Kněžka

Dvojčata Josh a Sofie se po krátkém odloučení znovu vracejí na ostrov Danu Talis. Tam se ukáže, že božstva Isis a Osiris jsou pány doktora Dee a rodiči dvojčat. Flamelovi, Niten a Prométheus se mezitím setkají se svými přáteli na Alcatrazu, ale o některé z nich přijdou. Nicholas s Perenellou se marně pokoušejí proniknout do kokonu, v němž spí Areop-Enap, která jediná dokáže čelit obřímu krabovi. Vrací se i Tsagaglalal coby mladá nesmrtelná bohyně. Boj zuří na všech stranách, hrdinové propadají zoufalství. Zvítězí síly dobra, nebo svět propadne zkáze? Vyústění šestidílné napínavé série je naprosto originální a čtenáře rozhodně nezklame....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336958/knezka-iVI-336958.jpg 4.3367

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela / Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela 6.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Kniha Kněžka

Haloon

S poslední knihou je celý ten cirkus u konce. Nadějná serie se zvrtla v lehce dadaistický mišmaš a poslední kniha tomu dodala korunu. Škoda, myslím že to šlo celé pojmout lépe.

Selve

Celá série mě neskutečně bavila. I když zakončení je dle mého názoru lehce zmatené a určitě by to šlo napsat lépe. I přes to jsem si i tuto knihu užil a nelituji koupě ;)

david9690
18.12.2020

Tak jsem dočetl celou serii. Nebylo to vůbec špatné čtení a poslední díl serie přinesl celkem překvapivé rozuzlení a radikální změnu některých "záporných" postav, které v sobě objevily zbytky lidství. Musím říct, že obdivuji znalosti autorovy v oblasti mystiky, legend a mysterií a také se mi líbilo propojení minulosti a přítomnosti, reality a fikce. Za mě velmi povedená serie a příjemně strávený čas s knihou.

AikoRya
22.10.2020

Ukončení dle mého názoru absolutně nedávalo smysl. Celou sérii jsem se těšila na to, jak to dopadne, a ten konec mi celý dojem úplně zkazil.

ydnac
09.09.2020

Tuto sérii jsem četla asi před 10 lety a moc se mi líbila, hezký a napínavý příběh :-)

Martin.S793
18.06.2020

(+ SPOILER) Výborná kniha rozhodně jsem se do ní začetl myslím že je i jedna z nejlepších co jsem četl. Bohužel mě dost štvalo že kapytoli byly nevyvážené když se odehrával děj na danu talis tak to bylo mnohem zajímavější než např.děj na Alcatrazu také konec byl sice překvapující ale přišlo mi že konec byl moc stručný mohlo se to natáhnout na další knihu ale jinak super určitě si tuto sérii někdy zase přečtu

Fideidefensor
09.06.2020

(+ SPOILER) Na každý pád musím pochválit výborný, překvapivý konec, který celou sérii uzavřel. Sice jsem byl o většinu zážitku ochuzen, protože jsem Kněžku už kdysi dávno jednou četl a pointu závěru jsem si pamatoval (je tak dobrá, že je takřka nezapomenutelná), přesto jsem si jej užil i podruhé.
Kniha je jako vždy čtivá a čtenář se od ní nemůže odtrhnout. Bohužel zde došel k naplnění neduh celé série a to je nevyváženost jednotlivých dějových linií. Dění na Alcatrazu a v San Francisku bylo tak ohromně nedůležité a nezajímavé v porovnání s Danu Talis, že jsem vždy při změně kapitoly ohromně trpěl. Opakuje se také nevyváženost sil jednotlivých postav. Příkladem může být alkatrazský krab a horda anubů. Opravdu jsou pro 3 starobylé, byť oslabené, takový velký problém? Vždyť se sejde bůh války a bohyně mrtvých, a pak je tam nějaký velký neporazitelný krab. Stejně tak mocný a obávaný Kukulkánův bratr, který za celé své knižní působení neudělá absolutně nic. Podobně je na tom i házení aut po neporazitelných Spartoi. Nitenovu meči se vyhnout můžou, ale auto je nepřekonatelný problém. Vyvrcholením všech absurdních soubojů v celé sérii je pak konečný střet dvojčat s antagonisty. Bum, 10 slov, 3 řádky a je hotovo. To jsou ale jen drobnosti. Pamatuji si, že když jsem byl malý, tak jsem nad tím tak nepřemýšlel.
Děj s Deem je zde nadstandardní. Konečně i mu byly darovány nějaké emoce. Stejně tak se trochu vybarvila Virginie. Ostatní postavy už mají bohužel dialogy slabší. Jejich vnitřní vývoj byl dokonán už v předchozích dílech.
I přes některé slabé dějové linie, je díky napínavým a překvapivým událostem na Danu Talis Kněžka knihou, která, spolu s ostatními díly sérierozhodně stojí za přečtení.

Martian
29.03.2020

Proč se série jmenuje "Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela", když Flamel je ve skutečnosti jen jedna z mnoha a mnoha vedlejších postav? Příliš se přeskakuje v místech i čase. Ukončování kapitol v tom nejlepším je hrozné. Žádnou postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbil. Série zdaleka nenaplnila moje očekávání.