Pohled do duše cyklotrempa

Pohled do duše cyklotrempa https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97967/pohled-do-duse-cyklotrempa-97967.jpg 3 9 3

Kniha Antonína Červeného zachycuje pocity, které provází osamoceného cyklistu v dalekých krajích, odkázaného jen na své kolo, vlastní schopnosti a rozhodování. Zážitky z cest napříč Jižní Amerikou (Uruguay, Argentina, Chile) jsou popsány poutavě, humorně, s napětím. Publikace je určena nejen cykloturistům, ale široké vrstvě čtenářů bez ohledu na věk. Při její četbě může každý sám projít dobrodružstvím, které prožíval autor na své zajímavé pouti vysokými horami a nekonečnými rovinami jihoamerického kontinentu. "V prosinci 2002 jsem se vydal na měsíční cykloexpedici do Jižní Ameriky. Měl jsem v úmyslu přejet tento světadíl od východu na západ, kde největším bonbónkem měl být přejezd And s v nadmořské výšce 4 870 m (Paso del Agua Negra). Moc jsem se také těšil na to, že pojedu dokonce přes tři jihoamerické státy – Uruguay, Argentinu a Chile a trochu se pocvičím ve španělštině, kterou jsem se celý rok před cestou intenzivně učil. Jak celá expedice dopadla, se dozvíte v této knížce. Jako upoutávku mohu uvést, že vše bylo na zážitky velmi bohaté, a že na tento výlet vzpomínám velmi rád. Knihu jsem se snažil psát i s trochou humoru a jak její název vypovídá, poodhalil jsem zde trochu více své nitro a pocity, které jsem na této cestě prožíval. Podle reakcí čtenářů si většina z nich tuto náročnou cestu prožila při čtení se mnou a s povděkem kvitovali skutečnost, že je to prakticky nic nestálo. I tato kniha se pro svůj čtenářský úspěch vydávala dvakrát, podruhé jen s jinou obálkou, text opět zůstal stejný...." ... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Agape

Átina--
Átina--
26.09.2022 odpad!

Odpad! -- Lépe než "vitr300" bych to nevyjádřila. Autor ze sebe dělá ubožáka, který žádá všude vše zadarmo a pokud to snad nedostane tak, jak si představoval, vyjadřuje se o lidech velmi nevybíravým způsobem. Jak jsem knihu četla, narůstal ve mně pocit odporu vůči němu. Hlavně se na cestách s nikým podobným nepotkat! A zcela mě "dostal" tím, když píše, že (za tmy, v tunelu...) jezdí bez světla. --- Upozorňuji, že o zemích, kterými jel,
se téměř nic nedovíte.

vitr300
vitr300
27.12.2018 odpad!

Normálně si hodnocení knih nechávám pro sebe, ale...Tak do téhle duše jsem fakt pohlédnout nechtěl. Autor si téměř na každé stránce stěžuje na malichernosti běžně spojené s cestováním, neustále arogantně hodnotí charakter, vzhled a intelekt osob, se kterými při své cestě z hlavní silnice prohodí pár slov, zajímá ho pouze kolik který den po hlavních tazích najel kilometrů, komu by nejraději dal pěstí a kolik ušetřil za nákup konzerv. Krajina, kultura a příroda navštívených zemí mu za zmínku téměř nestojí. Nechápu smysl této cesty ani důvod své povrchní a místy až nadřazené postřehy vydat knižně

bruntal
bruntal
26.12.2017 3 z 5

Svižně a poutavě napsaný cestopis. Nejde o suché odvyprávění (cyklo)cesty, ale i popis vlastních pocitů což oceňuji.