cecetka cecetka komentáře u knih

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Prvni dil jsem docetla, ale druhy uz jsem nedala. Odlozila jsem to, je to desne nudne. Do tretiho se ani poustet nebudu.

25.05.2016 1 z 5

Primabalerína Primabalerína Danielle Steel

Moc hezky pribeh zasazeny do carskeho Ruska.

11.05.2016 5 z 5

Slib Slib Danielle Steel

Moc hezky smutny pribeh. I slzicky v ocich jsem mela. Obcas DS napise skutecne krasny roman.

11.05.2016 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Co k tomu napsat? Snad jen to, ze pokud to vychazelo v 19. stoleti na pokracovani v casopise anonymne, tak kdo vi, kdo to napsal. Nebudme naivni, ze tehdejsi spolecnost byla mravna, mozna jsme ted mravnejsi nez byli nasi predci.

11.05.2016 1 z 5

Proč tloustneme Proč tloustneme Gary Taubes

Knihu doporučuji přečíst a zamyslet se nad ní. Nic není jen bílé a černé, ale v mnohém musím s autorem souhlasit.

10.05.2016 5 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Muj nick hovori za vse :) Doma ji bohuzel uz nemam, ale v knihovne je dostupna :)

09.05.2016 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Od Cecelie Ahernove jsem jako prvni cetla S laskou Rosie a moc se mi libil styl. Pak Kdybys me ted videla a Cesta z neznama. Vsechny se mi libily. S PS Miluji te jsem otalela, mela jsem strach, ze budu brecet. Nebrecela jsem. Tato kniha me bohuzel vubec nezaujala. Asi ve ctvrtine jsem ji odlozila a nedocetla.

09.05.2016 1 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Brnenske nevestky se mi libily, tak jsem se pustila do Zen na pranyri. Ty se mi libily jeste vic. Moc hezky napsane, cte se to samo. Styl psani mi vyhovuje, stejne jako nevyslovene domnenky. Na knize se mi libi, ze se prolina vice pribehu. Konec byl sice az moc naivni, ale celkove se jedna o velice krasnou knihu.
Je fajn nahlednout do zivota mestanu 14.stoleti. Rada se dozvidam neco z bezneho zivota a uz ted se tesim na Brnenske Zidovky. Doufam, ze se mi budou taky tak libit.

06.05.2016 5 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Hodně smutné příběhy. Autorka musela vyvinout spoustu energie, aby sehnala tolik materiálu a našla "děti", o kterých píše. Klobouk dolů.
Přesto nemohu dát 5*. Čekala jsem více rozpracované příběhy. Více emocí, více popisu jejich cesty do Dánska, Švédska, Palestiny ... Chybí mi popis cest, popis pobytu v pěstounských rodinách, popis rozvíjejících se vztahů. I emoce po zjištění, že ztratily celou rodinu. Příběhy jsou jen strohým popisem, což je škoda.
Ale i tak je to velice záslužné dílo. Jsou to skutečné příběhy a člověk si jen těžko dokáže představit, jak těžké to vše bylo a co musely děti a jejich rodiny prožít.

Paní Matyášová, děkuji.

27.04.2016 4 z 5

Velká zkouška Velká zkouška Ana Galán

Moc hezká série dětských knížek. Dětem se líbí a už se těšíme na 4. díl.
Příběhy jsou poutavé, psané jednoduchým jazykem a knihy nejsou tlusté, takže malé čtenáře neodradí.

06.03.2016 5 z 5

Bacha, černý paraple! Bacha, černý paraple! Adam Bahdaj

Knihu si pamatuji z dětství. Četla jsem ji, když mi bylo asi 12 let. I dnes, v dospělosti se mi líbí. Jen netuším, jestli zaujme dnešní děti.

19.02.2016 4 z 5

Případ ztracených duchů Případ ztracených duchů Sonja Kaiblinger

Moc hezká dětská kniha. Vtipná a velmi dobře napsaná.

19.02.2016 5 z 5

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

Celá série je fantastická. Přestože je určena pro mládež, nadchla i mě, dospělou ženu. Dokonce i kolegyně, které jsem ji doporučila, se všechny díly líbily.
Doporučuji přečíst.

19.02.2016 5 z 5

Jídlo jako lék Jídlo jako lék Henry G. Bieler

Vynikajici kniha. Spousta informaci stojicich za premysleni. Byla napsana jiz pred 50 lety. Skoda, ze ji autor nemuze rozpracovat dnes s ohledem na vyvoj potravinarskeho a farmaceutickeho prumyslu. Asi by se divil.

08.02.2016 5 z 5