dawe01 dawe01 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna nejlepších knížek, kterou jsem přečetl. Člověk se kolikrát velmi zasmál a role Saturnina mu utkvěla v paměti. Saturnin věrně slouží svému pánovi a udělal by pro něj cokoliv. Velmi povedený humoristický román

16.06.2020

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi strhující kniha od začátku až do konce. Je zde velmi tvrdě popsána válka a hrůzy které přinesla. V porovnání s filmem je kniha určitě lepší a stojí za přečtení v každém věku

16.06.2020

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Velmi pěkná knížka. Starý Klapzuba je ukazován jako mistr všeho. Své kluky ale vytrénoval téměř k dokonalosti. Líbí se mi fotbalový motiv, i motiv bratrství. Knížka byla od začátku legrační a člověk ji hltal až do konce

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Velmi se mi líbí motiv klasické romantické novely. Jejich láska se odehrává ve stínu války. Ačkoliv Peter pochází z dobře situované rodiny a Lucie z chudších poměrů, toto nebránilo jejich lásce. Což se mi velmi zamlouvalo. Konec knihy si podle mého zasloužil hezčí a i delší zakončení. Připadá mi to velmi zhuštěné. Knihu ale určitě doporučuji k přečtení.

Vyhnanie Gerty Schnirch Vyhnanie Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha odráží životy německých komunit v Brně. Pro lidi z Brna jsou názvy ulic v němčině či ukazování Gertiných cest velmi zajímavé. Gertin život je od začátku pěkně líčen. Ke konci je ale dějová linie hodně smrštěná tím, že zde autorka chtěla poukázat i na komunismus. Kniha je mi přesto moc líbila a řekl bych, že ukázala válku v trošku jiném úhlu pohledu

Krysař Krysař Viktor Dyk

Od knihy jsem na začátku nečekal plno zápletek a těžké děje. Kniha by ale přesto svým způsobem krásna a čtivá. Krysař na mě působil velmi chladně (více než jsem čekal). Děj mi připadal pochmůrný.

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Skvěle ukazuje lidské pohrdání a hřešení na předsudky. Naznačuje že člověk z nižší společnosti nemůže proniknout výše, ačkoliv by se pro ostatní rozdal. Knížka se čte velmi lehce a svým lehkým dějem zaujme

16.06.2020

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha určitě plní roli "prevence proti drogám". Svým dějem, jak jej autorka popisuje je naprosto odstrašující pro braní drog. Ukazuje, jak se lidé snaží získávat peníze a jsou proto schopni udělat cokoliv. Závislost je zde popsána velmi tvrdě i pubertálním věku