Nejkrásnější výlety na tajemná místa

Nejkrásnější výlety na tajemná místa https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335256/bmid_nejkrasnejsi-vylety-na-tajemna-mist-G5r-335256.jpg 4 11 2

Kde je u nás vstup do pekla? Jaké je prokletí domu, v němž bydlel jeden z našich nejznámějších masových vrahů? Mohou přízraky mrtvých za několik nevysvětlitelných nehod na dálnici D1? Jaké je tajemství mikulečských lebek? Kde byla nejstarší čarodějnická škola v Evropě? Kde se můžeme setkat se silnou pozitivní energií? To jsou stále otevřené otázky, na které lidé hledají odpovědi. Někde pomohli historici, archeologové, někde zůstává odpověď na pomezí skutečnosti a mýtů, jindy je to legenda, jejíž dozvuky sahají až do současnosti. V tradičních „rodinných toulkách“ zamíří „nejkrásnější výlety“ právě na tato tajemná místa. Je jich nepočítaně, vybrali jsme z nich 40 tipů, míst s rozmanitými příběhy a záhadami. Každý si vybere. Můžeme se opravdu bát nebo se „jenom“ vydat na zajímavý výlet. Texty doplňují praktické informace (otevírací doby, parkování).... celý text

Danafantom
Danafantom
28.04.2022 5 z 5

Některá místa ani na mapách.cz nenajdete :) Líbí se mi, jak je knížka psaná, bez fanatismu, ale s respektem. Od každé záhady nebo zajímavosti tam najdete trochu.

Jana_Hlus
Jana_Hlus
02.06.2017 4 z 5

Moc hezky zpracovaná publikace s tipy na výlety za tajemnem. Pěkné fotky, mapy, kompletní informace ke každému záhadnému místu, ať už se jedná třeba o Kopec, který duní nebo Po stopách posledního upíra. Knížka dává ideální příležitost namotivovat naše potomky, aby zvedli hlavy od mobilů a počítačů a vyrazili na výlet. Snad jediná připomínka, vazba knihy mi nepřipadá příliš pevná, mám obavu, že po pár výletech se z knihy stane něco jako trhací kalendář. 4/5

Kniha Nejkrásnější výlety na tajemná místa je v