bruntal bruntal komentáře u knih

Láska mezi slepicemi Láska mezi slepicemi Pelham Grenville Wodehouse

Mám rád tento odlehčený humor. P.G.Wodehouse mne snad ještě nikdy nezklamal. Tentokrát bez výraznější zápletky či mimořádně zašmodrchaného děje, ale stále chytré, vtipné a okouzlující.

01.01.2018 4 z 5

Pohled do duše cyklotrempa Pohled do duše cyklotrempa Antonín Červený

Svižně a poutavě napsaný cestopis. Nejde o suché odvyprávění (cyklo)cesty, ale i popis vlastních pocitů což oceňuji.

26.12.2017 3 z 5

Strýček Fred v jarním čase Strýček Fred v jarním čase Pelham Grenville Wodehouse

Hehehe :)

24.12.2017 5 z 5

Jen tak dál, Jeevesi Jen tak dál, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

S Jeevesem bych zašel moc rád na pár sklenek whiskey se sodou.

16.12.2017 5 z 5

Henry a jeho hosté Henry a jeho hosté Pelham Grenville Wodehouse

Pozor spoiler! Příběh bez záporáků. Trochu mi tam chyběl závěr (dohodl se Henry s Wendelem na prodeji domu? vzal si Henry Kelly? vyšel Algymu ten kšeft?)

11.12.2017 4 z 5

Snadné peníze Snadné peníze Pelham Grenville Wodehouse

Moc nechápu relativně nízké hodnocení. Pro mne to byla jedna z nejlepších Wodehousových knih. Brilantní zápletka, opět skvěle popsané postavy a úžasné hraní se slovy.

09.12.2017 5 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Takové sladkobolné, ale čisté a krásné.

28.11.2017 5 z 5

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Můj druhý Bukowski a trochu zklamání. Upřímně, opravdu se vám nezdálo, že občas tak trochu vykrádá sám sebe?

15.11.2017 3 z 5

Pelikán na zámku Blandings Pelikán na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Přečteno za 3 večery. Zápletky se sice podobají ostatním knihám jako vejce vejci, ale zatím mne to nijak nebrání si tento brilantní humor vychutnávat.

14.11.2017 5 z 5

Nečekané dědictví Nečekané dědictví Pelham Grenville Wodehouse

Opět vtipná, inteligentní, odlehčená zábava.

10.11.2017 5 z 5

Psmith to zařídí Psmith to zařídí Pelham Grenville Wodehouse

Co dodat? Jemný, inteligentní humor.

02.11.2017 5 z 5

Na poště Na poště Charles Bukowski

Můj první Bukowski a velmi příjemné překvapení. Jak podotkla Ali88 - čtivé, ze života a do MHD ideální. Zvlášť pokud vám přes rameno občas někdo nakoukne a přečte si tu správnou větu. Výraz takového člověka - k nezaplacení ;)

30.10.2017 4 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Milé, odpočinkové, Fulghumovské...

30.10.2017 4 z 5

Díky, Jeevesi Díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Opět skvělá, odlehčená zábava. Výborné čtení před spaním.

26.10.2017 5 z 5

Údolí nejčistších radostí Údolí nejčistších radostí Jan Šmíd

První část nebyla až tak čtivá, ale druhá půle vše vynahradila. Celá trilogie je balzám na duši.

23.10.2017 5 z 5

… a manželka nejlepší ze všech … a manželka nejlepší ze všech Ephraim Kishon

Vtipná i když místy lehounce nepřehledná (možná překladem?) satira. Rozhodně si přečtu i další autorovy knihy.

12.10.2017 4 z 5

Pan Galahad zasahuje Pan Galahad zasahuje Pelham Grenville Wodehouse

Můj první P. G. Wodehouse, ale rozhodně ne poslední. Přečteno za dva večery. Jakože mi Anglie v dobách, ze kterých kniha je nic moc neříká, tak toto bylo skvostné.

11.10.2017 5 z 5

Já a můj kůň Já a můj kůň Jan Šmíd

Příjemná knížka.

05.10.2017 4 z 5

Nový Zéland sakra na těžko Nový Zéland sakra na těžko Monika Vacková

Tato kniha se povedla. Příjemné čtení a zajímavý a inspirativní cestopis. Připomíná mi jejich první knihu Přes Altiplano na svadbu. Na rozdíl od knihy TransAsia tady dávám palec nahoru.

11.09.2017 3 z 5

Návrat čistých radostí Návrat čistých radostí Jan Šmíd

Po přečtení prvního dílu jsem se nemohl dočkat až začnu číst díl druhý. Ten je o poznání syrovější, je více ze skutečného, drsného a někdy krutého, ale přesto krásného života. Jsem moc rád, že jsem na tohoto autora narazil (i když zcela náhodou).

11.09.2017 5 z 5