Jak se léčit homeopatií ve středním a vyšším věku

Jak se léčit homeopatií ve středním a vyšším věku https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190836/jak-se-lecit-homeopatii-ve-strednim-190836.jpg 1 2 2

Využijte síly přírodních zdrojů a chraňte své zdraví léčbou bez vedlejších účinků! I po čtyřicítce a pak i ve stáří můžete své zdraví udržet ve skvělé kondici! V knize mimo jiné naleznete rady, jaké homeopatické přípravky používat v případě více než 80 onemocnění a zdravotních obtíží. Autor se již mnoho let zabývá homeopatií a poradenstvím v léčbě pomocí homeopatických přípravků.... celý text

bytost
01.10.2014

Na úvod musím předeslat, že knihu jsem nečetla, ale musím souhlasit s komentářem u ní. Ano, cílem by měla být spolupráce mezi lékaři a homeopaty. Jaká je však realita v ČR a ve světě? V civilizovaných státech je homeopatie ceněna a léčba u vystudovaného homeopata je plně hrazena zdravotními pojišťovnami. V ČR byla homeopatie ,,trpěna,, a v současné době je zcela potlačena byrokratickými zákony. Níže vám dávám odkaz na současný stav:

Ve své podstatě zákon likviduje praktickou aplikaci homepatické léčby vystudovanými homeopaty a dává tento nástroj výhradně do rukou lékaře vystudovaného v klasickém lékařství. Přičemž je jasné, že tento obor nestudoval a většina lékařů je k léčbě homeopatiky skeptická. Je přinejmenším zvláštní, že zákonodárcům vadí homeopatika, která jsou podle studií neúčinná v tom, že se jedná o placebo. Já se tedy nutně musím zeptat, co je pro tělo škodlivější placebo efekt nebo chemický lék s vedlejšími účinky?
Současný stav legislativy prakticky všemi způsoby likviduje alternativní směry léčby a dokonce znemožňuje poradenství v oblasti udržení zdraví. Co je tedy cílem zákona? Chránit nás a naše zdraví, nebo nahrávat farmaceutickým loby? Přirovnala bych to k honu na čarodějnice, protože bylinkářky a baby kořenářky se dříve upalovaly na hranici!!
Závěrem chci uvézt na pravou míru to, že nejsem slepý zastánce alternativy, právě naopak, cením si klasické medicíny a proto mi uniká smysl toho, že se brání v používání toho co je lety celosvětově osvědčeno.....

Ankavi
09.09.2014 odpad!

Přečetla jsem již dost knih o homeopatii. Tato, psaná zdánlivě "lidovým" přístupem, má být zaměřena na (samo)léčbu starších lidí. Styl psaní tohoto autora mě však nezaujal vůbec, zejména pak ne velmi zvláštní forma vysvětlování homeopatických principů, které jsou popsány příliš zjednodušeně, jakoby vytrhané z kontextu. A pak tabulky (příznak - lék), které podle mě skoro popírají, co bylo popsáno v první části knihy. Za mě - ani jako rychlokurz toto není dobré. Misí této knihy by podle mého názoru měla být spolupráce mezi lékaři a homeopaty, která by byla účelná právě u pacientů vyššího věku, u kterých často běží mnoho chronických onemocnění, nikoli "vyvinění" se z odpovědnosti (viz strana 37 - autor ani nakladatel nenesou žádnou odpovědnost z případného poškození zdraví...). Za mě tedy kniha zcela mimo mísu.