Bublinaaa Bublinaaa komentáře u knih

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Překvapilo mě to samotnou, ale kuchařka mě bohužel moc neoslnila. Graficky je kvalitně zpracovaná, ale připadala mi taková bez života a "chladná", jestli to lze vůbec o knize říct. Často se zde vyskytují recepty, kde se stále opakuje jako ingredience avokádo. Přestože jej miluju, připadalo mi to už trochu přehnané.
Věřím ale, že si v tom každý najde něco svého.

25.02.2018 3 z 5

A co teda jíš? A co teda jíš? Linda Müllerová

Já jsem z tý knížky "úplně na větvi". Krásný a jednoduchý design, který musí lahodit nejednomu oku v tomhle světě, kde je každá druhá kniha přeplácaná všemi barvami, dlouhými komentáři a osobními příběhy (já neříkám, že je to všechno špatně, jenom to, že tohle je tak osvěžující). Prostě minimalismus, provedený s grácií.
Ach, a ty fotografie! Staré známé, ale v novém kabátku. Nové neznámé, ihned lákající vyzkoušet.
Doporučuji.

18.02.2018 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Působilo to na mě jako trochu jiná "kingovka", nežli je klasika. Neohromilo, ale ani neurazilo. Mrazivý nepříjemný pocit se dostavil i tak, přece jenom - tohle by se vážně mohlo stát. ))

18.01.2018 4 z 5

Kladsko Kladsko František Musil

Má přečtená prvotina ze série Stručná historie států. Velmi pěkně napsáno, navíc už mi díky této knize nikdo nevymaže z hlavy, kde je pohřben Arnošt z Pardubic. :)))

29.07.2017 4 z 5

Koncert velmocí Koncert velmocí Vladimír Nálevka

Skvěle napsaná kniha. Zahrnuje všechny důležité aspekty, které v podstatě vedly ke vzniku 1. světové války. Myslím si, že kniha nebude snadno čtivá pro lidi, kteří o tomto období nemají nejmenší ponětí a spoustu věcí si k tomu budou muset dohledat. Celkový dojem je ovšem pozitivní, pro mě prozatím nejlepší, kterou jsem četla z edice Dějiny do kapsy.

Smrt Rudolfa II. Smrt Rudolfa II. Václav Bůžek

Kniha je rozhodně napsána nejlépe, jak mohla, na to, o jaké téma se jedná. Každopádně je pravda, jak píše už níže Galadwen, že se jednotlivé pohřby v podstatě opakují ve stejně okázalém stylu a tak není možné, aby pak člověka už něco překvapilo a detaily neuvíznou v paměti.

29.07.2017 4 z 5

Nový svět Nový svět Nicholas Hordern

Do této knihy jsem se zamilovala. A díky tomu i do tématiky Indiánů předkolumbovské éry a do dějin toho, co se dělo, když Kolumbus dorazil k břehům Nového světa. :)

To byla c. k. trafika To byla c. k. trafika Marie Macková

Jelikož znám osobně autorku, paní Marii Mackovou a její přednášky, přikládám si tomu možná i nadšení právě z toho. Kniha se mi ale četla velmi dobře, je napsaná pochopitelným jazykem, obsahuje mnoho zajímavostí, které člověku utkví v paměti a nahlíží do tématu, které by někdy člověka ani nenapadlo zkoumat. Rozhodně doporučuji.

Druhá světová válka Druhá světová válka Vladimír Nálevka

Autor zde nezahrnul dění vedoucí k válce, chybí zde různé pohledy na věc a nejspíš i mnoho detailů, které by ještě více osvětlily, proč se co jak stalo. Jedná se ale podle mě o výčet důležitých událostí, jak šly po sobě, který dá člověku základní přehled.

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Slyšela a četla jsem na tuto knihu hodně nadšených komentářů, ale nevím proč, mě dost zklamala.
Ovšem potěšilo mě, že sem po dlouhé době opět narazila na knihu, která nekončí zrovna happyendem.

30.11.-0001 2 z 5