Naučte se fotografovat dobře

Naučte se fotografovat dobře https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139929/mid_naucte-se-fotografovat-dobre-sDr-139929.jpg 5 20 4

Bryan Peterson, autor bestsellerů o (digitální) fotografii, shrnul své předchozí knihy do jediné praktické příručky, která tak obsahuje nejlepší části z publikací (všechny vyšly v češtině ve vydavatelství Zoner Press): Naučte se vidět kreativně (4. vydání) Naučte se exponovat kreativně (4. vydání) Naučte se fotografovat digitálně (2. vydání) Portrét – naučte se fotografovat kreativně (3. vydání) Naučte se používat expoziční čas kreativně (2. vydání) Naučte se fotografovat detail kreativně (vydáno 2010) Jak je z předchozího výčtu vidět, některé publikace již není možné sehnat jinak než alespoň v tomto sborníku. Publikace obsahuje všechny praktické rady a doporučení, které potřebuje začínající až středně pokročilý fotograf znát. Od základních informací o digitální fotografii přes vysvětlení, jaké nastavení expozice volit pro získání působivých snímků, až po rady, jak fotografovat scény s pohybem. V samostatných kapitolách předvádí autor fotografování lidí, portrétů, makra a detailu, krajiny a přírody. Závěr publikace je věnován několika zajímavým efektům, kterými mohou své fotografie oživit ti, kteří rádi zkoušejí netradiční postupy. Mezi nesporné výhody knih Bryana Petersona patří způsob jeho vysvětlování, který vychází z dlouhodobé fotografické praxe a zkušeností školitele uznávaného po celém světě. Výklad nevyžaduje žádné předchozí znalosti, knihu mohou dobře použít i naprostí začátečníci, ale díky množství praktických rad a podrobně popsaným ukázkám ji využijí i zkušení fotografové.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Hobby

Vydáno: , Zoner Press
Originální název:

Understanding Photography Field Guide , 2009


více info...

Komentáře (4)


Greenfingers
Greenfingers
11.03.2020 5 z 5

Fotografování mě vždy bavilo. Začínal jsem klasicky na černobílý film, později přešel na barevný a nyní již pouze s digitálním foťákem.
Kniha poskytuje zasvěcené řady nejenom pro začátečníky, ale i pro zkušenější fotografy-amatéry. Doporučuji!

hannah2000
hannah2000
10.08.2019 5 z 5

Kniha obsahuje vše, co je třeba znát k focení digitálním fotoaparátem. Vše je vysvětleno přehledně, srozumitelně, na příkladech (fotky s popisem nastavení a použité techniky). Sice je brožovaná, ale je kvalitně lepená a vytištěná na kvalitním papíře. Kromě základů obsahuje i popis formátů, objektivů, různých technik včetně HDR, zajímavá je kapitola, jak fotit duchy. Na konci je jednoduchý popis užitečných pomůcek jako filtry, stativy atd.
Než jsem si koupila tuto knihu, prohlídla jsem spoustu jiných, ale tahle mě zaujala nejvíc.
Doporučuji ji začátečníkům, ale myslím, že si na své přijdou i pokročilejší, právě pro ty příklady a zmínky zajímavých technik.

PS: Pokud už doma máte nějakou z knih, které jsou uvedené v anotaci, tak je zbytečné kupovat tuto knihu, protože se v ní opakuje vše ze 6 předchozích. Jen tady je vše v knize jedné na 400 stránkách. A pokud budete mít všechny díly, bude určitě pohodlnější číst tenčí knížky než tuto "bichli".


jonas4731
jonas4731
27.10.2018 5 z 5

Nejlepší kniha o focení, co znám. Nechybí nic, co by měl každý nejen začínající fotograf vědět, včetně spousty fotek a informací z exifu.

delightful.tran
delightful.tran
11.04.2013

Kniha, díky které jsem pronikla do tajů digitální zrcadlovky. Ta první, ta nejlepší.