Protektorát 1939-1945. Okupace - Odboj - Denní život

Protektorát 1939-1945. Okupace - Odboj - Denní život https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356768/bmid_protektorat-1939-1945-wYi-356768.jpg 5 20 4

Mrazivou dobu Protektorátu Čechy a Morava přibližují desítky přiložených artefaktů, které jsou co nejvěrnější reprodukcí originálů. Provedou vás klíčovými okamžiky doby okupace, počínaje mapou okleštěné republiky po záboru Sudet, přes vyhlášky o zřízení Protektorátu po každodenní život v zemi pod nadvládou Třetí říše. Jsou také ilustrací lidských osudů - osobní tragédie prezidenta Háchy i hrdinství parašutistů z operace Anthropoid se odráží v jejich autentických závětích, předtištěná dopisnice "Jsem na živu"; ukazuje hrůzu válečných let. Soubor artefaktů symbolicky zakončuje parte Třetí říše či vstupenka na popravu K. H. Franka.... celý text

Denny456
04.11.2022 4 z 5

Pěkný. Je to vhodné spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Někdy je text trochu lépe udělaný a někdy trochu povrchně. Ale celkově moc pěkná publikace. A je to doplněno spousty zajímavých artefaktů a ty to vylepšují.

karolina1733
13.05.2018 5 z 5

Snad to nejlepší týkající se protektorátu, co jsem si kdy mohla koupit. Nemá to chybu. Krásně provedený, spousta informací a artefaktů. Tohle potřebuje každej, kdo se o tuhle dobu zajímá.

Damato
22.03.2018 5 z 5

Jediná chyba této knihy je to, že ji nemám doma, ale měla jsem ji pouze půjčenou. Začíná moje pravidelná honba po antikvariátech ČR a sledování zdejšího bazaru, protože tohle , to bylo jedno z nejzajímavějších věcí, které ( krom samozřejmě bojové a válečné situace v našich zemích) kdy vyšlo.

Military
03.01.2018 5 z 5

Přečteno během dvou dnů...Jediné co mi chybělo, byla informace o mzdách té doby.
Krásné popisy i průměrné ceny zboží i služeb ale bez znalosti, alespoň průměrné mzdy, to není možno dost dobře srovnat.

Ale jinak naprosto super a nejednou mi přejel mráz po zádech. (Při pročítání artefaktů).