danny_21 danny_21 komentáře u knih

Conan: Meč s fénixem a jiné povídky Conan: Meč s fénixem a jiné povídky Robert Ervin Howard

Conan Dobyvatel a jeho dalších 11 příběhů ve kterých se víceméně opakuje stejná šoblona, bohužel pro mě mě Conanům tištený svět moc nebere, filmový Arnie byl prostě jinde. V průměrné této sbírce se mi hodně líbila povídka Věž slona, zbytek si jede to své, které se mi rychle zají - pletence svalů, bujné děvy, ohyzdní mohutní černoši a sem tam nějaká ta příšera - 60 %

Conan II. Conan II. Robert Ervin Howard

Conan Dobyvatel a jeho dalších 7 příběhů ve kterých se víceméně opakuje stejná šoblona, bohužel pro mě mě Conanům tištený svět moc nebere, filmový Arnie byl prostě jinde. V průměrné této sbírce se mi hodně líbila povídka Za černou řekou, zbytek si jede to své, které se mi rychle zají - pletence svalů, bujné děvy, ohyzdní mohutní černoši a sem tam nějaká ta příšera - 60 %

Conan barbar Conan barbar Robert Ervin Howard

Conan Dobyvatel a jeho dalších 6 příběhů ve kterých se víceméně opakuje stejná šoblona, bohužel pro mě mě Conanům tištený svět moc nebere, filmový Arnie byl prostě jinde. V průměrné této sbírce se mi hodně líbila povídka Za černou řekou, zbytek si jede to své, které se mi rychle zají - pletence svalů, bujné děvy, ohyzdní mohutní černoši a sem tam nějaká ta příšera - 60 %

Conan Conan Robert Ervin Howard

Conan Dobyvatel a jeho dalších 20 příběhů ve kterých se víceméně opakuje stejná šoblona, bohužel pro mě mě Conanům tištený svět moc nebere, filmový Arnie byl prostě jinde. V průměru této sbírce se mi hodně líbily povídky Za černou řekou a Věž slona, zbytek si jede to své, které se mi rychle zají - pletence svalů, bujné děvy, ohyzdní mohutní černoši a sem tam nějaká ta příšera - 60 %

15.11.2021 3 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Conan Dobyvatel a jeho dalších 20 příběhů ve kterých se víceméně opakuje stejná šoblona, bohužel pro mě mě Conanům tištený svět moc nebere, filmový Arnie byl prostě jinde. V průměru této sbírce se mi hodně líbila povídka Za černou řekou, zbytek si jede to své, které se mi rychle zají - pletence svalů, bujné děvy, ohyzdní mohutní černoši a sem tam nějaká ta příšera. Prostě pakující se vzorec - 1. uvzlykaná nahotinka, kterou se Cimmeřan rozhodne ochránit, 2. různorodou magií vládnoucí protivníci - ať už lidští nebo božští, 3. opuštěné ostrovy či města, kde se dějí nekalé věci, ale neohrožený Conan si vždy poradí. - 55 %

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Chata v Jezerní kotlině určitě patří mezi nejpovedenější kousky Jestřába - příběh o hodnotě kamarádství mezi dvěma chlapci a dobrodružství v zapomenutím kousku přírody. Pro ty z nás, kteří ještě pamatují kouzelný svět bez vizuálních zlodějů času a dnů, kdy nás rodiče naháněli domů, má daleko větší poselství. I přes to, že když se dospělý chlap začte, připadne si chvilkami jako ve filmu Zkrocená hora - 80 %

13.11.2021 4 z 5

Půlnoční děs Půlnoční děs Scott Siegel

Bohužel i druhé pokračování Země duchů se kvalitativně nese v Duchu prvního. Spisovatelsky a tématicky tak na úrovni mého syna na prvním stupni, vše možné naplácáno na jednu hromadu v této podivné Zemi mrtvých duchů, kde se éterické bytosti se chovají a mluví jako po prodělání lobotomie, nemluvě o tom, že děsivého sira Alexe by se neleklo snad ani nemluvně, vše prostupuje jakási podivná linka naivní puberťačky snící o věčném líbání. Mhouřím všechny oči, abych tomu nevrazil odpad, ale je to o prsa korejské ženy, manželé Siegelovi musí být fakt dvojka k pohledání - 20 %

09.11.2021 1 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (4 povídky) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (4 povídky) Edgar Allan Poe

Sbírka 4 povídek s nichž jasně dominuje Jáma a Kyvadlo ( dost možná ta Poeova nejpovedenější ), jako druhá v pořadí solidní Vrah jsi Ty ! a průměrné zbývající kousky - celkově lepší průměr - 65 %

08.11.2021 3 z 5

Jama a kyvadlo (2 poviedky) Jama a kyvadlo (2 poviedky) Edgar Allan Poe

Jáma a kyvadlo je výborná povídka, jedna z těch Poeových nejpovedenějších. Vděčí za to to výborné a mrazivé atmosféře ze které má opravdu čtenář pocit, že sdílí těch pár stránek společně s nebohým odsouzencem, obětí kruté inkvizice - škoda jen, že to ještě chvilku nepokračovalo a bylo rychle utnuto - 90 %
Černý kocour je trochu morbidní za což palec nahoru, ale v mých očích neuspokojivé vymodelování zápletky včetně dost chabého závěru - 60 %, celkově nadprůměr 75%

08.11.2021 4 z 5

Hrabě Monte Cristo. Kniha první (dvousvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo. Kniha první (dvousvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Sága o nespravedlivém uvěznění, přerodu prostého mladíka ve vypočítavého a vzdělaného aristokrata a důmyslné pomstě nad svými někdejšími protivníky na které se nabalí i další obětí z řad všech tří rodů. Autor se vyhnul i očekávanému finále, takže za mě mimořádná kvality a jedno těch klasických děl, které nestárne - 90 %.

08.11.2021 5 z 5

Hrabě Monte Cristo. Kniha druhá (dvousvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo. Kniha druhá (dvousvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

08.11.2021 5 z 5

Gróf Montecristo IV (šesťzväzkové vydanie) Gróf Montecristo IV (šesťzväzkové vydanie) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Čtvrtý díl se stejně jako třetí věnuje přemístění Edmonda do Paříže, kde začíná splétat nitky vedoucí k plánované zkáze třech rodů a dává pocítit rány především prokurátorovi de Villefort - 80 %

08.11.2021

Gróf Montecristo V (šesťzväzkové vydanie) Gróf Montecristo V (šesťzväzkové vydanie) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Pátý díl se věnuje především intrikám směřujícím k plánované zkáze rodu de Morcerf, mračna se začínají stahnovat nad Danglarsem a de Villefortem - 90 %

08.11.2021

Gróf Montecristo VI (šesťzväzkové vydanie) Gróf Montecristo VI (šesťzväzkové vydanie) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Šestý díl uzavírá tuhle ságu, Edmond dosáhne své důmyslné pomsty nad svými někdejšími protivníky na které se nabalí i další obět z řad všech tří rodů - 90 %.

08.11.2021 5 z 5

Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo III (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Pátý a šestý díl uzavírá tuhle ságu, Edmond dosáhne své důmyslné pomsty nad svými někdejšími protivníky na které se nabalí i další obětí z řad všech tří rodů, autor se vyhnul i očekávanému finále, takže za mě mimořádná kvality a jedno t těch klasických děl, které nestárne - 90 %.

08.11.2021 5 z 5

Hrabě de Monte Cristo - Díl VI (šestisvazkové vydání) Hrabě de Monte Cristo - Díl VI (šestisvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

05.11.2021 5 z 5

Hrabě de Monte Cristo - Díl V (šestisvazkové vydání) Hrabě de Monte Cristo - Díl V (šestisvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

03.11.2021 5 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Tentokrát Koontz bez nádechu mystiky nebo metafyziky ale rozhodně povedený survival thriller. Vrahovi plnému kontrolované touhy vstřebávat INTENZIVNĚ každý prožitek náhodně zkříží cestu mladá studentka psychologie, která má za sebou smutné zážitky dětství se kterými se snaží vyrovnat. Autor topí nemilosrdně pod kotlem od začátku, interakce mezi oběma postavami v různých prostředích výborně popsané s maximálně uvěřitelnými detaily a pocity ( v tomto rozhodně přirovnávám k nejlepšímu Kingovi ) u mě panovala spokojenost, v rámci žánru špička, rozhodně silný nadprůměr, Dean je prostě většinou sázka na kvalitu - 80 %

31.10.2021 4 z 5

Hrabě Monte Cristo II (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo II (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Třetí díl se věnuje přemístění Edmonda do Paříže, kde začíná splétat nitky vedoucí k plánované zkáze třech rodů a díl čtvrtý především dává ochutnat první dávky vendetty prokurátorovi de Villefort - 80 %

31.10.2021 4 z 5