bruntal bruntal komentáře u knih

Doktore, to je ale mazec! Doktore, to je ale mazec! Patrick Taylor

Z každé stránky dýchá lidskost a laskavost.

08.02.2020 4 z 5

Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Hans Peter Kerkeling

S ohledem na osobu autora jsem očekával více humoru, kniha je však místy dosti vážná. Autor se v knize otevírá a je zajímavé číst o jeho vnitřních pocitech.

31.01.2020 4 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Chápu o co autorovi šlo a dle dosavadního hodnocení toho u cílové skupiny zřejmě dosáhl. Ovšem občas jsem při čtení opravdu trpěl a měl touhu knihu hodit do koše.

25.01.2020 2 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Pohnuté lidské osudy v zvláštních těžko uvěřitelných příbězích lidí, které pravděpodobně potkáváme každý den.

23.01.2020 4 z 5

Dobrá, Jeevesi Dobrá, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Wodehouse a s ním i Jeeves a další staří známí ve skvělé formě!

19.01.2020 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Asaf Gavron

Kniha, která ve mne silně rezonuje. Pohled na izraelsko-palestinský konflikt očima přímých účastníků, který potvrzuje, že v tomto sváru nic není černobílé. Bludný kruh násilí, který nelze žádným jednoduchým způsobem ukončit a který je prakticky nemožné přerušit ke spokojenosti obou stran.

15.01.2020 5 z 5

Doktore, to je ale kotrmelec! Doktore, to je ale kotrmelec! Patrick Taylor

Obyvatele Ballybucklebo si nelze nezamilovat. Vyprávění o svérázném doktoru Fingalovi svižně ubíhá a je s podivem, kolik lidskosti dokáže Patrick Taylor vložit do jednotlivých postav.

11.01.2020 4 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Velmi silný příběh vyprávěný z naivního pohledu malého chlapce, kterého jedny z nejhrůznějších událostí našich dějin donutily předčasně dospět. Jako otec malého syna doufám, že chlebník na cestu nikdy nebude potřebovat.

03.01.2020 5 z 5

Opilý prales Opilý prales Gerald Durrell

Klasický Durrell. Vyprávění má správný spád i vtip a vyzařuje z něj skutečná láska ke zvířatům.

02.01.2020 4 z 5

Zavolejte Jeevese! Zavolejte Jeevese! Pelham Grenville Wodehouse

Úsměv od ucha k uchu mi na líci setrvává i dlouho po dočtení posledních řádků.

25.12.2019 5 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Odlehčené, zábavné a velmi vtipné vyprávění.

21.12.2019 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Steinbecka mám rád, ale tohle mne nějak minulo. Na mne moc poetické. Chování a jednání hlavních postav nepravděpodobné, nevěrohodné, nesmyslné.

20.12.2019 2 z 5

Jedu na ty nohy! Jedu na ty nohy! Jan Růžička

Smál jsem se jak cip!

14.12.2019 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Silné sociální téma. Z každé stránky čiší zoufalství a bezmoc chudých, ovšem také nezlomná síla jejich ducha. Kniha je tvrdou obžalobou bezohledného kapitalismu, který hledí jen na okamžitý zisk, ale nevidí, že je to zároveň jeho zkázou. Ideologický podtext knihy mi však občas trochu vadil, ovšem je třeba si uvědomit, v jaké době John Steinbeck žil a že o tom, jaký je komunismus ve skutečnosti, nemohl mít tušení. Téma mi připomíná některá díla či povídky Jacka Londona.

08.12.2019 5 z 5

Komorník v podezření Komorník v podezření Pelham Grenville Wodehouse

Klasický Wodehouse.

02.12.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nevím, zda jsem někdy narazil na autora, který umí tak skvěle pracovat s emocemi svých čtenářů. Střídání zrychleného dechu, slz v očích a následného úsměvu mne provázelo na každé stránce. Toto pokračování se jednoznačně povedlo. Bravo!

24.11.2019 5 z 5

V Jihoafrické republice na kole V Jihoafrické republice na kole Jan Tomšíček

Nadstandardní (cyklo)cestopis. Velmi poutavé a místy dosti vtipné vyprávění. Autor se vyznává ze své lásky k tomuto druhu poznávání světa a dělá to s nadhledem, přičemž se nebojí dotknout i méně příjemných stránek věci.

21.11.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

V rámci žánru se jedná o dobrou knihu. Nicméně bez přesahu, spíše oddechovka i když je mi jasné, že pro svou cílovou skupinu je to kniha, která dokáže "rozbouřit" vnitro.

11.11.2019 4 z 5

O údělu člověka O údělu člověka William Somerset Maugham

Je to bezesporu výborný román, protkaný hlubokými filozofickými úvahami. Velkou část knihy mně však hlavní hrdina neskutečně iritoval.

08.11.2019 4 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Fingal a ostatní obyvatelé Ballybucklebo přesně tak, jak je máme rádi.

19.10.2019 4 z 5