BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Pro mě velmi čtivá kniha. Z období procesů z tzv. čarodějnicemi to byla moje první. Taková bezmoc a nespravedlnost.

29.12.2020 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Tenhle román nebyl zdaleka tak dobrý, jako Platící hosté nebo Zlodějka. Nevím, něco mu zkrátka chybělo.

29.02.2020 4 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Kniha se mi líbila, mám ráda knihy z prostředí Dálného východu. Z kraje poněkud zdlouhavá, ale to jí nikterak neubírá na čtivosti.

07.01.2020 4 z 5

Manželky a konkubíny Manželky a konkubíny Su Tchung

Kniha byla pro mě čtivá. První povídka Manželky a konkubíny byla ještě z doby před revolucí. Ta se mě asi líbila nejvíc. Další dvě už jsou z období těsně před a za revoluce. Syrové, kruté.

09.05.2019 4 z 5

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

Velmi zajímavá kniha. Doporučuji

25.04.2019 5 z 5

Mademoiselle Victorine Mademoiselle Victorine Debra Finerman

Kniha se mi líbila. 19.století, Francie, malíři a jejich modelky mám ráda.

25.03.2018 4 z 5

Šlechtična Šlechtična Pat van Beirs

Knižka se mi moc líbila. Svižné čtení, doporučuji.

18.02.2018 5 z 5

Proroci z fjordu Věčnosti Proroci z fjordu Věčnosti Kim Leine

Vynikající román, tak nevšední. Pro mě opravdu silný literární zážitek.

02.05.2016 5 z 5

Platící hosté Platící hosté Sarah Waters

Ač literatura s touto tématikou není moje parketa, jsou Platící hosté vyjímkou. Kniha naprosto originální a plná překvapení. Velice dobře se mi četla. Doporučuji

09.02.2016 5 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Musím přiznat, že jsem netušila, že mě kniha tak neuvěřitelně chytne od začátku až do konce. Dramatický život Axie Muldoonové-Jonesové alias madam DeBeausacq autorka vylíčila naprosto skvěle. Doporučuji

20.09.2015 5 z 5

Dvanáct kmenů Hattiiných Dvanáct kmenů Hattiiných Ayana Mathis

Pěkná,čtivá knížka o osudech Hattiných dětí.O nelehkém životě černochů v Americe.

17.08.2014 4 z 5

Čtyřicítka - no a co? Čtyřicítka - no a co? Mary Bard

Nejlepší byly pasáže z akcí s Duběnkami,jinak mě kniha nijak mimořádně neoslovila.

31.05.2014 3 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Napínavý příběh těhotné ženy odvlečené do sovětského gulagu.Skvěle napsáno.

09.05.2014 5 z 5

Doktorka Doktorka Ota Dub

Celkem čtivá kniha z lékařského prostředí.

29.12.2013 3 z 5

Nevěra Nevěra Valja Stýblová

Kniha o tom,že i pouhá žárlivost může způsobit rodinnou tragédii.

03.11.2013 4 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Knížka je čtivá.Jak naivita a zamilovanost mladý holky pokazí celý život.

30.09.2013 4 z 5

Za trest a za odměnu Za trest a za odměnu Anna Zonová

Pěkná knížka.Ten název sedí-Za trest a za odměnu.Jedna rodina je odsunuta do pohraničí ,dalo by se říct za odměnu.Rodina Rusínů.A ta druhá za trest,po procesech v 50 letech.

03.04.2013 4 z 5

Vzpomínání v bílém Vzpomínání v bílém Jiří Pejša

Pěkná kniha-Doktor lidumil zrekapituloval celý svůj život.Někdy úsměvné,jindy smutné vzpomínky na svou doktorskou praxi.Nejvíc se mi líbila kapitola kapitola 5 ze vzpomínek na praxi na Šumavě.Paní Ditrichová byla porodní bába a neuměla dobře česky-,,Fotr?Ten patl f válse.Muty?Umšela hnet po ny.Chvalapanbuh."To poslední mělo znamenat bohužel.A to vyznání nakonec i slzu jsem uronila.

21.03.2013 4 z 5

Gymnázium Gymnázium Václav Budinský

Knihu jsem si koupila,když jsem si přečetla recenze někde na internetu.Já osobně jsem se zasmála jednou jedinkrát,viz výňatek z knihy str.8-Jindy spolužačka Zajíčková drze a vytrvale odmlouvala.Češtinářka ji potrestala poznámkou,,Je hubatá".Vyžadovala ovšem podpis přísného otce,neboť věděla,že si to doma s hříšnicí srovná.Druhý den podpis kontrolovala a dostala šok,neboť pod poznámkou bylo těžkou havířskou rukou připsáno:,,To má po mámě,ztřískal jsem je obě!" Toť vše,ale nemůžu odrazovat ostatní čtenáře.

12.03.2013

Posedlost Posedlost Peter James

Velmi napínavá a tajemná kniha,přečetla jsem ji na jeden zátah.

12.03.2013 4 z 5