Danafantom Danafantom komentáře u knih

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Když se chci dobře najíst, tak si dobře uvařím. Ani tato knížka mě do restaurací nenalákala :)

Planeta Praha Planeta Praha David Storch

Film jsem zatím neviděla. Knížka se mi líbila. Grafika mi nevadila, sdělovala to, co měla. Zaujalo mě pojetí města coby jakési uměle vytvořené přírody. Pochopila jsem, že dost zvířat se adaptovalo na městské prostředí kvůli tomu, že tu mají dobrý přístup k potravě. Ze stejného důvodu v Praze žiju i já. Připadá mi zvláštní, že ta zvířata neodradil hluk. U rostlin je to takové pochopitelnější, prostě kde je vhodné prostředí, tam si vyrostou.

18.04.2023 5 z 5

Čtyři posvátná tajemství - Pro lásku a prosperitu. Jak žít v krásném stavu Čtyři posvátná tajemství - Pro lásku a prosperitu. Jak žít v krásném stavu kolektiv autorů

Takové knížky mám ráda. Čtu, a pak podle návodu upadnu do meditace (nebo jak to nazvat) a všechno se mi to spojí. Jinak tajemství pro mě nebyla nijak převratná, což je ale možná spíš tím, že už toho mám dost načteno a zažito.

18.04.2023 4 z 5

Ještě můžu vzlétnout Ještě můžu vzlétnout Monika Hodáčová

Podle názvu jsem čekala, knížka bude o něčem jiném. Jde v ní spíše o vyrovnání se s minulostí a vytvoření si náhledu na přítomnost. Celkově mi to připadalo hlavně o smíření. Ale jak je v podtitulu, průvodce je laskavý. A v laskavých knížek není nikdy dost.

Malý krok, velká změna Malý krok, velká změna Caroline L. Arnold

Rady jsem nevyužila, protože si nedávám předsevzetí.

Moudrost šaolinských mistrů Moudrost šaolinských mistrů Bernhard Moestl

S tím, co se píše v knížce, lze docela snadno souhlasit. Ale za mě je to takové povrchní. Vyplňování a psaní odpovědí mě nijak inspirovalo. Ale možná je to tím, že většinu těch principů znám a některé mám zažité.

18.04.2023 3 z 5

Radikální laskavost: Umění dávat a přijímat Radikální laskavost: Umění dávat a přijímat Angela Santomero

Tak tahle knížka mě neoslovila. Chcete být laskavější k sobě i k druhým? Prostě začněte. Ale jestli k tomu někdo potřebuje knihu, tak prosím, pusťte se do toho radikálně. :)

02.04.2023

Úžasná očista jater a žlučníku Úžasná očista jater a žlučníku Andreas Moritz

Pokud vám doktoři nutí odoperování žlučníku, možná stojí za to nejdřív zkusit tuhle očistnou kůru. Pokud jí provedete správně podle návodu, tvrdí že je bezpečná. I když jsem se trochu bála, zvládla jsem jí v pohodě. Žádný žlučníkový záchvat se nekonal. :)

09.11.2022 5 z 5

Obědy do krabičky - Více než 75 zdravých jídel pro děti i dospělé Obědy do krabičky - Více než 75 zdravých jídel pro děti i dospělé kolektiv autorů

Většinu jídel z této knížky bych si do práce teda nevzala. Sendviče nepovažuji za oběd a od jídla do krabičky očekávám, že se mi tam nerozpatlá a snadno se mi ohřeje v mikrovlnce. Nic takového jsem v téhle kuchařce nenašla.

09.11.2022 1 z 5

Maminčiny recepty – Hravě a zdravě Maminčiny recepty – Hravě a zdravě Lenka Sedlářová

Jídla jsou taková lehká. Není uvedena výživová hodnota, což mě osobně nevadilo. Knížka je přehledná, každý recept má malý obrázek, takže za mě spokojenost. Líbilo se mi zahušťování kváskem. Ani nevím proč mě to nenapadlo :-))

09.11.2022 4 z 5

Výlety pro lenochy Výlety pro lenochy Pavel Sůva

Krásně zmapované výlety do přírody v okolí Prahy pro pohodáře, pro které je cílem cesta přírodou, a pivaře lahůdkáře. Navíc mají návaznost na MHD, auto netřeba. Popis nijak podrobný, ale to nejdůležitější se dozvíte, zbytek vám napoví fajn fotografie. Mně to tak naprosto vyhovuje. Dobrý počin :)

06.10.2022 5 z 5

Tajemství hvězd Tajemství hvězd Rachel Barenbaum

Bylo to celé takové kostrbaté, příběh i překlad.

21.09.2022 3 z 5

Voňavá kuchařka Voňavá kuchařka Lucie Grusová

Nenašla jsem jediný důvod, proč se kuchařka jmenuje voňavá. Spíš by se měla jmenovat mastná tučná a těžká.
Chápu sice, že co je mastné to je dobré, ale pochybuji, že někomu takováhle strava prospívá.

19.07.2022 1 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Bylo to, no, divný. Ale hezky se to četlo, takže dobrý :)

03.06.2022 4 z 5

Půlnoční nebe Půlnoční nebe Lily Brooks-Dalton

Nalákala mě obálka. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Výborně napsaný příběh mě vytáhnul do plynutí děje neděje a nepustil, dokud jsem nedočetla. Otevřený konec mi nevadí, naopak mi připadá, že takové zakončení knížce sedí. Je to taková pocitovka. Moc pěkné :)

29.05.2022 5 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Díky Teorii typů jsem sice sama sobě ani dětem více neporozuměla, ale naštěstí si sama se sebou i svými dětmi rozumím dobře, tak mi nevadí, že mi tato kniha nesedla.
Nedokázala jsem nikoho typově přiřadit, všechno sedělo jenom částečně. Uznávám, že to může být prostě jenom proto, že jsem se mi nechtělo se tomu více věnovat. To z kolečka horoskopu vyčtu o lidech mnohem víc informací než z písmenek IESNTFJP :)
A docela věřím i tomu, že autorka by z mého komentáře poznala lépe než já, jaký typ vlastně jsem.

28.05.2022

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Není tam žádný záporák, a já mám ráda knížky o hodných lidech :)

17.05.2022 4 z 5

Nejkrásnější výlety na tajemná místa Nejkrásnější výlety na tajemná místa Vladimír Soukup

Některá místa ani na mapách.cz nenajdete :) Líbí se mi, jak je knížka psaná, bez fanatismu, ale s respektem. Od každé záhady nebo zajímavosti tam najdete trochu.

28.04.2022 5 z 5

Česká pohanková kuchařka Česká pohanková kuchařka Hana Šimková

Dost mě zklamalo, že je v knize minimum receptu přímo z pohanky. Mám ji ráda, a čekala jsem nějaké zajímavé informace.
Ale v receptech se povětšinou přidá trochu pohankové mouky.

19.03.2022 3 z 5

Zvířata v překladu Zvířata v překladu Temple Grandin

Knížka o zvířatech, autistech a normálních lidech, plná pro mě zajímavých informací o všech třech kategoriích :D
Sympaticky přeložená (díky, Vidrholec :) )

19.03.2022 5 z 5