danny_21 danny_21 komentáře u knih

Hrabě de Monte Cristo - Díl IV (šestisvazkové vydání) Hrabě de Monte Cristo - Díl IV (šestisvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Čtvrtý díl se stejně jako třetí věnuje přemístění Edmonda do Paříže, kde začíná splétat nitky vedoucí k plánované zkáze třech rodů a dává pocítit rány především prokurátorovi de Villefort - 80 %

30.10.2021 4 z 5

Hrabě de Monte Cristo - Díl III (šestisvazkové vydání) Hrabě de Monte Cristo - Díl III (šestisvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Třetí díl se věnuje přemístění Edmonda do Paříže, kde začíná splétat nitky vedoucí k plánované zkáze třech rodů - 85 %

25.10.2021 4 z 5

Ze Země na Měsíc Ze Země na Měsíc Jules Verne

Další z Verneovek, které mě v dětství minuly a v tomto případě je to docela škoda, protože příběh o megalomanské touze Yankee nadšenců z Gun Clubu sestrojit veledělo a poslat pozdrav souputnici Luně se mi zamlouval. Samozřejmě nechybí spusta technických detailů a vizonářských myšlenek, které se staly skutečností polovině minulého století - leč dnes na Měsíc nikdo nepáchne. Určitě si dám pokračování, protože jsme zvědav jak dopadla trojčlenná posádka luxusně vybaveného projektilu, kterou jsme opustili v nezáviděníhodné a takřka beznadějné situaci - 65 %

20.10.2021 3 z 5

Spirálový obzor Spirálový obzor Erik Simon

Povídky v této antalogii sci-fi autorů z NDR mají společný rys - většinou slušný námět, ale s nejasnou pointou, kterou jako by autoři vlastně nedokázali uspkojivě rozvinout nebo zakončit. Z hlubokého podprůměru v rámci mého hodnocení vytáhly kousky Král v matu, Můj vrah přichází zřídkakdy sám a Sen o velké rudé skvrně alespoň lehce pod průměr, na zbytek si po pár dnech nevzpomenu, ať se propadnu do Východního Německa, jestli dám víc než - 40 %

14.10.2021 2 z 5

Hrabě Monte Cristo. Kniha první. Díl 1/2 (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo. Kniha první. Díl 1/2 (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. V prvním dílu sledujeme především osudy námořníka Edmonda Dantése, který díky závisti a udání tří soků účetního Danglára, vojáka Fernanda a prokurátora de Villeforta v kariéře a lásce odsoudí mladíka k doživotnímu zapomnění v kobce pevnosti If, ze které není úniku, ale naděje umírá poslední ... - 90 %

13.10.2021 5 z 5

Hrabě de Monte Cristo - Díl II (šestisvazkové vydání) Hrabě de Monte Cristo - Díl II (šestisvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Druhý díl se věnuje Edmondově přeměně v Hrabětě a ostatních alter eg a pomaličku připravuje půdu k velkému plánu vendetty - 85 %

13.10.2021 4 z 5

Satanské moře Satanské moře Peter Benchley

Zhruba po čtvrtině jsem dostal úplně jinou knihu než jsem čekal, odysea izolované bukanýrské komunity novověku ve stylu rádoby itálských gore fláků Daria Argenta mě nijak zvlášť nebrala. Škoda pro autora, že začal žánrově experimentovat a nezůstal u prověřených konfrontací homo sapiens vs hladový, přerostlý predátor, takhle to vypadá, že u Satanského moře padla nejedna lahvinka Karibského rumu - průměr jak vyšitý - 50%

05.10.2021 3 z 5

Hrabě de Monte Cristo - Díl I (šestisvazkové vydání) Hrabě de Monte Cristo - Díl I (šestisvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

01.10.2021 5 z 5

Černý myslivec Černý myslivec Karel May

Bohužel Mayova klasika v rámci příběhu z německého pohraničního venkova kdy je zápletka k pousmání, postavy šablonovité jak v mexické cukrované telenovele ala Kája Mařík. Nevím, kde se v Karlosovi vzala touha psát takovou prózu a nezůstal výhradně u dobrodrůža z Pouště nebo prérie - 30 %

19.09.2021 2 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

Tichomořský ostrov se zdá být vhodným místem pro nastartování utopistického Projektu ideální společnosti a proto se po vyhoštění místních domorodců stane vysněných cílem skupinky budoucích sluníčkových "kolonistů". První polovina je utahaná jak prostitutka z Dubí po denní šichtě díky filozofování o sociologických problémech a pod kotlem Wyndham přitopil až když výprava dosáhne pustých břehů ostrova Tanakuatue, který je zapikován šamanským TABU a inteligentními osminohými armádami Sestřiček, které na evoluční explozi posunul ( možná ) jaderný výbuch - 60 %

17.09.2021 3 z 5

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

Jsem zastáncem toho, že prequely, sequely a spin-offy většiny v minulosti povedených námětů by se neměly až na výjimky realizovat, protože většinou to smrdí průserem. Predátorská ( nebo Vetřelecká ) sága budiž tou výjimkou, kterou jsem ochoten přijmout, leč pan Lebbon mě, jakožto nadšence nepotěšil, protože jsem čekal něco ve smyslu obohacení historie rasy dreďáků, jejich cílů, motivace, techniky atd ... a hlavně více nekompromisní konfrontace maskovaných L(ovců)-Z(abijáků) s lidskou čeládkou a ne že si je každý druhý vesmírný nýmand dává jak malý kluky na rozdíl od legendární filmové vybíječky v džungli nebo povedené Archerovy knižní Betonové džungle. No třeba se ta aliance proti tisícovým hejnům xenomorfů, ovládaných skupinou lidských ješitů, vyvine k daleko lepšímu, vzájemných konfrontací obou (M)imo(Z)emských ras pomálu, protože hubeni jsou výhradně humáci a humanoidi a postav v řad pašeráků, vědců a mariňáků je na můj vkus příliš - 60 %

10.09.2021 3 z 5

Planeta Leon 2 Planeta Leon 2 J. M. Troska (p)

Další dobrodrůžo českých vědců mladíků, kteří si nejprve hrají na robinsony až nakonec stvoří díky elektromagnetickým silám svou vlastní planetku a odfičí si to s ní to nekonečného vesmíru. A že neuhodnete, kdo se je vydá hledat ? Samozřejmě staří známí ( s jednou obměnou ) z trilogie Zápas s nebem se svou novou Astrou - toto dobrodružství u mě v lepším průměru - 60 '%

03.09.2021 3 z 5

Planeta Leon 1 Planeta Leon 1 J. M. Troska (p)

03.09.2021 3 z 5

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Upřímně, docela zklamání a určitě zatím nejslabší Štorchova kniha, jiná dobrodružství byla rozhodně povedenĕjší. Příběh sirotka Nika z poloviny 7. století a jeho junáckých soudruhů bojujícího za české Slovany proti Avarským nájezdníkům je úsměvný, stejně jako vykreslení chrabrého krále Sáma ( krapet proutníka 12 žen a, 22 synů a 15 dcer dle historických análů :-) ) - čistý střed ale o chlup - 50 %

01.09.2021 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Stephen Hunter

Bohužel nemohu sdílet nadšení místních kolegů, přispívatelů, ač kniha slibovala vyjímečný zážitek a hlavně v první třetině díky flashbackům do minulosti k vyšetřování vraždy a osdů hlavních postav se to dařilo. Nicméně postupem času se vše tak nějak rozplizlo do nastavované vaty pátrající dvojice, kdy hlavně mladší se stává po boku odstřelovače velmi schopným a chladnokrevným vyzvědačem a řidičem, všichni klaďasové jsou stavěni na piedestal všech ctností a bohužel celá vykonstruovaná zápletka s hlavními badassy mě vůbec nebrala. Krátký závěrečný souboj sniperů to lehce zvednul, ale víc než lepší průměr tomu nedám - 60 %

24.08.2021 3 z 5

Proroctví o nás Proroctví o nás Stephan Berndt

Další kniha z edice NEJvětších záhad světa je dost velkým utrpením a snůškou blábolů o nadcházející třetí světové, kterou mělo svolat Rusko začátkem nového tisíciletí a kterážto byla předpovězena snad i z kávové sedliny pastýřem Jergušem. Na jedné straně ale obdivuju odvahu autora vyjít na světlo s takovým skvostem jen pár let před údajným vypuknutím války, ekonomickou krizí a obrovským blahobytem v aktuálních dnech. A to jsem si myslel že Mr. Peter Jones je králem sedmilhářů v této edici - 15 %

16.08.2021 1 z 5

Vzpoura mikronautů Vzpoura mikronautů Gordon Williams

Výborný nápad človíčků zmenšených na velikost brouků, putujících v prostředí, které připomíná divokou džungli plnou nebezpečných překvapení a tvorů, kteří rázem mají trochu jiný rozměr a už je nejde jen tak smáznout rukou nebo rozšlápnout nohou fungoval výborně v díle prvním. Bohužel pokračování je z velké části protknuto politikařením a mocenskými boji ve skupině odpadlíků, samotných střetnutí Mikronautů s hmyzem či jinou havětí pomálu a ani třetí díl to neposunul k lepšímu takže jdu s hodnocením na lepší průměr - 65 %

16.08.2021 3 z 5

Svět mikronautů Svět mikronautů Gordon Williams

Výborný nápad človíčků zmenšených na velikost brouků, putujících v prostředí, které připomíná divokou džungli plnou nebezpečných překvapení a tvorů, kteří rázem mají trochu jiný rozměr a už je nejde jen tak smáznout rukou nebo rozšlápnout nohou fungoval výborně v díle prvním. Bohužel pokračování je z velké části protknuto politikařením a mocenskými boji ve skupině odpadlíků, samotných střetnutí Mikronautů s hmyzem či jinou havětí pomálu, takže jdu s hodnocením na lepší průměr - 65 %

05.08.2021 3 z 5

Mirek & spol. Mirek & spol. Vojtěch Steklač

Tahle partička syčáků Holešovické šlechty a jejich lapálií je prostě další srdcovkou mého dětství a nadčasovou záležitostí. Jako samotný Bořík jsem i já několikrát četl večer v posteli před spaním a představoval si, jaké by to bylo, mít partu jako ti čtyři lumpové. Slovní souboje mezi sebou, učiteli a rodiči byly přednášeny uvěřitelně a s takovým přesvědčivým humorem, že i v dospělosti mi zacukají koutky. Mirek & Spol je příběhem o tom, jak zmařit hrozící stěhování Bořivoje na nově rostoucí sídliště za pomocí fikaného plánu, do kterého se zapojí podsvětí, detektivové ve výslužbě a krásná vedoucí Kateřina - 75 %

03.08.2021 4 z 5

Nelítostný souboj Nelítostný souboj Daniel Silva

Upřímně, šel jsem do druhého dílu Silvovy špionážní série se zpravodajským důstojníkem Osbournem s nulovým očekáváním a dostal jsem víceméně to samé co v díle prvním. Autor mě rozhodně nepřesvědčil o tom, že by vyčníval z řady kolegů v tomto žánru, hlavní hrdina je dalším z řady Ryanů nebo Bournů. Hvězdu ubírám za mizerné vyústění finální konfrontace agenta s asasínem, které by snad ani Hollywood neosladil jako Silva. Do nekonečné série s Gabriellem Allonem se už nepustím - 55 %

27.07.2021 3 z 5