david9690 david9690 komentáře u knih

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Vybral jsem si tuto knihu díky výzvě kvůli jejímu tématu - hlavní hrdina má mé vysněné povolání - už od dětství jsem snil o kariéře rockového muzikanta a frontmana kapely stojícího na pódiu před obrovským davem fanoušků a zejména fanynek. A tak jsem vylosoval knihu o tomto tématu ikdyž určenou zejména pro ženy. No musím říct že mé seznámení s Červenou knihovnou nebyla zas taková katastrofa a mělo to svým způsobem i některé zajímavé situace a zvraty. Zejména když vyšlio na jevo, že strůjcem rozchodu Keena a Pan byla její matka. Některé věci zde byly pro mě poněkud naivní ale zase četl jsem už mnohem horší díla. Takže asi jo!

08.05.2020 3 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Zase je to staré dobré čtení na které jsem byl zvyklý a bavilo mě to velmi. Tyrione vítej zpět! Jsem zvědavy na ten poslední díl jak se to vyvine.

08.12.2019 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

no přiostřuje se to a bude to ještě velmi napínavé, ale baví mě to a rozhodně budu v serii pokračovat dál, ať vím co se bude dít s mými oblíbenými i nesympatickými postavami

25.09.2019 5 z 5

Střet králů 2 Střet králů 2 George R. R. Martin

je to napínavé a zajímavé, ale tenhle díl byl teda prozatím asi nejkrvavější a nejbrutálnější - obávám se že se to začíná čím dal více zvrhávat k řeži a jatkům. Uvítal bych méně prostoru věnovaného zabíjení a bitvám, ale asi to tak musí být, aby vynikly jednotlivé charaktery postav... tak snad 5 bude trošku více povznášející

25.09.2019 4 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

jedeme bomby! je to moc dobré a vzhůru k dalším dílům

16.09.2019 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Knihu jsem přečetl za den. Ze začátku jsem byl nadšený a velmi jsem se bavil, fakt vtipné situace, perfektní a šílené myšlenkové kostrukce a neuvěřitelná fantazie Terryho, krásně poskládané paralelní světy dospělých, dětí, krys a kocoura. Zhruba od 3/4 se mi to už jevilo docela překombinované a konec mi až tak moc nepasoval. Ale celkový dojem pozitivní a fakt dobře jsem se pobavil. Prostě velmi dobrá oddychovka

25.02.2019 4 z 5

Dva v buši Dva v buši Gerald Durrell

Vůbec bych nečekal že mě tato kniha bude bavit až tak moc. Dostal jsem se k ní úplnou náhodou díky čtenářské výzvě a protože byla o mé "destinaci snů" - o Novém Zélandu a Austrálii. Příběhy biologa BBC a jeho technického týmu, který v těchto destinacích natáčí dokument o vzácných a "mizejících" druzích zvířata, jsou napsané prostě neuvěřitelně čtivě a s humorem. Vždycky jsem si vyhledával místa a zvířata o kterých autor psal a bylo to opravdové dobrodružství, objevování a člověk měl pocit že je přímo vtažen do srdce dění jako bych tam byl s nimi. A množství úžasných a neuvěřitelně detailních informací, které jsem se doslova s otevřenými ústy dozvěděl mě opravdu nadchlo. Za mě obrovské a milé překvapení a všem můžu přečtení knihy jen doporučit. Tohle rozhodně není ztráta času.

24.02.2019 5 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

bylo mi ho líto, hlavně v dětství, když byl šikanovaný a odstrkovaný všemi aniž by vlastně věděli proč. Taky jeho "domácí" prostředí bylo absolutně šílené a podmínky a zázemí v nichž tenhle kluk vyrůstal byly pro mě šokující. A že se něco takového děje ve Francii na přelomu 21 století jsem nějak nedokázal pochopit - ta bída a chudoba ve které Eddy vyrůstal byla pro mě nepředstavitelná - asi jsem z jiné "sociální bubliny". Ale od scény v kůlně už jsem měl s knihou docela problém a do konce jsem se musel prokousat.

16.02.2024 3 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Trošku rozpačité pocity po přečtení knihy. Nějak jsem tam neobjevil vyloženě sympatickou postavu, těch nepřitažlivých tam bylo dost a vévodil jim Esteban. Asi jsem spíše měl zvolit jinou knihu, tahle mě až tak nezaujala a docela se mi to místy táhlo. Přečteno v rámci výzvy - 19 Kniha, která má více než 5 cz/sk vydání

21.09.2023 3 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

Tak druhý díl mě bavil asi ještě více než první, ale asi je to tím, že si už člověk zvyknul na postavy, styl psaní, prostředí atd. Kladně hodnotím vývoj postav a jejich "dozrávání", také se mi líbilo rozplétání toho námětu s Ešvárci a Aurorou jako "spouští" ke zbrani schopné zastavit Rahham a pak jak se rozuzlily rodinné vazby Kal-Saedii-Caersan. Konec je fakt dost dobrý a jen lituji že nemám k dispozici 3 díl v elektronické verzi a budu si ho muset objednat v knihovně. Celkově musím konstatovat, že tohle vesmírné dobrodružství je povedená záležitost a rozhodně nelituji (i když drobné výhrady samozřejmě mám) času stráveného s touto sérií - bylo to zábavné.

10.02.2023 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

No asi jsem od toho čekal trochu více. Verneovky byly knihy mého dětství (dospívání), ale už jsem se asi literárně posunul kamsi dále. Ve srovnání s knihou se mi i film zdál lepší (tak nějak mnohem vtipnější, asi je to tím že je pojatý spíše jako parodie než jako reálne mysteriozní drama s thrilerovými prvky). Přeci jen těch 130 let od vzniku knihy je už dlouhá doba. Možná je to jen volbou knihy (kdybych si třeba připoměl něco jiného např. Děti kapitána Granta mě kdysi opravdu uchvátily) je možné že bych mohl dát i vyšší hodnocení.

10.01.2021 3 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Tak jsem dočetl celou serii. Nebylo to vůbec špatné čtení a poslední díl serie přinesl celkem překvapivé rozuzlení a radikální změnu některých "záporných" postav, které v sobě objevily zbytky lidství. Musím říct, že obdivuji znalosti autorovy v oblasti mystiky, legend a mysterií a také se mi líbilo propojení minulosti a přítomnosti, reality a fikce. Za mě velmi povedená serie a příjemně strávený čas s knihou.

18.12.2020 4 z 5

Bouře ve sklenici piva Bouře ve sklenici piva Jan Padych

Čteno jen kvůli výzvě ale tohle mě moc nebavilo. Sice spoustu míst mi je známých a byl jsem tan už někdy, ale dějově je ten příběh dost nudný a místy přímo těžce nezáživný. Radši jsem si měl vybrat něco jiného.

30.04.2019 odpad!