Denaille Denaille komentáře u knih

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Miluju tento humor. Je to naprostá šílenost, totální kravina, ale právě z toho důvodu se mi to tolik líbí. Tak trochu mi to přípomíná filmy jako V Bruggách, Kiss kiss bang bang nebo Sedm psychopatů... Jednoduše obdivuji ty, kteří z naprosto šíleného příběhu, kde se jedna šílená scéna snaží překonat jinou šílenou scénu, dokáží vytvořit něco, z čeho vám nakonec vyleze šílená komedie vyvolávající záchvaty filosofování...

06.06.2011 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Četla jsem ji už asi čtyřikrát a pořád mě děsně baví. Kéž by tímhle stylem bylo napsáno víc knih. Dostaly mě postavy, dostala mě autorčina otevřenost, ta se fakt s ničím moc nepáře. Dostal mě tenhle svět. Pokaždé si vzpomenu na jednu scénu z knihy, kterou si už bohužel nepamatuji. Hrdinka byla přilákána sladkou vůni ovoce, kterou ovšem vydávalo stvoření, které ji chtělo zabít. Tak si trochu připadám i při čtení této knihy. Přítahuje mě svou sladkou vůní, ale přitom jde o hnijící ovoce, za kterým se zkrývají ostré drápy, tlející dřevo a pach krve. Naprosto šílená atmosféra fatazie, jejíž podobu miluju ze všeho nejvíc.

05.06.2011 5 z 5

Darwinovy hodinky Darwinovy hodinky Terry Pratchett

Tak, jestli je tohle, jak říkáš nejpřístupnější z těch tří dílů... těch prvních dvou se dobrovolně předem vzdám. :D Četla jsem teda všechno, ale moc si z toho nepamatuju, protože jsem četla pouze mechanicky a někdy vůbec nevnímala, co čtu. Nedokázala jsem se na to vůbec soustředit.
A taky mě štve, že ten příběh o mázích trochu nerozepsal... konec byl urychlený a ani se mi nelíbilo jeho vyvrcholení...
Zase na druhou stranu klobouk dolů za tu vědeckou část knihy. Občas jsem tam cítila ten vtip, ale jelikož nejsem zas až tak vzdělaná v téhle oblasti, přiznám se, že jsem ho nedokázala pochopit. Těmhle pánům zřejmě nedělalo problémy psát seminárky do chemie či fyziky. :D

04.06.2011 3 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Zrovna jsem ji dočetla a četla bych dál... Nádherný, místy smutný, příběh, který donutí k zamyšlení. I romantici si přijdou na své.

18.04.2011 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Zase něco jiného od všech přeupírovaných a přeEdwardovaných fantasy knížek. Originální pojetí světa s nadpřirozenými bytostmi. A taky tak trochu detektivní fantasy s hezkým Sherlokem Holmesem v podobě kojota.

15.02.2011 5 z 5

Poselství Mistrů Poselství Mistrů Brian L. Weiss

Podobné knihy bývají plné cizích slov a nesrozumitelných, odborných výrazů... Tahle knížka mě opravdu bavila a vím o čem byla. Něco jsem si z ní vzala a pochopila... Rozhodně doporučuji všem, kteří se zabývají o esoteriku nebo rovnou o regresní terapie.
Je tam hodně příběhů z minulých životů, které při terapii zažívali různí lidé a i něco ze života samotného autora.
Dovoluji si říct, že mně tahle kniha změnila život, jelikož jsem se po jejím přečtení začala na svět dívat úplně jinýma očima. Neříkám, že věřím naprosto všemu, ale rozhodně mě to nasměrovalo k tomu vytvořit si vlastní představu o tom, co se může po smrti stát a právě tahle kniha pro to vytvořila pevnou základnu.

15.02.2011 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Úžasná kniha se spoustou zajímavých myšlenek.

17.01.2011 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Zatím jsem přečetla pouze první díl a ani se na pokračování zvlášť nechystám. Tohle je asi jeden ze dvou příkladů, kdy se mi víc líbí filmové zpracování (v tohle případě seriálové). Nechci tyhle knihy nijak schazovat, ale po Twilight sáze mi tyhle knihy s upíry přijdou na jedno brdo.

01.12.2010 3 z 5

Píseň pro Lyu Píseň pro Lyu George R. R. Martin

Je tu už nějaká doba, co jsem ji četla, ale povídku Píseň pro Lyu mám stále čerstvě v paměti. Myslím, že právě po přečtením téhle povídky jsem se nadchla pro posmrtný život a náboženství..

01.12.2010 5 z 5