delightful.tran delightful.tran komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, ke které se už od dětství po letech stále vracím a v každé životní fázi v ní nacházím mnou dosud přehlédnuté myšlenky.

31.05.2013 5 z 5

Naučte se fotografovat dobře Naučte se fotografovat dobře Bryan L. Peterson

Kniha, díky které jsem pronikla do tajů digitální zrcadlovky. Ta první, ta nejlepší.

11.04.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nikdy jsem nelitovala peněz utracených za knihu víc, než za tuhle.
Možná, že to je tím, že nejsem cílovou skupinou čtenářek - maminy, které se po uložení dětí ke spánku touží pod lampičkou ponořit do světa svých nesplněných erotických snů.
Ale uznávám, že každá žena potřebuje alespoň jednou za život poznat nějakého toho Christiana Greye.

11.04.2013 1 z 5

Dějiny – Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost Dějiny – Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost kolektiv autorů

Pro mě jako milovnici historie byla tato kniha jednou z dalších příjemných cest napříč časem.

11.04.2013 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Jsou knihy, které vezmete do ruky, přečtete, odložíte a za nějaký čas na ně zapomenete.
A pak jsou tu takové, jako je Nesnesitelná lehkost bytí. Ty, po jejichž přečtení už nikdy nebudete stejní.
Literární skvost.

11.04.2013 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nenadarmo se říká, že za čtenáře se může považovat až ten, kdo zvládne Dostojevskeho. Klasika, která nedokáže omrzet.

30.03.2012 5 z 5

Kniha, která pojednává o někom, kdo je vaší modlou už léta, je zkrátka příjemnou povinností. Přiznávám se, že pasáže o jeho profesním životě jsem nečetla tolik pozorně, jak by si možná zasloužily, ale zato záležitosti niterní jsem četla jedním dechem. Kniha mě naprosto vtáhla a při jejím čtení jsem měla pocit, že Kurt leží vedle mě. Těžko říct, kde je pravda, těžko říct, jak velká část knihy se opírá o skutečnost, ale tak jako tak vám dá možnost pochopit o trochu víc život a myšlenkové pochody jedné z nejvýznamnějších postav hudebního světa. Snad jen překlad mě místy malinko zklamal.

30.03.2012 5 z 5