Dashmo Dashmo komentáře u knih

Bohovia smrti Bohovia smrti Emelie Schepp

Téma veľmi ťažká na psychiku. Poplakala som si, niekedy som musela knihu zaklapnúť a predýchať. Zaujíma ma pokračovanie ale žiaľ ten štýl písania bol zvláštny. Ku žiadnej z postáv som si nevytvorila vzťah, nepriblížila som sa im. Sem tam náznaky boli len pri Mii. Tá ma teda pekne štve

24.08.2022 3 z 5

Kto seje vietor Kto seje vietor Hans Rosenfeldt (p)

Tieto série so Sebastianom sú všetky napínavé a veľmi dobre sa čítajú. Táto časť ma zaujala aj tým, že to boli akoby dva prípady a aj koniec mal dva otvorené dejové línie. Už sa teším na pokračovanie

18.08.2022 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Začiatok sa mi tak veľmi ťahal a tak ma nebavilo zakaždým oslovenie ,mate, ( citala som v ang) , Nesta ma vytáčala do nepríčetnosti, Feyre liezla na nervy..až som neverila v dobré pokračovanie. No chvalabohu sa to krásne rozbehlo a posledné strany som skoro zinfarktovala, slzy mi tiekli potokom, srdce nestíhalo tie údery. Celkové zhodnotenie série - som rada, že som do toho šla. Bolo to super

16.08.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opis prirody bol bezpochyby nadherny. Hviezdicka dolu za pomaly rozbeh. Uz som myslela, ze sa to potiahne do konca ale ked zacal proces nevedela som prestat citat. A ten koniec…fuuuu ten koniec. Neuveritelne. A krasne

02.08.2022 4 z 5

Prečo mama stále pije Prečo mama stále pije Gill Sims

Aspoň ten koniec stál za niečo..

18.07.2022 2 z 5

Ozveny medzi kameňmi Ozveny medzi kameňmi Jaime Jo Wright

Ja mám hrozne rada jej knihy a všetky som zatial zhltla jak nič. Ozveny neboli výnimka. Poviem len toľko, že vraha som tipovala správne hneď od začiatku :D ale celé rozuzlenie som nevedela dať dokopy takže koniec ma prekvapil.

12.07.2022 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Zatiaľ najlepšia časť. Síce podľa mňa už tam bolo prehnane veľa náhod a spojení. Tiež si neviem predstaviť, že dvojica takmer 50tnikov prežije toľko vecí za tak krátky čas :D ale bola to iná doba. Každopádne v knihe bolo množstvo WOW momentov kedy mi fakt sánka padla. Bolo to svižné čítanie, žiadne hluché miesta. A tamer som ani neplakala :D

09.07.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jednotku som ledva dočítala od nudy. Ale táto dvojka bola perfektná. Všetky zvraty a všetky tie puzzličky sa poskladali. Teším sa na ďalšie pokračovanie

01.07.2022 5 z 5

Vážka v jantári Vážka v jantári Diana Gabaldon

Ach Bože.. prvé strany z roku 1968 a posledné strany z roku 1746 som preplakala tak velmi, ze od slz som nevidela pismenka. Ta laska medzi nimi to je ta najkrajsia o akej som kedy citala. Prava silna laska. Knihy zatial obe boli skvele napisane. Visim na kazdom slove a teraz som len nahnevana sama na seba, ze som si nekupila tretiu cast a nemozem hned po docitani pokracovat.

11.06.2022 5 z 5

Prečo má mama všetko v ....! Prečo má mama všetko v ....! Gill Sims

Vrcholne trapna kniha. Nasilu upchane vtipy do kazdej jednej vety. Miestami rozumne a krasne rozhovory hodne Hollywoodu. K tomu 15 rocna dcera, ktora pije prvu ligu a matka je s tym zmierena a podporuje ju v tom. Pamätam, ze pri prvych dieloch som sa aj nasmiala. Toto som chcela mat co najskor za sebou

24.04.2022 odpad!

Duna Duna Frank Herbert

Ešte som nečítala podobnú knihu tejto. Bolo to veľmi ťažké čítanie. Veľa sústredenia. Skvelé dielo. Ale musím sa priznať, že mám pocit, akoby p. Herbert bol na drogách

06.04.2022 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

A žili šťastne, až kým…nakoniec všetko dobre dopadlo, ale ved tak to aj má byť :)
Je to velmi zvláštna trilógia. Miestami pocit, že to, čo píše autorka je od veci (ovoniavanie vína, siahodlhé opisy toho, čo večerali, ovoniavanie iných vecí, opisy šiat v roku 1590 a tomu podobné opisy), miestami pocit, že sa nič nedeje, potom sa zrazu udeje veľa všetkého. Napriek tomu má celá trilógia hlavu aj pätu, postupnosť, význam. A veľmi ma bavila. Aj táto tretia časť. Tá bola najdynamickejšia zo všetkých a aj najviac napínavá. Samozrejme boli tam také momenty, že o maj gudnes - Gallowglassove ,tetuška, mi vrcholne liezlo na nervy, až som si to musela nahradiť anglickým ,auntie, a zakaždým som si to v hlave čítala po anglicky. Zaujímave tiež bolo, ako všetky nové postavy, ktoré vstúpili do deja, zrazu všetko pochopili, mohli im odhaliť všetky tajomstvá, zapojili sa do hľadania odpovedí, začali ochotne pomáhať… V strede rozhovoru sa to zvrtne na inu temu a všetko ostava akoby nedokončené. Riesi sa Benjamin zrazu krvilacna zurivost a DNA a o stranu dalej uz Kongrecia spusta vysetrovanie. A vlastne celkovo do tejto trojky bolo vtrepaných množstvo úloh, ktoré bolo treba vyriešiť. - Kongregacia, krvilacna zurivost, vytvorenie odnoze, Ashmole 782 waaaau je toho viac nez dost aj na 10 zivotov. Diana to zaziva v priebehu roka-klobuk dole. A každá dráma sa nakoniec vyriešila po dvoch stranách. Až teda na tú poslednú. Aj keď aj k tomu by som mala výhrady. Ale nejak ma ten štýl písania zmixovaný s dobrým príbehom zaujal natoľko, že všetky vyššie uvedené skutočnosti odpúšťam. A PS: aj tak je najlepšia Ysabeau :)

24.03.2022 5 z 5

Tieň noci Tieň noci Deborah Harkness

Veľmi dlho mi trvalo, kým som sa naladila na rok 1590. Postáv bolo hneď od začiatku požehnane, vďakabohu za zoznam na konci knihy. Celkovo je to podľa mňa náročné čítanie. Všetky tie vzťahy a postavenia. Ale veľmi ma to bavilo. Všetky spomenuté postavy som si hneď googlila a bolo príjemné zistiť o tých osobách niečo bližšie , a že vlastne aj reálne existovali. Diana mi miestami liezla na nervy ale to aj v prvej časti. Obľúbila som si Annie a Jacka a verím, že po odchode Diany a Matthewa sa im obom vodilo dobre. Páčili sa mi vsuvky z prítomnosti a keď sa čarodejnica s upírom vrátili do súčasnosti, uvedomila som si, že rok 1590 mi chýba. Teším sa na poslednú časť.

17.03.2022 5 z 5

Prípad Thomasa Quicka - Ako sa rodí sériový vrah Prípad Thomasa Quicka - Ako sa rodí sériový vrah Hannes Råstam

Toto nebola klasická krimi kniha s úvodom, zápletkou a rozuzlením nakoniec. Bol to príbeh, ktorý sa REÁLNE stal a mne teda takmer dekel odpálilo. Muž mi hovorí, že som celý čas počas čítania krútila hlavou. No úprimne som nechápala ako niečo takéto bolo možné, ako sa niečo takéto fakt mohlo stať. A stále nechápem. Bolo to skvelé čítanie, desivé zároveň. Fakt stále nechápem

09.03.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Politika, pandémia, nepokoje, stav polície, história, trošičku vyšetrovania.. a tak stále celá kniha dokola. Veľké sklamanie. Miniera a jeho Servaza zbožňujem od prvej knihy. Ale toto čo bolo?…veľmi vzdialené predchádzajúcim častiam. Ja ani neviem, čo viac k tomu napísať. Tak 1/3 knihy tvorili reálne vyšetrovania, ak vôbec.

03.03.2022 1 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Pre mňa absolutne nezáživná kniha. A nezachránil to ani ten koniec. Som rada, že to mám za sebou

26.02.2022 2 z 5

Príbeh čarodejnice Príbeh čarodejnice Deborah Harkness

Kniha mala veľmi pomalý rozbeh. Čítať na 200 stranách ako upír a čarodejnica pijú a voňajú víno, na 10tich stranách podrobný opis ich spoločnej večere, cvičenie jogy..Mala som čo robiť, aby som sa prinútila čítať ďalej. A potom zrazu z jednej strany na druhú akoby šlo o inú knihu. Konečne to malo akciu a niečo poriadne sa dialo. Niektoré veci mi prišli už veľmi pritiahnute za vlasy aj na fantasy svet ale nebol to pre mňa nejak rušivý element. Akurát som si pomyslela sem tam, že TOTO FAKT :D ? Nie je to kniha, z ktorej padnem na zadok, alebo na ňu intenzívne po prečítaní myslím ale bolo to ako celok veľmi dobré. Som zvedavá na pokračovanie. Už keď som pol roka zháňala ďalšie dve časti, na SR kompletne vypredanej trilógie, dočítam to aj keby ma malo poraziť :)

09.02.2022 4 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Vyšetrovanie mi prišlo trochu slabšie. Zrejme preto, že ho neviedol Torkel?! Nepochopila som neustále narážky na Carlosa a jeho zimomravosť. Bude to mať nejaký význam v ďalších častiach?
Každopádne páchateľa som netušila do poslednej chvíle. Bolo to celé veľmi napínavé a koniec ako vždy na zbláznenie. Už chcem ďalšiu časť.

01.02.2022 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Zo všetkých častí je táto zatiaľ naj. Perfektný balans medzi vyšetrovaním a súkromnými životmi Riksmordu. Sebastian sa podľa mňa ukázal v celej kráse. A popravde je mi stále viac sympatický. Napätie na konci som myslela, že ani nezvládnem a hádam aj dýchať prestanem. A ukončenie knihy ako inak veľkolepé a nedá sa inak len začať hneď čítať pokračovanie

28.01.2022 5 z 5

Nemý svedok Nemý svedok Hans Rosenfeldt (p)

Výborná časť. Sebastian tu ukázal aj svoju inú tvár, čo bolo veľmi fajn. Mala som pocit, že všetci v tíme boli podráždení a niekedy aj bezdôvodne. Či to bolo neprítomnosťou Ursuly alebo emočne ťažkým prípadom-ktovie, možno oboje. Billyho som mala rada. Minulý čas :/ teším sa na ďalšiu časť.

26.01.2022 5 z 5