daza.dt daza.dt komentáře u knih

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Závěrečný díl úžasné série.
Při čtení mě přepadal trošku smutek z toho, že už je konec, na druhou stranu jsem byla ráda, že už ten konec skutečně přijde. Další umělé natahování už by opravdu nemělo cenu. Kdyby se dílo trošku vyškrtalo - (za mě o zbytečné části vložených povídek kastelána Josefa) nic by se nestalo a na kráse by to neubralo.
Ale i tak krásné zakončení úžasné série. A prosím už žádné díly. I když by slibovaný prequel...... Kuklíci - Boží, to jsem v metru i zaslzela a smála se nahlas - ke zděšení ostatních spolucestujících.

21.06.2023 5 z 5

Slzy africkej lásky Slzy africkej lásky Mirka Manáková

Taková oddechovka, žádné světoborné dílko to není. Čte se rychle, ale myslím, že se k ní nikdo opakovaně vracet nebude.

21.06.2023 3 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Po knize jsem sáhla omylem, protože jsem si spletla tohoto J. Mareše s jiným J. Marešem.
Myslela jsem si, že autor je bývalý šéf pražské mordparty Josef Mareš a ono ne. :)
Ale i tak nelituji, jedná se o čtivý souhrn velmi známých kriminálních případů.

21.06.2023 3 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Přiznám se - knihu jsem nedokázala číst v papírové formě, ale naštěstí jsem měla k dispozici její audio podobu. Autorku bych rozhodně neodsuzovala - proč taky? Šla do toho svobodně, dobrovolně a rozhodně ji nikdo nenutil. Takže pokud ji to baví a vyhovuje - je to její volba. Má oproti jiným (,které jsou ve stejném odvětví nedobrovolně) štěstí svobodné volby. Podruhé bych se k tomuhle dílku už nevrátila.

12.04.2023 2 z 5

Smrtící dávka nenávisti Smrtící dávka nenávisti Roman Cílek

4 krátké příběhy, velmi čtivé, doporučuji.

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

(SPOILER) Krásná sci-fi pro ženy - Mladý fešný majitel hotelů, který čistě náhodou nemá v pracovní době (kdy ostatní podnikatelé makají) co dělat a jde do muzea. A tam uvidí od 10 let starší po mnoho let zanedbávanou slovenskou učitelku a vlastním tělem ji zachrání. - Kdo by odolal?
Téma - neuvěřitelné, zpracování - čtivé a happy ende zaručen. Co víc si přát?

02.01.2023 3 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

Po přečtení 1. dílu jsem se těšila, že třeba tento 2. bude lepší - no nebyl. Zajímavá zkušenost s touto spisovatelkou - další již netřeba.

02.01.2023 3 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Autorku jsem neznala - toto je moje první kniha. Úplně ale nechápu to nadšení některých předešlých hodnotitelů. Pozitiva by se tu nějaká našla - knížka se čte rychle, děj není moc složitý (ideální do vlaku při páteční cestě domů) a toto skvostné dílko má naštěstí pouze 2 díly. To je asi tak vše. Třeba bude 2 díl lepší.

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Nevím proč tuto autorku stále zkouším a říkám si, třeba už to bude lepší než minule. Tak u této knihy musím opět říci - NE opět to nebylo lepší. Takové hezké slohové cvičení, těžko uvěřitelné, chvílemi divné, ale s velmi sladkým koncem. Pozitivum - čte se rychle.

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Moje pocity z této knihy jsou poněkud rozpačité.
Samozřejmě je to hrozné co se dotyčné hlavní hrdince stalo, ale myslím si, že kniha mohla vyzním daleko lépe při důkladnějším zpracování a propracování tématu. Zneužívání bezmocných je hrozné a jeho ignorování je snad ještě horší. Po přečtení mě napadlo snad jen jedno - OSVĚTA, OSVĚTA a zase jen OSVĚTA. A jak moc důležité je včas umět říci důrazné NE. Prostě nebát se včas to říci.

Řetízek slz Řetízek slz Zuzana Zimmermannová

Zajímavý pohled na bohužel v dnešním světě stále aktuální tématiku. Velmi mě překvapilo zpracování knihy - z pohledu matky a vyšetřovatele - zájem hledání toho věčného PROČ? v souvislostech a širším kontextu. Knížečka je to malá a úzká - jak již jiní zmiňovali, reakce matky jsou chvílemi velmi zvláštní, ale proč ne.... Knížka vede k zamyšlení a to je dobře.

V pasti Araba V pasti Araba Mirka Manáková

Kniha se mi nelíbila, byla taková o ničem. Naprosto souhlasím s názorem lenkavildomcova. První díl raději nebudu asi zkoušet, myslím, že kvalitě díla vůbec nebude vadit, že jsem ho přeskočila.

03.10.2022 2 z 5

Prostitútka a Arab Prostitútka a Arab Mirka Manáková

Tak nějak nevím z čeho jsou tady všichni tak nadšení, hlavní hrdinka vyčůraná jak mraky, která šla evidentně jen po penězích,..... zbytek postav nic moc.
Ale musím uznat knížka se četla rychle, děj nebyl složitý a závěr pozitivní - jak pro jakou postavu.
Je to moje druhé setkání s touto autorkou - další knihy jsem budou lepší.

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Pana Vojtka mám ráda i jeho roztomilý osobitý způsob jak přednáší a prezentuje se. Knížka je jednoduchým shrnutím jeho častých témat diskuzí, které si můžete najít např. na Youtube. Přehledné krátké kapitoly na konci s příběhem z praxe. Doporučuji.

03.10.2022 5 z 5

Pokušení v poušti Pokušení v poušti Kim Lawrence

(SPOILER) Bylo nebylo - šedá nevýrazná myška samozřejmě panna, krásný princ budoucí král země, pokukování, stan, poušť, noc, odmítání,... a pak ráno ..... už je hotovo. Poté malinko dramatu a láska jako trám. Co víc si můžete přát.

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Tenká knížka, ale obsah je krásný. Dotyčný pan Hodík musel být neuvěřitelný člověk, více takových lidí kdyby bylo. Chtěla bych mít někdy takového učitele. Opravdu krásná knížka.

03.10.2022 5 z 5

V osm ne, miláčku V osm ne, miláčku Sherryl Woods

Našla jsem starou zásobu Harlequinek a tak jsem si řekla, že se "pochlapím" a konečně je všechny přečtu. Po této musím říci, že to bude téměř nadlidský výkon. Tato byla více méně o ničem - totálně.

03.10.2022 2 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

Na stejné vlně jako 1 díl série. I když první mi asi přišel trošku lepší. Ale neurazí, a ani moc nenadchne.

Malé velké tajemství Malé velké tajemství Sherryl Woods

Kupodivu to mělo i děj a happy ende - to je přece samozřejmost.

Země mého srdce Země mého srdce Sherryl Woods

I na Harlequinku velký špatný. Tahle se moc nepovedla. Ale happy ende byl.