book_loverka_ book_loverka_ komentáře u knih

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Od téhle knížky jsem čekala něco úplně jiného, než se mi dostalo. Někde jsem totiž četla, že je to pro fanoušky série DIMILY. Lásku nespočítáš ale nemá s DIMILY téměř nic společného - snad jen hate-love romantickou linku. Naopak měla i něco navíc. Je to totiž heavy contemporary a zabývá se obsedantně kompulzivní poruchou. O OCD jsem již slyšela, ale bylo zajímavé dočíst se o jejím průběhu něco víc. Čtení však nebylo vždycky lehké - například depresivní prostředí léčebny na mě nepůsobilo úplně dobře. Dále mi nesedl hlavní hrdina. Byl mi nesympatický a nenašla jsem si k němu cestu. Lea byla však fajn a líbil se mi její vývoj. Celkově hodnotím spíše průměrně, ale pokud vás knížka zaujala, určitě jí dejte šanci.

18.11.2021 3 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Od Jennifer Niven jsem už četla Všechny malé zázraky ve štafetě a upřímně se mi to moc nelíbilo. Ale říkala jsem si, že dám autorce ještě jednu šanci a zkusím její další dílo. Bohužel mi Bez dechu taktéž nesedlo, nijak se mě to nedotklo a nemám v plánu se k tomu v budoucnu vracet. Líbilo se mi na tom ale prostředí ostrova. Želvy, pláž, koupání v moři atd. Pro někoho by to mohlo být skvělé YA contemporary s vážnějšími tématy hodící se na léto. Můj šálek kávy to však nebyl

16.10.2021 2 z 5

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

Debut české autorky Barbory Adamcové mě mile překvapil! Zaujal mě již na narozeninovém streamu nakladatelství Yoli, kde autorka předčítala ukázku. Námět mě lákal a styl psaní byl taky skvělý, takže nad přečtením jsem neváhala. A určitě nelituju - je to knížka, která má co předat a ikdyž je to depresivnější čtení, tak mě moc bavilo. Letos jsem se s poruchami příjmu potravy setkala už ve 2 knihách (Lada u ledu a Bez filtru) a stále se o nich dozvídám víc a víc strašných věcí. Tahle kniha má smysl, obzvlášť v dnešní době, kdy je internet plný vyumělkovaných fotek a málokde uvidíte realitu. Může pomoci nejen mladým holkám, ale třeba i rodičům, aby se dokázali pochopit, co se nemocným vlastně honí hlavou.

26.07.2021 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tohle byla jedna z takových těch zvláštních knížek, ale v dobrém - líbil se mi originální námět a také propojení 2 světů, stejně jako v Krutém princi. Nejtemnější část lesa jsem četla ve společném čtení s Knihy Dobrovský a jsem moc ráda, že ji vydali s novou nádhernou obálkou, protože ta stará nebyla zrovna výstavní. Jinak se to četlo dobře, pro milovníky Kruťase je to skvělé navrácení do vílího světa, akorát mně knížka úplně nesedla.
3,5️

22.07.2021 3 z 5

Tahle knížka je vážně skvost po grafické stránce - nádherné ilustrace, krásná předsádka, zlaté nápisy atd. Je to asi jedna z nejhezčích knížek v moji knihovničce Obsahově už mě ale tolik nenadchla. Obsahuje pár povídek, ze kterých jsem se toho o Cardanovi nedozvěděla tolik, kolik bych si představovala. Ale je to pěkné navrácení do vílího světa a užila jsem si to alespoň po té estetické stránce.

15.07.2021 3 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Hledáte feel good ňuňatou oddechovku a máte rádi povídkové sbírky? Tohle je něco přesně pro vás! Spolu a každý zvlášť nahlíží na pandemii z pozitivnějšího hlediska a nabízí spoustu situací, ve kterých se zajisté najdete. Například pečení domácího chleba jako v loňské březnové karanténě, skupování mouky a šití roušek. Každá povídka má romantický nádech, některé jsou lgbt, takže lákadlo pro ty z vás, kteří třeba tenhle typ knížek vyhledáváte. Mně se to moc líbilo, mými třemi favority jsou povídky Doručeno s láskou, Jednou a Nový soused. Sociálně distanční venčení bylo ale taky super, stejně tak Pod rouškou a Láska v režii osudu. Povídka od autorky Pěti kroků od sebe, na kterou jsem se těšila asi úplně nejvíc, mě bohužel trochu zklamala. Naopak povídka od autorky Domu soli a smutku byla naprosto boží! Tohle milé počteníčko jsem si fakt užila a budu na něj ráda vzpomínat!

08.05.2021 4 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Velmi originálně pojatý thriller, kde se do vyšetřování pouští podivínská profesorka zajímající se o jedovaté rostliny. Musím zmínit, že je to velice promyšlené. Profesorka používá pro jednotlivé podezřelé muže přezdívky podle jmen jedovatých rostlin a jejich vlastností. V knížce se objevuje Kýchavec, Náprstník, Skočec a Durman. Je potřeba se neustále soustředit, aby vám neunikly žádné podrobnosti a souvislosti. Ze začátku mi příběh nedával moc smysl a jen těžko jsem se v něm orientovala. Ale na konci vám autorka dokáže, že to všechno tak mělo být a zapadá to do sebe. Tento thriller se mi úplně netrefil do nálady, nicméně ho obdivuju a doporučuju ho všem milovníkům složitějších thrillerů, případně zájemcům o botaniku.

05.04.2021

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Tahle knížka mě bohužel zklamala. Od autorky jsem četla už Den, kdy jsem zahlídla lásku a to se s tímhle nedá srovnat. Očekávala jsem, že to bude další pecka a to se nevyplnilo. Kniha sice řeší důležité téma - ztrátu blízkého člověka, ale to pojetí mi nevyhovovalo. Hlavní hrdinka totiž ve spánku navštěvuje svět, kde Freddie není mrtvý. A já tyhle alternativní reality moc nemusím, přišlo mi to hodně nereálné a ze začátku mě to moc nebavilo. Abych pořád jen nekritizovala, tak styl psaní autorky je fajn a ke konci už se mi to líbilo. Taky to hezky vystihuje pocity ze ztráty. Ale jestli si chcete něco přečíst od Josie Silver, tak ROZHODNĚ sáhněte po Dni, kdy jsem zahlídla lásku, protože tohle by vás mohlo odradit.
2,5⭐️/5⭐️

28.12.2020

Lalečka Lalečka Amira Keidar

Skvělá válečná kniha, která vypráví o životu malé holčičky, která měla štěstí a vyhnula se těžkému osudu židů. Knížka je psána z pohledu 3 žen - kamarádek. Popisuje jejich život i před narozením Lalečky. Tahle kniha je vhodná také pro někoho, kdo by si rád přečetl něco z války, ale koncentrační tábory ho nelákají - tady totiž nic odtud není. Mně osobně zajímají tedy víc asi ty příběh z koncentračních táborů. Tato kniha je podle skutečné události a nakonci se dozvíte, že to autorka psala podle deníku. Jediné, co mi vadilo, byl styl psaní autorky. Dle mého tam dávala naprosto zbytečně moc fakt o různých lidech, bylo tam nesčetně jmen, názvů a tak. Z toho jsem byla pak zmatená a ani mě to nebavilo číst. Ten příběh má skutečný potenciál, ale tohle mě na tom štvalo.

12.12.2020

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Tahle knížka by byla hrozně fajn, kdyby nebyla tak zdlouhavá. Přišlo mi, že spoustu věcí z běžného života hlavních hrdinů by mohla autorka vynechat, ale zase to dodává na autentičnosti no. Taky rozjezd byl pěkně dlouhý, než se začalo něco pořádného dít. Na druhou stranu jsem nikde neviděla knihu, která by pojednávala o transportu dětí za války do jiné země. Poslední vlak do Londýna je podle skutečných událostí a fakt spoustu se toho můžete dozvědět, protože je to prokládané novinovými články z tehdejší doby. Koho to hodně zajímá, tak se v tom najde, je tam spousta fakt z historie. Což já teda úplně nemusím, já jsem spíš na ten příběh. Ještě bych podotkla, že kniha má hodně krátké kapitoly, což mi vyhovovalo. Takže bych to shrnula: kdyby ten děj byl svižnější, tak je to úžasný příběh z války.

21.11.2020

Moje motýlí zahrada Moje motýlí zahrada Elke Schwarzer

Pěkná a užitečná knížka s nádhernými fotografiemi z archivu autorky. Jestli máte rádi motýli a chcete se o nich dozvědět něco víc, případně je mít i má své zahrádce, tak je to přesně kniha pro Vás. Kniha je i skvěle graficky zpracovaná a informace přehledně rozdělené. Určitě doporučuju pro všechny milovníky motýlů!

27.08.2020

Neviděla jsem tě přicházet Neviděla jsem tě přicházet Hayley Doyle

Tahle kniha mě nijak extra nenadchla, ze začátku mě sice bavila, ale potom už se mi to četlo hodně pomalu. Líbilo se mi na tom to, jak byly hlavní postavy propracované a autorka měla přesně vymyšlenou jejich minulost. Naopak se mi nelíbily ty absurdní zvraty, které jsou absolutně nereálné! Taky konec nedopadl podle mých představ, mohl být víc rozvedený. Za mě lehce podprůměrná kniha s mizernou romantickou linkou.

25.07.2020