buldozer5 buldozer5 komentáře u knih

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Úžasná kniha, není se ale čemu divit, když ji napsala Enid Blytonová.

10.06.2017 5 z 5

Tajemný ostrov Tajemný ostrov Enid Blyton

Hezká knížka. Napínavá, čtivá...jediné, co bych té knížce vytkl, no nebo spíš autorce, je to, že se někdy dějově trochu opakuje. Stačí si třeba přečíst Správnou pětku na ostrově nebo Správnou pětku znovu na ostrově...

10.06.2017 4 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Jeff Kinney se zase jednou překonal :-) Za mě skvělá kniha, u které jsem se i několikrát zasmál. A mimochodem, také jste si všimli, ze s každou novou knihou stoupá i kvalita? Od šestky se mi tahle serie začíná zamlouvat. V Americe bude v srpnu vycházet dvanáctka, tak se těším, co to bude :)

15.05.2017 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná. Jen strhávám jednu hvězdičku za nudné pasáže, které jsem přeskakoval.

02.04.2017 4 z 5

Pětka na stopě Pětka na stopě Enid Blyton

Správná pětka je za mě velmi povedená kniha, ve které o napětí není nouze. Doporučuji!

27.12.2016 5 z 5

Magický kompas Magický kompas Thomas Brezina

Opravdu skvělá kniha, která splňovala všechny mé představy!

11.12.2016 5 z 5

Africký démon Africký démon Andrew Hall

Kniha mě nijak nezaujala a osobně si myslím, že je to nejslabší díl z celé série Stopy hrůzy od tohoto spisovatele. Také mi vadí, že celý text překladatelka přeložila do nespisové češtiny, což ubírá na celkovém dojmu z knihy... 10%

03.10.2016 1 z 5

Tajemství strašidelné věže Tajemství strašidelné věže Enid Blyton

Další skvělá knížka.

30.08.2016 5 z 5

Ztracená Atlantida Ztracená Atlantida Thomas Brezina

Souhlasím, snad nejlepší z této série. Thomas Brezina je opravdu vynikajicí spisovatel, který dokáže vymyslet neuvěřitelně skvělé příběhy!

30.08.2016 5 z 5

Pětka na tajemných blatech Pětka na tajemných blatech Enid Blyton

Skvělá kniha, skvělé hodnocení:)

17.08.2016 5 z 5

Pětka a tajemství Šeptajícího ostrova Pětka a tajemství Šeptajícího ostrova Enid Blyton

Možná nejlepší kniha z této série. Děj vás vtáhne od začátku do konce do knížky, že se cítite, jakoby jste napínavá dobrodružství hlavních postav prožívali s nimi. Prostě skvělá knížka, kterou jsem přečetl během jednoho večera a která si zaslouží 5 hvězdiček.

14.07.2016 5 z 5

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Další kniha od Ivony Březinové zabývající se zajímavým tématem jako je odchod z dětského domova. Děj je dobře propracovaný, jako to platí i u podobných knih od této autorky, jen mi celkem vadilo chování hlavní postavy. Vím, že se to konkrétně u Tonyho dá pochopit, když velkou část svého života strávil v dětském domově, ale mně se víc líbí knížky, ve kterých mám chuť hrdinovi příběhu fandit, což se bohužel o tomhle říct nedá. Takže do hodnocení dávám čtyři hvězdičky.

05.02.2018 4 z 5

Hon na přístavního žraloka Hon na přístavního žraloka Thomas Brezina

I když je kniha určená spíš pro mladší čtenáře, nemohl jsem se od ní odtrhnout, jak jsem se rychle ponořil do děje. Autor ji vypracoval do sebemenšího detailu, všechno do sebe zapadalo a postavy jednaly tak, jak bych jednal i já, takže jsem se do nich dokázal lehce vžít. Za mě určitě pět hvězdiček :)

03.02.2018 5 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Chápu, že se nám autorka snažila přiblížit Máchovu tvorbu, což se jí i docela povedlo, ale celkově mi kniha nic nepřinesla. Příběh je vlastně jenom o tom, jak se tři holky vypráví na výlet po Máchových stopách a potkají partu kluků, se kterými se potom sblíží. Nic pořádně zajímavého se tam ale nestalo, a když už to vypadalo, že se děj začíná rozjíždět, autorka tu napínavou část odbyla na jednu stránku a příběh se nezáživně ubíral dál.

26.01.2018 3 z 5

Příšera Příšera Christopher Pike

Pamatuju si, že když jsem knížku dostal do ruky poprvé, tak se mi moc nelíbila. Včera jsem se ale nudil a neměl jsem co číst, tak jsem po ní znovu sáhl a nelituju toho! Děj je pěkně propracovaný, napínavý, takhle má vypadat správný díl z téhle série.

23.01.2018 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Dlouho jsem se rozmýšlel, jak vlastně tuhle knihu ohodnotím, protože ve mně zanechala hrozně smíšené pocity. Musím autorku pochválit, že se jí dařilo udržet čtenáře po celou dobu v napětí. Také se mi líbí, že byl děj velmi nepředvídatelný, což se o mnoha knížkách podobného žánru říct nedá.
Na druhou stranu jsem se ale jaksi nedokázal vžít do hlavních postav, protože mi přijdou hrozně nesympatické. Také bych se v určitých situacích zachoval úplně jinak než oni, hlavně Scarlet občas jednala dost neuváženě.
No nic, knize nakonec dám tři hvězdičky, s tím, že kdyby to šlo, tak bych jí udělil tři a půl...

27.10.2017 3 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Robert Lawrence Stine

Knihu řadím spíše k těm méně zdařilým dílům. Děj se mi zdál moc nerealistický a navíc jak už tu někdo podotkl, byl víc romantický než hororový.

16.09.2017 3 z 5

Kdo spí v mém hrobě? Kdo spí v mém hrobě? Robert Lawrence Stine

Parádní kousek do mé sbírky :-)

21.08.2017 5 z 5

Podezřelý šprt Podezřelý šprt Charles Gilman

Třetí díl se stejně jako předchozí v napínavosti nedržel pozadu, čeho si na téhle knize moc vážím.

03.08.2017 5 z 5

Podivné sestry Podivné sestry Charles Gilman

Podle mého názoru se takhle kniha autorovi povedla o moc víc než ta první, Šílený profesor. Přišla mi více napínavá a akčnější, což je ale asi tím, že v první knize autor spíše čtenáře seznamoval s hlavními postavami, kdežto tady se mohl více věnovat hlavnímu ději.

03.08.2017 5 z 5