dpxcz dpxcz komentáře u knih

Černý dům Černý dům Stephen King

Černý dům je pokračování knihy Talisman, kterou jsem poslechl jako audioknihu. I tentokrát jsem zvolil poslech při pacích na zahradě a dlouhých procházkách. Jako knihu bych to nečetl, ale na poslech dobrá.

21.05.2023 3 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Elementum je prvotina mladého autora a je to na tom hrozně moc vidět. Děj je kostrbatý, zápletka těžko uvěřitelná, autor je nevypsaný. Celkově by to chtělo hodně zrevidovat. Uvidíme, jestli se autor v dalších dílech zlepší.

21.05.2023 3 z 5

Prázdnota Prázdnota Michaela Merglová

Další kniha Michaely Merglové, na kterou jsem se těšil, se jako vždy četla úplně sama a lehce. Trilogie Píseň mě sice bavila více, ale Prázdnotu jsem si stejně užil hlavně v první půlce knihy.

12.05.2023 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Jacka Londona si raději budu pamatovat kvůli jeho knize Bílý tesák. Tato kniha, Démon alkohol, je prostě strašná. Autor celou dobu vesměs popisuje svůj vztah k alkoholu a překvapivě si myslí, že vlastně alkoholikem není.

08.05.2023 2 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

"Jak zjistíte, jestli je někdo vegan? Nebojte se, sám vám to řekne."

Tenhle vtip mi v hlavě zůstal po přečtení knihy. Vtip sice dobrý, ale to je asi docela málo.

Z nakladatelství Melvil jsem četl spoustu jiných knih, které mě bavily daleko více.

07.05.2023 2 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Talisman jsem poslechl jako audioknihu při různých pracích na zahradě. A jsem za to rád, protože číst bych to nechtěl. Ale na poslech byla kniha v pohodě.

06.05.2023 3 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Divné počasí od Kingova syna je souborem čtyř povídek, kde mě opravdu bavily tři povídky. Nejlepší asi Nabito, pak Déšť, Momentka a poslední V nebi. Každopádně to je má první kniha od Joe Hilla (pseudonym) a jde vidět, že se potatil.

06.05.2023 4 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Tento historický román s dokumentárními prvky se zabývá přípravou na likvidaci R. Heydricha. Je velmi čtivý a oživený dobovými anekdotami a úryvky z novin. Všichni víme, jak to dopadne, ale stejně to s napětím čteme.

02.05.2023 5 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Po Havraních kruzích přišla na řadu další kniha od této norské autorky. A stejně jako předchozí série je tahle kniha čtivá, i když ze začátku chvilku trvá, než se čtenář zorientuje. Těším se na další díl.

06.04.2023 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Čtvrtý díl série Píseň ohně a ledu je opět skvělým pokračováním, i když se tentokráte kniha věnuje spíše vedlejším postavám. Na pouhých cca 800 stranách se také potkáme s postavami, které se do seriálu nedostaly, a přečteme si i někdy detailnější příběh známých postav.

Přečetl jsem v novém a skvělém překladu Michaly Markové z nakladatelství Argo.

02.04.2023 5 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

Příjemná prvotina začínajícího autora. Tady jsem se rozhodně nenudil.

25.03.2023 4 z 5

Dvojka se bohužel ani vzdáleně nepřiblížila čtivosti prvního dílu. Bavila mě asi jen druhá čtvrtka. Ostatní bylo hrozné. Škoda, těšil jsem se na obstojné pokračování. Třeba to v případném Ready Player Three autor zase zachrání. A nebo raději ne.

(2,5*/5*)

18.03.2023 2 z 5

Pronásledování Pronásledování John Flanagan

I přes to, že kniha jako obvykle funguje na mladší čtenáře, se mi zdá, že oproti prvním dílům se děj drasticky zjednodušil, jakoby autor už nevěděl, co dále. Stejně jako poslední díly Hraničářova učně se jedná o dobrý průměr. Flannagan by série už měl zakončit nebo něco zásadně změnit.

14.03.2023 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Parádní Kingovka. Žádný další komentář netřeba.

12.03.2023 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Bílý tesák. Četl jsem kdysi jako kluk, a když to nyní čte šesťák jako jednu z knih do povinné četby, tak jsem prostě neodolal. Silný příběh jednoho vlka je prostě skvělý. Výborná kniha pro všechny menší čtenáře.

08.03.2023 5 z 5

Zakázané směry Zakázané směry Vilma Kadlečková

Mycelium 7. díl... Tato série je zdlouhavá. Místo osmi dílů by stačily asi jen tři a to by pak jinak odsípalo. Tak ještě poslední díl a pak si řeknu, že to mám konečně za sebou. Jo a ukončení knihy uprostřed slova je fakt dementní.

08.03.2023 3 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Z knihy Vypravěč jsem hodně nadšený. Jde o takovou trochu jinou autobiografii Dave Grohla. Prostě toho kluka z Nirvany za bicíma.

28.02.2023 5 z 5

Družina zatracených Družina zatracených Jan Urban

Dvojky u mě téměř vždy nesplní očekávání zažehnutých u jedniček. I zde je tomu tak, ale jen proto, že svět už známe a počáteční budování, které si vždy užívám, je za námi. Děj se nadále rozvíjí a kniha je velice čitelná.

Za ten rok jsem trochu pozapomněl a chvíli mi trvalo, než jsem se dostal do obrazu. Chybí mi zde nějaké shrnutí prvního dílu.

Tak a teď už jen další rok počkat na trojku. A autore, nezapomeň vložit i shrnutí dvou předchozích dílů.

19.02.2023 3 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Třetí díl a asi je to konec série. Anebo: "Teprve teď všechno začíná." Bohužel je to ale nejslabší článek celku, i když velmi čitelný. Uvidíme, jestli bude něco dále.

04.02.2023 3 z 5

Čas Růže Čas Růže Věra Mertlíková

Obálka naprosto luxusní, proto jsem byl i natěšený na další dílko Věry Mertlíkové. V porovnání se třemi předchozími knihami je ale tahle z mého pohledu nejslabší. To nemění nic na tom, že je kniha výborně napsaná. Vždyť paní Mertlíková prostě umí psát. Těším se na další knihu.

29.01.2023 4 z 5