branislav1814 branislav1814 komentáře u knih

Prekážka je cesta Prekážka je cesta Ryan Holiday

Nejsem fanouček všech těch různých motivačních knih ale pokud budeme brát tuhle knížku jako úvod a představení stoického učení a stoicismu jako takového, rozhodně doporučuji. Je to jedna z knih ke kterým se budu určitě vracet.

17.01.2021 4 z 5

Velká kniha fuckupů Velká kniha fuckupů Ivan Brezina

Čte se docela rychle, nicméně výběr samotných fuckupů je diskutabilní. Každopádně, to že většina z nich neoslovila mně neznamená, že někomu jinému se líbit nebudou a nenajde v nich inspirující myšlenku či poučení. Chtěl jsem knížku "posunout" dál ale nakonec u několika příběhu jsem našel něco inspirativního a motivujícího nakonec i pro mně a proto si jí zřejmě ponechám. Pokud mi nebude zabírat moc místa :)

07.01.2021 2 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Víceméně jsem to jenom prolistoval, protože mně to vůbec nebavilo a každou kapitolu jsem pročetl zhruba tak na 60%. Ani autorův styl, ani příběhy / studie ne kterých své myšlenky a názory demonstroval. Prostě, takové nemasné neslané, až bych řekl že to byla pro mně ztráta času.

04.12.2020 2 z 5

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Angela Duckworth

Kniha je celkem čtivá. I když mi už někdy ty neustále vědecké poznatky a "vědci zjistili že..." lezli krkem, líbilo se mi pojetí, kdy autorka svá sdělení podává formou reálných příběhu reálných lidí. Knížka je tak mnohem lépe a jednodušeji stravitelná, než kdyby byla nacpaná pouze strohými suše vyloženými fakty, jako u spousty jiné literatury stejného či podobného žánru. Spousta myšlenek se mi líbila a vzal jsem si je za své. Mysím, že 3* je fér.

17.10.2020 3 z 5

Lídři jedí poslední Lídři jedí poslední Simon Sinek

Líbí se mi případové studie a převyprávěné skutečné příběhy a události které autor pak elegantně použije vyjádření hlavní myšlenky kapitoly. Některé "omáčky" se docela táhnou, opakují a docela mně části knihy hodně nudili a četl jsem je jenom hodně mechanicky. KAžodpádně, některé části a myšlenky z knihy rozhodně stojí za to si osvojit a připomínat.

01.07.2020 3 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

E-book byl zdarma dostupný ke stažení od knihy dobrovský. Začal jsem číst na základě recenzí tady na webu. Nevím no, číst se to dalo ale už na začátku bylo jasné jak tahle pohádka hlavní hrdinky dopadne :) Na druhou stranu chápu, kniha je pro děti a mládež, takže to beru.

19.05.2020 3 z 5

Kniha o penisu Kniha o penisu Aaron Spitz

Skvělá kniha, měla by být povinným čtením nebo součástí výuky biologie když už ne na základních skolách tak alespoň na středních. Díky autorovi, že něco takového napsal a takhle shrnul! Penis je opravdu fascinující orgán a hodně jsem se naučil.

29.12.2019 5 z 5

Jak prodat více díky affiliate marketingu Jak prodat více díky affiliate marketingu Mário Roženský

Zadny velky literarni pocin, ale to take neni cilem teto knihy. Pro nekoho kdo nema s provozovanim vlastniho affiliate programu zadne zkusenosti je to celkem praktická prirucka jak zacit. Pro mne, splnila svuj ucel.

22.04.2019 5 z 5

Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch Michal Pataky

Díky tomu, že se problematice věnuji dlouhodobě, plně chápu myšlenku autora i jeho cíl a to, co se snaží sdělit. Bohužel, je vidět, že autor není "vypsaný", kniha neprošla korekturou a rukami editora. Myšlenky a motiv by se dali zpracovat mnohem lépe a detailněji. Takhle to na mně působí jenom jako marketingový nástroj autora, na jeho produkty, na jeho web stránku, na partnery kteří jsou uvedení na konci knihy. Což mi evokuje i to, že si knihu autor vydal sám. Škoda, dobré téma, ale v podání této knihy hodně odfláknuté.

04.11.2018 2 z 5

Ako sa dá predchádzať chorobám srdca a ciev Ako sa dá predchádzať chorobám srdca a ciev Viliam Bada

Absolutně nejlepší! Rozhodně must-read pro všechny!

16.03.2018 5 z 5

Projezte se k novému tělu (Aneb hladovění nikam nevede) Projezte se k novému tělu (Aneb hladovění nikam nevede) Pavel Walek

Absolutně ta nejhorší kniha na tému hubnutí, živitosprávy a fitness. To opravdu dnes už může knihu napsat a vydat kdokoliv. Jestli těmato kecma krmí někdo lidi tak bůh ochraňuj lidi a jejich zdraví. Tohle je těžký hazard se zdravím který bych dal na odpovědnost autorům. Komerční brak plný keců, polopravd, prázdných a život a zdraví ohrožujících slov . Pan Michal Josef Toth a Pavel Walek vážně ohrožují zdraví lidí...

15.02.2018 odpad!

Prodávat je lidské Prodávat je lidské Daniel H. Pink

Kniha se opravdu dobře čte, jak z důvodu rozsahu tak formou. Nicméně, informace které jsem od knihy očekával jsem čekal podané v lepší a věcnější formě. Určitě jsem v knize našel několik zajéímavých tipů a inspirace, no jsou k dostání určitě i lepší tituly v daném tématu.

14.01.2018 3 z 5

Doporučuji přečíst ! Kniha by měla být povinný čtením pro střední školy .

21.05.2015 5 z 5