bytost bytost komentáře u knih

Jak se léčit homeopatií ve středním a vyšším věku Jak se léčit homeopatií ve středním a vyšším věku J. T. Holub

Na úvod musím předeslat, že knihu jsem nečetla, ale musím souhlasit s komentářem u ní. Ano, cílem by měla být spolupráce mezi lékaři a homeopaty. Jaká je však realita v ČR a ve světě? V civilizovaných státech je homeopatie ceněna a léčba u vystudovaného homeopata je plně hrazena zdravotními pojišťovnami. V ČR byla homeopatie ,,trpěna,, a v současné době je zcela potlačena byrokratickými zákony. Níže vám dávám odkaz na současný stav:

Ve své podstatě zákon likviduje praktickou aplikaci homepatické léčby vystudovanými homeopaty a dává tento nástroj výhradně do rukou lékaře vystudovaného v klasickém lékařství. Přičemž je jasné, že tento obor nestudoval a většina lékařů je k léčbě homeopatiky skeptická. Je přinejmenším zvláštní, že zákonodárcům vadí homeopatika, která jsou podle studií neúčinná v tom, že se jedná o placebo. Já se tedy nutně musím zeptat, co je pro tělo škodlivější placebo efekt nebo chemický lék s vedlejšími účinky?
Současný stav legislativy prakticky všemi způsoby likviduje alternativní směry léčby a dokonce znemožňuje poradenství v oblasti udržení zdraví. Co je tedy cílem zákona? Chránit nás a naše zdraví, nebo nahrávat farmaceutickým loby? Přirovnala bych to k honu na čarodějnice, protože bylinkářky a baby kořenářky se dříve upalovaly na hranici!!
Závěrem chci uvézt na pravou míru to, že nejsem slepý zastánce alternativy, právě naopak, cením si klasické medicíny a proto mi uniká smysl toho, že se brání v používání toho co je lety celosvětově osvědčeno.....

01.10.2014

Trénink těla a ducha Trénink těla a ducha Mirzakarim Norbekov

MUDr. Norbekov je prostě borec. Nejen že je odborníkem klasické medicíny, je i velmi dobrý psycholog. Umí nás svým bodrým přístupem jak se říká zvednout ze židle. V této knize najdete mnoho rad a návodů jak své tělo a mysl ozdravit. Má to jen jeden ,,malý,, háček. Na uzdravení je nutné přijetí 100% odpovědnosti za své zdraví a život !
Jak Norbekov píše a nelze než souhlasit, kdo přijme za sebe 100% odpovědnost, tam on garantuje vyléčení. Bez toho úspěšně vyléčit člověka nelze. Zrovna tak, jako žena nemůže být trochu těhotná, tak k vyléčení čehokoliv je potřeba 100% přijetí zodpovědnosti sám za sebe. Není možné tuto odpovědnost delegovat jen na lékaře a spoléhat se na to, že jsme v 21 století a tudíž chemické léky vyřeší vše.
Od MUDr. Norbekova jsem četla vše co se dalo a tak vím, že on sám si prošel velké zdravotní útrapy. Tělo mořil vrcholovým sportem, otužoval se, dodržoval životosprávu atd. přesto se ne a ne uzdravit. Následně se setkal s lékařem, který ovládal staré sufírské léčení a ten ho nasměroval. Za jeho pomoci se uzdravil. Nyní tedy na základě své životní cesty léčí pacienty komplexně
a je úspěšný i v léčbě těch nejtěžších nemocí. Kupte si ji a trénujte, je to prima kniha, držím palce !
PS: - na věk se nelze vymlouvat, Norbekov píše o paní 60 let, jak pod jeho vedením ozdravila tělo i mysl....tak do toho

30.09.2014 5 z 5

Můj životopis Můj životopis Charles Spencer Chaplin

Tak nějak jsem tušila, že smích a smutek jsou stránky jedné a té samé mince, ale kniha,, Můj životopis,, mě v tom jen utvrdila. Je to velmi silný lidský příběh. Kdo máte dojem, že se vám nedaří proto, že jste se narodil špatným rodičům, že v práci si vás dostatečně necení, že manželka ja náročná a děti nevděčné. Čtěte a děkujte, za každé nové ráno! Já doporučuji !

28.09.2014 5 z 5

Ženy, které jedí ve svitu Luny Ženy, které jedí ve svitu Luny Anita Johnston

Velmi dobrá kniha pro toho, kdo je ochoten a schopen naslouchat ženě. Autorka zde uvádí nejen příčiny poruchy příjmů potravy ať už se jedná o emoční přejídání, anorexii atd. Vysvětluje, jaký je podstatný rozdíl v emočním prožíváním žen a mužů. Když žena pravdivě nemluví o svých pocitech, tak její duše trpí a aby utišila to utrpení nahrazuje nedostatek lásky a pozornosti jídlem. Vlastně si tvoří tukové zásoby jako hradbu před sebou, aby nemusela ,, být zlá,, na své okolí.
Všechny dívky jsou do věku cca 4 až 5-ti let otevřené, nic v sobě nedusí. Pak ale nastupuje škola a stím spojené slova,, to se nesmí, musí, to holčičky nedělají, to se nesluší...atd. Dívka nasadí masku a dusí v sobě živelnost, přirozenou sexualitu atd. Vím o čem to je i já se ztratila.... Do doby nástupu do školní lavice jsem lítala s klukama v přírodě, lezla na skály, koupala se v šatech v letní bouřce v řece atd. Nastala škola a já seděla v lavici a většinu času koukala z okna, záviděla ptákům, kytkám a stromům jejich svobodu! Jde o to pochopit a přijmout fakt, že my dívky a ženy bez lásky, citu a volnosti strádáme. Tato kniha je protknuta příběhy, pohádkami a bajkami, které ale platí i v dnešní době. Hodně štěstí všem ženám na cestě poznání svého nitra!

14.09.2014 5 z 5

Přestaňte být závislí Přestaňte být závislí Melody Beattie

Abych ten komentář uvedla na správnou míru musím předeslat, že jsem jednoho dne rozeslala svým nejbližším meil, ve kterém jsem je vyzvala, aby mi napsali moje tři dobré a tři špatné vlastnosti, abych zjistila jak mě vidí okolí. Můj syn byl ten, co reagoval nejrychleji ( jak jinak) a jako negativní vlastnost uvedl ,,páchání dobra,,! Tak to je tedy důvod, proč jsem po knize sáhla abych zjistila, jak že to se mnou vlastně je.
Jak jsem tak knihu pročítala měnilo se moje nastavení od ,, to se mě přeci netýká.....až Bože vždyť já jsem závislá !,, a to na pomáhání druhým. Tato nenápadná kniha rozebere vás a vaše postoje k životu, k lidem, k pochopení, že jsme to v prvé řadě my co potřebujeme pomoci a to dosáhnout vyrovnanosti ve svém životě. Naučit se nejen dávat, ale i dostávat a co hlavně přijímat. Doporučuji všem čtenářům, její četba a následná aplikace získaných informací není ztracený čas ! Hodně radosti v procesu změny.
ZAVISLOST-může být v životě na mnoha věcech a lidech, ale je faktem, že se může vyvinout i z tak bohulibé činnosti jako je pomoci bližnímu svému....dejte si na to pozor, začíná to nenápadně. Kniha tedy není jen pro závislé na známých drogách, drogou se vám může stát cokoli, co vás začně ovládat a pak díky Bohu za lidi, co vás na to upozorní a knihy, které vám pomohou najít to, co jste ztratili, SEBE !

23.08.2014 5 z 5

Tajemství kvantového života Tajemství kvantového života Frank J. Kinslow

[Alma5] - naučit se kvantové unášení dle knihy lze, má to ale háček. Člověk musí být schopen zpomalit nebo nejlépe zastavit své myšlenky a pozorovat své pocity. Ve své podstatě stačí nastudovat postup v závěru knihy ,,Kvantové unášení pro děti,,

,,Čím klidnější jsou emoce, tím snáze se lze dívat do nitra, takže štěstí a láska jsou lepší emoce, než vzrušení či radost.,,
Lze naučit i děti sledovat svůj vnitřní pocit radosti, tak proč bychom to nedokázali ?
Velkou roly v tom hraje naše vnitřní rozpoložení, já osobně mám za to, že dosažení kladných výsledků může bránit i lpění na výsledku.
Přistoupila bych k tomu jako ke hře. Držím palce, ať se to povede !

31.07.2014 3 z 5

Zralost - zodpovědnost být sám sebou Zralost - zodpovědnost být sám sebou Osho

Předem se omlouvám, že můj komentář nebude jistě objektivní, protože tohoto autora ,,miluju,,. Určitě, mám moto svého žití od něho cituji:
,, Stárnout, neznamená dosahovat moudrosti. Pokud jsi byl zamlala blázen a teď jsi zestárnul, pak jsi prostě stárý blázen, to je vše.,,
cituji dále,,Základem každé lásky je, že člověk nejprve dosáhne zralosti. Tehdy najde zralého partnera, protože nezralí lidé vás už vůbec nebudou přitahovat. Ja to prostě tak.,,

,,Mužství a ženství je ukryto v těle-mysl jde za stíny, za odrazy. Hlouběji ve vlastním jádru, v samotném jádru vaší bytosti nejste ani mužem, ani ženou. Musíte tuto skutečnost pochopit, a jakmile ji pozorumíte, můžete se tomu zasmát. Když pochopíte, veškerá síla hněvu a veškerá zatvrzelost zmizí. Nestanete se znovu ženou, ale nebudete ani mužem. Budete někdo úplně jiný.,,
Náboženství tomu říká transcendence, překování-člověk je jedinný tvor, který je schopen překonat sám sebe!.

Já dodávám, vůbec se nedivím že byl OSHO celý život psancem, který všem vůdcům a pohlavárům nevyhovoval, protože tzv. čeřil jejich poklidné vody....

31.07.2014 5 z 5

Kéž bych byl býval věděl .... Kéž bych byl býval věděl .... Gary Chapman

Tak ten, co se domnívá, že kniha je určena svobodným, případně snoubencům je na omylu. Troufám si tvrdit, že autor velmi kvalitně stručně a jasně popisuje pravidla mezilidské komunikace. To nejen mezi mužem a ženou, ale uvedené platí v komunikaci se všemi lidmi s kterými přicházíme během života do styku.
Umět vyjadřovat své myšlenky, formulovat argumenty a nebrat si nic osobně. Toto umění vychází z poznání, že každý jsme individuální, máme jiné vzory, vyrostli jsme v jiném prostředí. To, co je projevem lásky pro jednoho, může být klidně rozčarováním pro druhého. Mám za to, že zvládnout mezilidskou komunikaci je pro šťastný život to nejcennější. Tak hurá do čtení, autor má i další kvalitní knihy. PS: - vykaštete se na sledování telenovel a čtěte!

09.07.2014 5 z 5

Příručka první pomoci Příručka první pomoci kolektiv autorů

Nevím, jak je to nyní, ale dříve se na základní škole vyučovala tzv. první pomoc. Byl to praktický nácvik na různé nehody a zranění, které se mohlou stát každému, nejen školákovi. Vzhledem k tomu, že naše mamka byla aktivním členkou červeného kříže a vedla kroužky pro mládež, kde první pomoc vyučovala, tak mám v této oblasti ,,náskok,, a kniha je tedy pro mne opakováním.

Jen jeden případ za všechny: - naši dobrovolní hasiči pořádali cvičení, kde se k nám sjelo asi 10 různých dobrovolných hasičských sborů. Byla to velká událost, počasí příjemné a tak na akci bylo asi 350 - 400 lidí. Najednou se v amplionu ozvalo:,, potřebujeme akutní lékařskou pomoc pro kojence který se dusí, kdo je zdravotník ihned se hlaste!,, Co myslíte, že se stalo? Já letím a vidím jak zoufalí otec klečí na zemi u dítětě cca 9 měsíců, které je v bezvědomí a namodralé. Doběhla jsem ve stejnou dobu, jako žena proti mě, obě jsme padly na kolena, já dítě zvedla, servala mu čepici, nohy vzhůru, hlavičkou dolů a plácám mezi lopaky. Přitom řvu, co vdechlo, dudlík? Jedlo křupky... Kolem nás se shlukli lidi a čuměli jak to dopadne. Já řvu volejte záchranku!! Všichni stojí jak opaření, nakonec mě jadna žena poslechla a běží volat. Položit dítě, podložit hrudníček, zaklonit hlavičku a rázně zavelím klečící ženě proti mě:,, Ty dýcháš a já provádím masáž!,, Naštěstí ona poslechla a tak se dáváme do práce. Shluk čumilů si typuje jak to dopadne. Dokonce zaslechnu: ,, To už je zbytečné,, Žena co vdechuje zvedne hlavu a zadívá se na mě tázavě. Já zavelím: ,,Pokračujem!!,

Po několika dlouhých minutách, první náznak zrůžovění a první samovolný nádech dítěte! Když dorazila záchranka, dítě už bylo z atukního ohrožení venku. Odvezli ho jen do nemocnice na pozorování.

Přestože nejsem vystudovaný zdravotník, tak mě samotnou překvapilo, jak rychle se mi vybavily potřebné znalosti a vše jsem dělala rychle, rázně a s jistotou, že vše dobře dopadne. Můžete to umět každý, stačí jen nastudovat potřebné informace. Je super že tato kniha vyšla a měli by ji mít všichni. Není nic horšího, než lhostejnost lidí a neznalost. Myslím, že znalost první pomoci by měla být povinná a měla by se vyučovat na všech školách, od základní počínaje a vysokými konče.

21.04.2014

Tribunová sútra Šestého patriarchy Tribunová sútra Šestého patriarchy Chuej-neng

Krásné, krásné, krásné...CITUJI:Lidé mělkých kořenů slyší slova tohoto učení, zvaného náhlé, ale je to s nimi tak, jako se stromy anebo s tvávami této velké země, jež bývají pro své přizoreně mělké kořeny podemlety a vyvráceny přívalem mocého lijáku a už dál nerostou.
Lidé mající moudrost pradžná se na pohled neliší od lidí s velikou moudrostí. Proč se tedy neprobudí, když i oni slyší drahmu?
Brání jim v tom břemeno špatných názorů. Jejich strasti v nich zapustily příliš hluboké kořeny. Jako když veliké mračno zakryje slunce. Dokud je neodvane vítr, slunce se neukáže.
Moudrost pradžná není ani příliš velká, ani příliš malá, jenže tvorové mají srdce pobloudilá a hledají buddhi kdesi mimo sebe a nenacházejí probuzení ze své vlastní přirozenosti.
Nazření a pochopení vlastní přirozenosti je jako veliké moře, jež do sebe přijímá všechny toky řek a v jedno spojuje malé i velké vody.
Takový člověk pak už netrvá na ničem ani uvnitř, ani venku, přichází a odchází, jak se mu zachce, zbaven ulpívavé mysli proniká vším, prochází vším a pohybuje se svobodně.
Srdce, jež se toto naučilo se ve své podstatě neliší od pradžňápáramitá. KONEC CITATU....
Ptali se Šestého patriarchi jak učiní aby i v příštích pokoleních uviděli buddhi:
Šestý patriarcha pravil:
,,Slyšte, stačí, budou-li budoucí pokolení bloudících lidí znát živé, pak mohou uvidět buddhi. Nebudou-li znát živé, neuvidí ho, i kdyby se po něm pídili deset tisíc kalp.,,
.......hluboký a krásný odkaz dalším pokolením....

03.03.2014 5 z 5

Století moudrosti Století moudrosti Caroline Stoessinger

Století moudrosti - kdo potřebujete povzbudit v pro vás v těžké době, kdo nemáte pro koho, nebo pro co žít, obraťte se s důvěrou k této knize.
Četla jsem jí se zatajeným dechem celých šest hodin, abych se poté z hluboka nadechla a řekla:,, Ano, takto žije žena silného ducha!,, Obdivuji její sílu, radost ze života, lásku k hudbě a hlavně schopnost se až do pozdního věku učit a nezatrpknout, nesoudit své trýznitele, ale naopak milovat a být milována.
CITUJI:
,,Když se u Alice zastavím den po oslavě jejích narozenin, stojí u okna, kde je na římse několik malých květin- dárků od cizích lidí. Jak se dívá ven, běží jí před očima barvy pozdního podzimu a věčně zeleného břečťanu, útržky přírody, jejíž součástí se cítí být.,,Podívej, jaká je to krása. Příroda.,, Říká mi. A pak cituje ze svého vlastního překladu Spizony:,, My jsme příroda. Bůh je příroda.,, Odmlčí se a potom přemítá:,,Těžko se tomu věří, je mi sto sedm let. Víš, jsem velmi nezávislá a svobodná. Jsem tak šťastná, že jsem se dnes probudila.,,
KONEC CITATU
- tak přátelém, čtěte a učte se jak žít, milovat a být milován....ta babča to dokázala....nic nám nebrání být jejími žáky :)

01.03.2014 5 z 5

Rolfing a realita těla-pracujte s přirozenou tělesnou gravitací Rolfing a realita těla-pracujte s přirozenou tělesnou gravitací Ida Rolf

Těm kdo mají zájem poznat a pochopit metodu rolfingu tuto knihu doporučuji číst jako první v pořadí. Autorka zde srozumitelně i na příkladech vysvětluje podstatu metody a je úžasné číst, co vše s její pomocí u klientů po celém světě vyřešila.

CITUJI:
,,Existují chiropraktické školy, které pracují pouze s krkem. Jejich zastánci došli k závěru, že jakákoliv nerovnováha v dolní části těla se projeví jako nerovnováha v jeho horní části. Až sem mají absolutní pravdu. Pak řeknou:,,Uvedeme krk do rovnováhy." A opět mají pravdu. Nepracují však na podporách celého systému. Podle mne je rovnováha krku nevyhnutelně spojena s rovnováhou celého těla. Abychom dosáhli rovnováhy krku, musíme nejprve uvézt do harmonického stavu zbytek těla.,,

,,Chod lidského těla je vždy cirkulárlní. Jedna věc vybočí a její následky pokračují dál a dál. Tělo je síť, která spojuje vše se vším.,,

,,Hinduistická kultura objevila před mnoha tisíci lety skutečnost, že pokud má člověk relativně dobré držení těla, je jeho osobnost relativně mírná. Takže se pro ni relativně dobré držení těla stalo základním kamenem morálky. Pokud morálku budujete na chování těla, pak získáte morální strukturu a chování, které respektuje práva a privilegia ostatních jedinců.
V průběhu éry křesťanství, kdy cíkrev diktovala morálku spíše shora než z nitra člověka, se tento koncept zcela vytratil, následkem čeho se neohebnost stala součástí konceptu morálky, proti které se dnes lidé bouří a bouřili v uplynulých pětasedmdesáti let.,,
KONEC CITATU

Nevím jak pro vás, ale pro mne je tato kniha lepší než detektivka. Dr. Ida zde jednoduše a srozumitelně vysvětluje to, co by nám všem mělo být jasné : - vztah mezi fyzickým tělem, duchem a duší !To proto, že pokud tyto vazby ignorujeme, je to stejné, jako když bychom jezdili FERARRY na rychlostní stupeň číslo jedna :-))

10.05.2013 5 z 5

Rolfing Rolfing Ida Rolf

Ano, je to tak, je to kniha odborná. Jelikož se o metodu rofingu zajímám, tak jsem si jí koupila s tím, že do ní nahlédnu a následně se rozhodnu zda se přihlásím na výuku. Mimochodem kurz přijde na cca 125 tis. Když jsem se snažila pochopit souvislosti z knihy, přišla mi rázem stanovená cena kurzu objektivně!

Vždyť taky rolfing je metoda nápravy těla, a to tak, že přistupuje k tělu komplexně. Aktivují se nejen svaly a šlachy jako při masáži, ale a to hlavně tzv. závěsný systém svalů, který tělo napravuje a využívá se při tom gravitace těla. Lépě řečeno: - tělo se opětovně rovná do správné gravitační polohy a tím fungují veškeré vnitřní orgány tak jak mají....Základní ošetření pacienta je deset lekcí trvajících jednu hodinu. Pacient (lépe řečeno klient) se tak dostává do stavu kdy tělo ovládá tak, jak má a není nadále potřeba dalších ošetření. Touto metodou Ida léčila a školila po celém světě a dosahovala výborných výsledků. Dokonce při svých činnostech zjistila, že rovnáním těla se ruší i negativní emoční bloky.

Nevím, jestli jsem to popsala srozumitelně, ale mě ta metoda naprosto ,, dostala,,!
To proto, že autorka byla úžasná žena, lékařka co si dala spousty věcí dohromady a vytvořila, jak sama říká metodu pro výuku jak své tělo dokonale ovládat a plně jej využít. Dr.Ida neřadí rolfing mezi praktiky pouze nápravy tělesných nedostatků, ale v pravém slova smyslu o výchovu k využití jeho plného potenciálu.

10.05.2013 4 z 5

Homeopatická samoléčba Homeopatická samoléčba Peter Chappel

Jelikož mne zaujala přednáška o homeopatii, tak jsem si koupila tuto knihu a přečetla jí jedním dechem. Tím to ale neskončilo, čtu jí a stále se k ní vracím. Moc doporučuji, je to psáno srozumitelně i pro naprosté laiky. Informace jsou přehledně utříděny a najdete zde odpovědi na otázku: ,,Jsem blázen já, nebo se zbláznil svět? ,,Proč se mi dějí ty stejné problémy kolem dokola?,, Žasla jsem jak autor popsal souvislosti problémů dnešní doby s psychikou a jaký vliv mají traumata našich předků na nás samé.

Je zřejmé, že fyzické nemoci mají své kořeny v psychických traumatech, když správně odhalíme kořeny traumatu, podáme homeopatický lék, který i v nízké dávce trauma uvolní, my ho prožijeme (třeba i v jedné minutě) a je spolehlivě odstraněno a nemusíme jeho dopady nadále prožívat.

Tato kniha dává nejen naději, ale i návod jak na to. Neváhejte a chopte se příležitosti.

10.05.2013 5 z 5

Bolest ve tvém srdci Bolest ve tvém srdci Luule Viilma

Hned úvodem bych řekla, že knihy této autorky jsou mylně zařazeny do kategorie Duchovní nauky - esoterika, astrologie, okultismus

To je mýlka ! Veškeré knihy co napsala, jsou ryzím lidstvím a velmi praktickým návodem jak porozumět životu, mezilidským vztahům a hlavně, jaký to vše má vliv na zdraví lidí. Autorka je vystudované lékařka, ale s hlubokým pochopením souvislostí. Četla jsem všechny její knihy, ale ještě více mne oslovily videa na netu a dala jsem si závazek je RJ do ČJ přeložit, protože je velká škoda, že to ještě nikdo neudělal. Jsou v nich tak hluboké a moudré rady, které by neměly být zapomenuty.

Autorka v nich zmiňuje i životní role muže a ženy a následky chyb, když se jich nedržíme. Její lékařské vzdělání spolu s rozvinutou intuicí jí umožňovalo praktické rozvinutí léčitelských schopností, ale nejen to, vyučovala a školila lidi jak vychovávat své děti, aby další generace nepřebíraly naše chyby.

Zemřela v pouhých 52-letech na následky havárie. Když odjížděla ze setkání kde školila tak řekla své kamarádce ,, Nu což jde se umírat !,,
To byla její poslední slova a následně v autě havarovala, když jí nebyla dána přednost v jízdě.

Ano, tak to je, ten kdo ví a umí, tak vidí i do budoucnosti, ale nezoufá si, protože ví, že duch a duše člověka nekončí ....

21.03.2013 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

U autorky jsem ovlivněna tím, že jsem si o jejím životě zjistila dost osobních informací a často si pouštím na netu rozhovory s ní.

Přesto, že se kniha může zdát velmi triviální, tak věřte, že aplikování afirmací nese své ovoce, to především u těch co jsou velmi uzavření a nepustí si lidi do svého srdce.

Knihu by měl číst ten, co se neumí vymanit z bludného kruhu sebetrýznivých myšlenek. Udělejte si pokus:- běžte k zrcadlu, podívejte se sobě do očí a velmi procítěně a s láskou se oslovte ,,miluji tě ......opravdu a hluboce tě miluji!,, co to s váma udělá? Budete se smát, plakat a nebo vám tak naskočí myšlenka, to je ale hloupost. Toto vše vypovídá o tom, jak si sami sebe vážíte. Když nemáte dobrý vztah k sobě a svému tělu, nemůžete ho mít ani ke svému okolí.

Moc se mi na Luise líbí jak v rozhovorech přiznává celoživotní práci na sobě a svých myšlenkách CITUJI: tato práce je jako když z cesty odklízíte velké balvany, pak kameny různé velikosti, a nakonec už tam zůstane jen štěrk a ten už jen zametete !!,, KONEC CITATU

No, není ta babča suprová? Je mým vzorem....

21.03.2013 5 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Jestliže jste muž a domníváte se, že ženám rozumíte tak tuto knihu si URČITĚ pročtěte ! Jinak ji doporučuji všem ženám, protože mám za to, že i mnohé z nich se v sobě nevyznají...Já sama jsem se tu našla a zaradovala jsem se, že nás ženy a naše tužby alespoň jeden z mužů odhalil. Jupí, jupí to je super a nyní už to mohou vědět i další, když ovšem budou chtít....

Nedá mi to CITUJI: ,, jedno z nejlubších přání ženy v partnerském vztahu (ovšem nikoli ve vztahu obchodním nebo čistě kamarádském ) je uvolnit se a odevzdat s vědomím, že se muž o všechno postará. Když žena nemusí plánovat a říkat muži, co má dělat, může si konečně začít užívat. Přirozený stav ženy je podobně jako u oceánu disponovat velkou silou, ale neuplaťnovat ji jen jedním směrem. Mužská energie staví průplavy, přehrady a lodě, aby se spojila se silou ženského oceánu a dostala se z bodu A do bodu B. Ženská energie má nesmírnou sílu, ale je nezacílená, jako vítr nebo mořské proudy - je proměnlivá, krásná, ničivá síla, která je zároveň zdrojem života.Šťastá žena je v souladu se svým tělem i srdcem. Chcete-li po ní aby analyzovala, je to jako by jste chtěli část oceánu obestavět zdí a vybudovat v něm bazén ! Je bezpečnější, předvídatelnější, ale není v něm život ! Většina mužů své ženy proměnila v bazény tím, jak s nimi setrvale zacházeli jako s muži a probírali s nimi svoje city v domnění, že když je rozeberou, tak ,,se to vyřeší,,. KONEC CITATU

Nevím, zda budou mít muži trpělivost na čtení a následné zamyšlení, kdyby však ano, tak by ubylo zbytečných dohadů a omylů v komunikaci a bylo by mnohem více PRAVÝCH MUŽU. Držím jim všem palce, určitě si to my ženy zasloužíme....

19.03.2013 5 z 5

Reaguji na příspěvek Hipi-
vážený (á)tato kniha není beletrie, tato kniha je rize duchovní. Jako taková má svá jistá pravidla. První pravidlo této knihy je, že do ni musíte v pravdě dorůst!!

Co to znamená vysvětlím na svém příběhu. Poprvé jsem ji vzala do ruky před lety, jen tak ze zájmu co že to můj syn čte. Začetla jsem se, ale po přečtení prvních dvaceti stran jsem ji odložila. Neodsuzovala jsem jí, jen jsem obsah nechápala, zřejmě jako se to stalo Vám. Následně mi ji syn asi po dvou letech daroval s tím, že jsem se o ní zmínila, že bych ji chtěla číst. Opět jsem ji tedy vzala na milost a četla ji pravidelně večer, vždy před spaním. S každou další přečtenou stránkou se mi otevíral nový svět života Eckharta Tolleho. Celé moje tělo a duše se zaradovaly. TATO KNIHA SE NEČTE, TA SE PROŽIVÁ SRDCEM !

Moc bych přála všem čtenářům, aby při čtení zažili to co já a autor. Je to otevření srdeční čakry a následné zaplavení láskyplným světlem celého fyzického těla.....Neexistuje čas, není nic důležitější než TADY a TEĎ . Jsme tam já, vy, Eckhart, vesmír, nekonečno.....

13.03.2013 5 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Autorka (vystudovaná psycholožka) žila několik let mezi indiány a stále se k nim vracela, přestože svou praxi má v USA. Tím, že s indiány v jejich přírodním prostředí žila měla jedinečnou možnost porovnávat naši a jejich výchovu dětí. Zjistila, že jejich propojenost s přírodou již od batolecího věku jim dává pro život nenahraditelné základy, které nám ,,kulturním,, národům chybí. Popisuje jaké jsou jednotlivé fáze rozvoje nejen těla, ale i duchovní a duševní vývoj dětí. Příklad: -batole není omezováno ve volném pohybu v přírodě, když se ocitne na kraji jámy nikdo se nevrhá ho zachraňovat, ale ono samo je vedeno se od jámy odklonit a batolit se zpět do chýše. Udivilo mne jaké jsou etapy vývoje: - lezení, lezení po čtyřech, lezení po dvou a následní vzpřímení a chůze. Vysvětluje, jaké jsou dopady na psychiku, když se dítě ze sezení rovnou staví na nohy a fázy lezení přeskočí. To že člověk leze, tím vymezuje svůj prostor k životu, když to jako dítě nedělá, tak jako dospělí se neumí vymezit k ostatním lidem, neumí si svůj prostor obhájit!
Dokonce objevila, že i jako dospělí můžeme tento hendykep dohnat. Dělá se studenty škol cvičení, kde v tělocvičnách nechává studenty lézt a plížit se , následně se zlepšují jejich vyjadřovací schopnosti a studijní výsledky ! Tak že doporučuji, není jen o výchově dětí, ale a to hlavně, jak vlastně naše fyzické tělo spolupracuje s psychikou a jak vzniklé nedostatky napravovat!
PS: - jinak bych ji zařadila do škol jako povinnou četbu, ale je vhodná i pro babičky .....

13.03.2013 5 z 5

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Kniha ,,Jak se zbavit brýlí,, vás nejen poučí ale i pobaví. Velmi mi sedí styl jaký Norbekov píše a metody, které ve své práci používá.
člověk se zasměje a hned se mu cvičení snáze provádí. Norbekov tvrdí a já s ním souhlasím, že onemocnění očí je záležitost celého těla. Nosila jsem brýle, sice jen dvě dioptrie ale obtěžovalo mě to jejich neustálé nasazování a ještě více platba obrouček v optice.
Z toho důvodu jsem knihu zakoupila a poctivě trénovala a světe div se, dnes vidím jako rys nablízko i na dálku. Norbekov je všestranný lékař, který do své praxe vkládá i staré metody sufírského léčení. Léčí nejen tělo ale i duši člověka. Jak on správně říká, nezáleží na tom kolik vám je let, ale zda jste za svůj život a tělo přijali 100% odpovědnost, pokud ano, vyléčení je také vždy na 100%.
PS: - kamarádka měla 6 dioptrií a nyní má 1,5 tak že fakt dost dobré...

12.03.2013 5 z 5