Playgirls I

Vladimír Páral patří k nejvýznamnějším moderním českým spisovatelům. Jeho úspěšně zfilmovaný bestseller Playgirls 1 sleduje příběhy tří mladých atraktivních Pražanek. Přítelkyně si zařídí erotický salon Playgirls určený pro vybrané zákazníky z Čech i ze zahraničí, a protože by ani omezený provoz samy nezvládly, poskytují v salonu erotické služby jinak normálně žijící ženy, které dopoledne pracují v běžném povolání, a z nichž některé mají i vlastní rodiny. Stejně jako dříve přinášely Páralovy romány okouzlující postřehy ze života českého měšťáka dob minulých, tento román představuje jakousi erotickou sondu do života měšťáka porevolučního....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42271/playgirls-42271.jpg 3.176

Playgirls (1.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Baronet

Kniha Playgirls I

dawson321

Průměrná kniha, ovšem velmi špatný film.

Pajina68
14.07.2016

Starší romány od Párala jsou lepší. Dalo se to číst, ale nebylo to to pravé, co bych čekala.

ber-tram
09.12.2015

Kdysi šťavnatý a obrazotvorný slovník rozřeďuje stárnoucí satyr lacinými vulgarismy. Řekl bych, že puritánská totalita ho nutila psát vynalézavěji, načež úplná svoboda projevu mu škodí. Přesto umí vystihnout život s jeho zákrutami jako málokdo jiný, tentokráte skrze okna nevěstince. 15/15

ovpana
06.04.2015

Hezké čtení stejně jako film

konformita
18.07.2014

Moc se mi to líbilo, pak jsem si hned pustila film a nevím, co bylo lepší.

miseb
08.07.2013

Knihu jsem četla, protože byla od Párala (v té době jedny z nejlepších knih), ale myslím, že napsal i lepší díla.

Dandulka
13.10.2012

Zajímavý námět na knihu. I film se mi moc líbil s Míšou Kuklovou v hlavní roli.

jprst
11.11.2011

Šikovně vybraný námět, řemeslné, ale přitom vtipné a čtivé zpracování. Ale rozhodně se k tomu na rozdíl od jiných Páralových knih už nevrátím.

WEIL
11.11.2011

Znám jen film a je to jeden z filmů, proti němuž se rozpoutala přímo štvanice jaký je to kýč.
A přitom je v něm i hodně myšlenek, a činů, kterými se dost lidí řídí.

Alix

Knihu jsem přečetla proto, že jsem viděla film a prostě jsem byla zvědavá. Kdopak má možnost nakouknout za oponu prostředí, ve kterém se většina děje odehrává? Pro mne to bylo zajímavé a nelituji.