Vzpoura mikronautů

Vzpoura mikronautů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143063/vzpoura-mikronautu-143063.jpg 4 11 3

Mikronauti série

< 3. díl

V hladovějícím světě vypukne hon na údajné viníky – vědce, a ve zmatku bojů je tajná kolonie mikronautů zapomenuta. Samotnou kolonii však ohrožuje konflikt mezi diktaturou v Arkadii II a jejími odpůrci, kteří uprchli a dávají přednost nebezpečnému životu ve volné přírodě.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Klub Julese Vernea

Revolt of the Micronauts , 1981

Adapa
18.12.2021 3 z 5

Nuda a nuda. Začátek v podstatě tak nějak vykrádá sám sebe z prvních dvou dílů. Nudné politikaření, které autor neumí napsat záživně. Do toho opět skupina zmenšených lidí, která putuje přírodou… Na několik dnů jsem knížku odložil, někdy u strany 120 jsem si říkal, že to odložím nedočtené. Kroutil jsem hlavou nad tím, jak tak skvělé téma mohl autor nevyužít, nenapsat čtivěji.

Když do světa Mikronautů vstupuje poprvé člověk skutečné velikosti, tak mě to konečně zaujalo. Poprvé za celé tři díly mě zajímalo, jak se to bude vyvíjet dál.

Celá trilogie je tedy jedním velkým zklamáním.

danny_21
16.08.2021 3 z 5

Výborný nápad človíčků zmenšených na velikost brouků, putujících v prostředí, které připomíná divokou džungli plnou nebezpečných překvapení a tvorů, kteří rázem mají trochu jiný rozměr a už je nejde jen tak smáznout rukou nebo rozšlápnout nohou fungoval výborně v díle prvním. Bohužel pokračování je z velké části protknuto politikařením a mocenskými boji ve skupině odpadlíků, samotných střetnutí Mikronautů s hmyzem či jinou havětí pomálu a ani třetí díl to neposunul k lepšímu takže jdu s hodnocením na lepší průměr - 65 %

Hellrampage
18.01.2017 4 z 5

Oveľa lepší diel než dvojka. Konečne sa v parku už aj niečo deje, do konfliktu vstúpi s mikronautmi konečne človek! ktorý tam mal byť už v druhom diele. Škoda, že koncom tejto trilógie by sa mohla kniha len začínať. Alebo mohol autor vydať celú túto trilógiu do jednej knihy a ďalšiu knihu by urobil o boji proti ľuďom. Škoda, škoda...

"Jste mistr psychologie. Víte, jak rozehrát pletichy mnohem více než kdokoliv jiný. Musel bych vám vpálit kulku do hlavy, abychom mohli mluvit na stejné úrovni." - Steane na Chomiča

sci-fi

Gordon Williams