dawson321 dawson321 komentáře u knih

Vaříme podle Herbáře 5 Vaříme podle Herbáře 5 Kateřina Winterová

Pátý díl knihy receptů z televizního pořadu Herbář. V knize najdete popis nejrůznějších bylin a řadu receptů a tipů. Kniha je rovněž pěkně ilustrovaná. Knihu doporučuji pro občasné zpěstření jídelníčku. Ovšem pokud hledáte inspiraci na to, co vařit pro každý den, tak pro vás kniha moc vhodná není, jelikož se zde objevují spíše netradiční recepty (například ze skanzenu) či hodně těžko dostupné suroviny (pokud například bydlíte ve městě).

28.02.2019 4 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Přiznám se, že jsem se ke knize dostal tak trochu omylem. Předtím jsem Sabine Ebertovou a její knížky o porodní bábě neznal, jelikož nejsem velký fanoušek historických románů. Na tomto románu se mi nicméně líbilo, jaký přehled má autorka o dějinách středověku ve své zemi (Německo) a jak je dokáže poutavě vyprávět (i když se samozřejmě z části jedná o mystifikaci) . Oceňuji přiložené mapy, rodokmeny, chronologickou tabulku i slovníček, které postavy přiblíží čtenářům (jelikož jich v románu vystupuje opravdu dost). Kniha doporučuji všem, kteří mají rádi historické romány a chtějí se něco dozvědět o středověkých dějinách. Kniha je jistě poutavě napsaná a autorka plánuje vydat i další pokračování, nicméně já už asi další díly číst nebudu.

24.02.2019 3 z 5

Playgirls I Playgirls I Vladimír Páral

Průměrná kniha, ovšem velmi špatný film.

23.02.2019 3 z 5

Templářský kříž Templářský kříž Elizabeth Chadwick

Popravdě historické knihy nemám moc v lásce a tento román mě jen utvrdil v mém vkusu. Na mě poněkud rozvláčný a nezáživný děj, na sté straně jsem čtení vzdal a už jen přeskakoval strany. Rovněž mě udivuje český překlad z originálu "Templar Silks". Hlavním motivem celé knihy je právě hevábí, tak proč ho překladatelka "vymazala" z titulu knihy a knihy se velice vágně jmenuje Teplářský kříž? Knihu doporučuji jen oddaným fanouškům historických knih.

22.02.2019 2 z 5

Krvavá zima Krvavá zima Hildur Knútsdóttir

Od Krvavé zimy jsem čekal přeci jenom trochu víc - víc napětí, možná i víc krve a víc příšer. Bohužel téměř pětisetstránková kniha nabízí spíš "teenagerské problémy" okořeněné trochou tajemna. Normálně bych dal alespoň tři hvězdičky, ale jednu musím ubrat za jednoduchý konec, který nedal prakticky žádné větší vysvětlení celé situace okoro které se točila kniha. Naopak se mi líbily dvě dějové linky - z pohledu Bergljót a Bragiho, i když víc mi byla sympatičtější ta Bergljótina dějová linka. Knihy bych doporučil mladší čtenářům (řekněme okolo 15 let), pro ty staší jsou na trhu jistě zajímavější knihy.

17.02.2019 2 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Povinná četba všech skautů a trampů.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Asi moje nejoblíbenější foglarovka a kniha mého mládí.

03.02.2019 5 z 5

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic: Cesta intelektuála k popravišti Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic: Cesta intelektuála k popravišti Marie Šedivá Koldinská

Moc pěkně sepsaný životopis Christopher the Bastard from After Spoons and Without Satellites :D

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Velice čtivá knížka, bohužel už nejsem cílovka.

02.02.2019 3 z 5

Druhá derivace touhy Druhá derivace touhy Tomáš Sedláček

Jedná se o knižní vydání Sedláčkových sloupků, které vycházejí každý týden v Hospodářských novinách. Přiznám se, že jsem knihu nečetl, ale sloupky Tomáše Seedláčka čtu pravidelně týden co týden na stránkách hospodářek a obdivuji, jak se Seedláček vyzná a umí hravě popsat současný složitý svět. Jeho sloupky mají přesah do mnoha vědních disciplín a nejen ekonomie (např. filozofie, sociologie, matematika). Pokud na internetu nechcete dohledávat jeho staré sloupky, kniha je výbornou volbou je mít všechny pohromadě.

Od pondělí do pátku Od pondělí do pátku Jana Vašáková

Časopis FOOD má super recepty, které (z rubriky "Od pondělí do pátku") vyšly i knižně.

Chemie obecná a anorganická Chemie obecná a anorganická Vratislav Flemr

Jak já tu chemii na gymplu nesnášel...

02.02.2019 2 z 5

Fyzika – Sbírka úloh pro střední školy Fyzika – Sbírka úloh pro střední školy Oldřich Lepil

Moje noční můra na gymplu :D

02.02.2019 3 z 5

Český jazyk pro 3. ročník gymnázií Český jazyk pro 3. ročník gymnázií Jiří Kostečka

Moje gymplácká učebnice češtiny.

02.02.2019 4 z 5

Všeobecný přehled - testy Všeobecný přehled - testy Petr Kovář

Učil jsem se z této knihy na přijímačky na FSS MUNI a dostal jsem se.

Záhada Harcovských kolejí Záhada Harcovských kolejí Michal Ježek

Pocházím z Liberce, takže mám k místům v knize docela citový vztah, bohužel mě nechytil autorův styl psaní - přemíra vulgárních slov atd. Knihu jsem dočetl do půlky a za originalitu dávám dvě hvězdičky.

02.02.2019 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, která nikdy neomrzí.

Fresh kuchyně Fresh kuchyně Zdeněk Pohlreich

Pohlreich se dal na moderní zdravou stravu a evidentně mu to svědčí. Super recepty, kterými se často inspiruji, když potřebuji odlehčit.

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

"Liberálové by si měli uvědomit, že mezi prvními ohroženými druhy jsou sexuální, náboženské i rasové menšiny. Je velkým paradoxem, že úsilím i liberální imigrační politiku podkopávají liberální společnost"
Přehledně a pěkně sepsaná kniha o stavu současné Evropy ovlivněné příchodem migrantů.

02.02.2019 4 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay