Da.isy Da.isy komentáře u knih

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Jsou vůbec potřeba slova?
(-----___-----)

Pramen povýšení Pramen povýšení Brandon Sanderson

No, druhá kniha je pro mě o něco slabší než ta první, ale i tak je to dobrá kniha.
Příběh, postavy, zvraty, to je prostě skvělé
Pár věcí je zde vysvětleno, ale vyplouvá na povrch mnoho dalších otázek.
Opravdu potřebuji dostat do rukou další knihu.

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Moc se mi to líbilo.
Příběh se odehrává v Olomouci za Rakouska-Uherska, je to velmi zajímavé prostředí. Děj je svižný, ani chvíli jsem se nenudila, postavy si snadno oblíbíte a budete se divit jak rychle jste to přečetli.
Určitě si od autorky přečtu ještě něco.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Můj milovaný fantasy svět.
Rozhodla jsem se, že si tuhle sérii přečtu znovu, byla jsem ještě nadšenější než před pár lety, všímala jsem si úplně jiných detailů a dokázala ocenit jiné věci.
Není tu co vytknout, skvělý příběh.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Čekala jsem, že kniha bude trochu jiná.
Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, kniha se vlekla docela dlouho. Moc se mi líbí, jak se vyvíjí vztah Jude a Cardana. Jsem zvědavá, co bude dál. Určitě si přečtu i druhou knihu.

05.04.2024 4 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Něžný, srdečný, jemný milostný příběh

Bylo to moc krásné čtení, atmosféra byla úžasná. Doufám, že autorka napíše další fantasy knihu.
Pokud máte rádi něžné/útulné příběhy, musíte si tuto knihu přečíst.

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Rozhodně doporučuji tento díl nevynechat, i když spousta lidí to říká, není nudný a má v sérii důležité místo. Upřímně ani mě Chaol nijak zvlášť nezajímá, ale Nesryn a Yrene jsou hodně dobré postavy a jsem zvědavá, jak se jim bude dařit ve finální knize. (P.S. Víc mě bavila část s Nesryn než část s Chaolem)

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Toto je jeden z mých nejoblíbenějších dílů z celé série. Ať už jde o zápletku, vývoj postav nebo překvapivé zvraty. Je to skvělé (i když to má své mouchy a slabiny).
Lepší než předchozí díl, v této knize se mi líbí spousta postav mnohem víc.

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Nápaditý příběh se skvělými postavami a zajímavým světem.
Velmi čtivý příběh, jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

(Možná jsem trochu plakala. Opravdu jen trochu. Ne, jako by se mi zlomilo srdce nebo tak něco (-----___-- --))

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Konečně jsem si přečetla druhou knihu.
Musím říct, že to bylo stejně dobré jako první díl a velmi mě to bavil . Přesto jsem měla s příběhem občas problémy. Možná je to tím, že mám spoustu částí příběhu vyspoilerovaných ze sociálních sítí, tak přiznávám, že trochu mi to trochu zkazilo konec, i když bylo fajn si konečně přečíst, o čem všichni mluvili.
* možná jsem i uronila slzu *
Určitě budu v seriálu pokračovat.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Slabší než předchozí kniha, ale i tak byla dobrá.

Vadilo mi, že toho bylo místy až *moc*, ale postavy, jejich vztahy a vývoj mi to vynahradily, o světě nemluvě.
A i když byly Aelininy plány/zvraty někdy přitažené za vlasy, byla to zábava a nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihy.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První kniha od S. J. Maas, kterou jsem četla. A rozhodně jsem jí četla ve správnou chvíli.

Kniha je čtivá, spíše pro mladší čtenáře nebo jako oddechové čtení.
Celkově mě to bavilo a těším se na pokračování.

Celaena, naše hlavní postava, je divoká a někdy pěkně drzá s prořízlou pusou.
Postavy a jejich vztahy jsou zajímavé, dobře propracované a i když je tam milostný trojúhelník, není to ta nejhorší romantika.
Svět mě také nadchl a těším se, jak se bude objevovat v dalších knihách.

Bavilo mě to a těším se na další díl.

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

3,5
Na úvod přiznávám, že jsem nejspíš tak trochu prudérní člověk...

Negativa:
místy zbytečně vulgární,
kniha je poměrně dlouhá na to, že se tam skoro nic neděje, neškodilo by pár stránek ubrat,
překlad chvílemi pokulhával (už je to dlouho, co jsem to četla, ale pokaždé, když na tuto knihu pomyslím, vybavím se mi věta, ve které je použito slovo detektivka...chyby se stávají).

Pozitiva:
svět i postavy byly velmi zajímavé,
detektivní děj, který mě příjemně překvapil,
vztahy postav

Se sérií budu pokračovat, ale nejspíš v originále.

05.04.2024 3 z 5