carbici carbici komentáře u knih

Dobrou noc, zombie Dobrou noc, zombie James Preller

Je třeba brát to jako hororový příběh pro děti. I když já bych z toho v deseti letech byla vystrašená ještě měsíc. Ovšem syn byl spokojený, že je to takové mírně strašidelné. Ideální knížka pro kluky, která je přitáhne.

29.08.2021 4 z 5

Buquoyské Nové Hrady. Počátky krajinných parků v Čechách Buquoyské Nové Hrady. Počátky krajinných parků v Čechách Martin Krummholz

Skvělá kniha o krajinnych parcich v Čechách. 150 stran je naprosto nabito informacemi, kresbami, fotkami a odkazy na zdroje.

22.08.2021 5 z 5

Adam a Otka Adam a Otka Bohumil Říha

Jako dítě mne tato kniha minula. Dnes jsem z ní krapet rozpačitá. Pozitivně mne zaujal popis klučičího myšlení ohledně fér nepřítele, jinak jsem byla většinu doby v mírném šoku, jak moc jiný byl přístup k dětem. Nesedl mi moc ani styl psaní, přitom O letadélku Káněti jsem téměř zbožňovala.

22.08.2021 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dobře napsané, předvídatelné více, než jsem čekala, všechna klišé žánru splněna. Nenáročné čtení na léto.

13.08.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl mne zaujal více než první. Popsat česko-polské vztahy v této oblasti je velké sousto. Pokud aspoň pár čtenářů této série se začne o tento region a jeho historii zajímat více, tak to je jen dobře. Tato kniha může být odrazovým můstkem, i přesto že se jedná primárně o román, nikoli historickou zprávu.

29.07.2021 4 z 5

Dobrodružství na moři Dobrodružství na moři Bear Grylls (p)

Už se těším na pátý díl. Příjemné letní jednohubky.

22.07.2021 5 z 5

Dobrodružství v poušti Dobrodružství v poušti Bear Grylls (p)

Pokračování tentokrát v rozpálené poušti. Sice krátké, ale stále poutavé a zábavné.

22.07.2021 5 z 5

Peru - děti Inků Peru - děti Inků Olga Vilímková

Knizka o historii i soucasnosti nekolika mist Peru. Jednostlive pribehy byly zajimave, ale jako celek mi kniha prisla roztristena, bez jasne koncepce. V hodnoceni se mi tedy micha jak dojem z knihy, tak snaha ocenit pracovniky nadace.

19.06.2021 3 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Bylo to ctive a zabavne. Pohodova knizka po narocne praci.

28.05.2021 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Milá knížka, která vždy udělá radost. Ilustrace jsou naprosto úžasně minimalistické a v hlavě při čteni slyším pana Högra.

02.05.2021 5 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Knížka, která mne pohltila a dva dny jsem se neodtrhla. Děj, postavy, zápletka - vše fungovalo. Překladatelské nonsensy mne alespoň donutily zjistit, jak je to s vykáním v polštině. I tak bych uvítala lepší práci korektora.

01.05.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Bylo to čtivé. Ovšem je třeba u této knihy nemyslet - vůbec. Jinak budete nad nelogičnostmi a nesmysly jen nevěřícně mrkat. Ideální kniha na dlouhou cestu, kterou v cíli necháte pro někoho dalšího a už si na ni nikdy nevzpomenete (snad, doufám)

09.04.2021 2 z 5

Polednice Plešatá palice Polednice Plešatá palice H:o)nza Vojtko (p)

Prvni dil mi prisel skvely, tim mi dosla superlativa pro popis druheho dilu. Na stridacku jsem drzela palce vsem postavam, pak uz jen skupinkam a nepustila knizku z ruky. I vajicka jsou ozdobena jen napul, protoze docist poslednich 80 stran mi prislo dulezitejsi nez... no snad to kolednici pochopi, kdyztak jim pujcim tuhle knizku.

05.04.2021 5 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Knížka, od které jsem neodtrhla. Příběh mne naprosto pohltil.

02.04.2021 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Četlo se to dobře, ale ze série mi tento díl přišel nejslabší.

12.02.2021 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Téžko říct, co mne zaujalo víc. Zda popisy jednotlivých míst a událistí, zda osobnost Tomáše Etzlera a jeho životní cesta. Díky knize jsem přišla na spoustu filmů a dokumentů, které mám v plánu si pustit.

06.02.2021 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Prijemne pokracovani, popis dost desiveho sveta i nadvlady strachu a nasili. Kazdopadne hlavni hrdina stale skvely, hlaskujici a na strane pravdy a dobra :)

31.01.2021 5 z 5

Dobrodružství ve velehorách Dobrodružství ve velehorách Bear Grylls (p)

Perfektní knížka, která přitáhne ke čtení i malé odpůrce čtení.

22.01.2021 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Mám ráda postapo, odehrává-li se v naší kotlině o to lépe. Není to komplikované, není to náročné a je to skvělé a zábavné.

22.01.2021 4 z 5

Poplach v Tabulkově Poplach v Tabulkově Veronika Matysová

Vyborna kniha i pribeh. Pobavilo nas to doma vsechny.

16.01.2021 5 z 5