dennie3 dennie3 komentáře u knih

... a pak se mi to vymklo z rukou ... a pak se mi to vymklo z rukou Louise Rennison

Pátý díl jedné z mých oblíbených sérií. Nezklamal. Zase jsem se skvěle bavila.:)

15.04.2012

Zápisky Georgie Nicolsonové Zápisky Georgie Nicolsonové Louise Rennison

Série Zápisky Georgie Nicolsonové je tvořena šesti (z toho jsou čtyři v téhle) humornými knihami plnými zábavy a dokonalého zážitku ze čtení. Knihy jsou tvořeny formou deníku z pera Georgie Nicolsonové, poněkud trhlejší dívky. Možná proto mě to tak bere. Já sama jsem tak trochu jako ona.
Musím říct, že Zápisky G.N. se umístily na třetím místě v žebříčku mých oblíbených knih, hned za Harrym Potterem a Akademií Evernight.

Sny Sny Richelle Mead

Četla jsem oba díly Sukuby, a tak se těším i na ten třetí:).

15.04.2012

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Podle Lakomé Barky jsme dokonce hráli hru na dramaťáku. Vlastně tam jsem ke knize FIMFÁRUM přišla. Miluju Werichovo styl psaní, a k tomu tu pořádnou dávku humoru.:)

15.04.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Moje nejoblíbenější kniha vůbec!:)

15.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Můj nejoblíbenější díl hned po sedmičce:).

15.04.2012 5 z 5

Na druhé straně Na druhé straně Claudia Gray (p)

Musím říct, že tenhle díl jsem četla v kuse. Neodtrhla jsem od toho zrak, dokud jsem jej nedočetla. Když Lucas umíral a Bianca jej uzdravovala, bulela jsem jak štěně. Víte, jak poznám, že kniha, kterou jsem četla, mne doopravdy dostala?.. Když mám při poslední větě husí kůži a čtu si jí asi padesátkrát dokola. A to se u DRUHÉ STRANY rozhodně stalo.
\"Bianco, přesně takhle si představuju nebe.\" - Tahle věta se do mě zaryla a já si jí budu ještě dlouho pamatovat.
Co se týče celé knihy.. líbila se mi stejně, jako všechny předchozí díly. Až na ten konflikt s procesem ohledně Lucase. Člověk - upír - člověk. Ano, Bianca přišla na to, jak mu vrátit lidskost, ale.. jak? Bylo to tam psané, ale já to nějak nepobrala. Je to tak zamotané, že jsem to prostě nepochopila.
I přesto musím říct, že Akademie Evernight skončila na druhém žebříčku v mých nejoblíbenějších knihách, hned po Harrym Potterovi.

15.04.2012 5 z 5

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

Konec téhle knihy mne naprosto dostal. Jakže to bylo? "Lucasovi se pohnula ruka" ?
Musím přiznat, že ten den (četla jsem ságu Evernight později, než vyšla) bez posledního dílu jsem myslela, že umřu. Prostě jsem musela vědět, jak to dopadne! :)
A vůbec. NEJLEPŠÍ díl ze všech čtyř. Celá série Evernightu patří k nejlepším knihám, co jsem kdy četla.

15.04.2012 5 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Claudia Gray (p)

První díl jsem nečetla, začala jsem až druhým. A musím říct, že jsem první ani nepotřebovala. Druhý díl mne vtáhnul do děje již na začátku, a já se do ságy Akademie Evernight naprosto zamilovala..

Záchrana upírů Záchrana upírů Franziska Gehm

Kniha "Záchrana upírů" se mi z celé série o upířích ségrách líbila nejvíc. Ráda čtu o lidech (respektive upírech), kterým na prsou leží tíha celého světa. Daka a Silvania v tomto díle zachraňují celou upíří společnost.
Jinak se mi líbí celá série o upířích sestrách, je to zase něco trochu jiného, než čtu obvykle.

15.04.2012 3 z 5