Black bro, yo Black bro, yo komentáře u knih

Lobo: Bullíkův případ a další příběhy Lobo: Bullíkův případ a další příběhy Alan Grant

Pro mě je Bullíkův případ zatím nejlepší Lobo, co u nás vyšel, naprosto šílené hlášky snad na každé stránce (hodně tomu pomáhá český překlad), stejně tak jako zápletka, která ani chvilku nenudí, žene se rychle, zábavně a zvrhle vtipně do konce bez hluchých míst, a hlavně mě to baví pořád číst i po letech. Hlavně se mi na Lobovi líbí ta upřímnost, tvůrci jasně ví, že Lobo kromě zabíjení, podrazů, prsatic apod nenabízí nic jiného, tak se z toho snaží prostřednictvím hlášek, cynismu, výbuchů nebo podivných postav (no a samozřejmě i zabíjení, podrazy a prsatice) z toho vytřískat co nejvíc, ale tenhleten gulášový brak a taky trochu kýč funguje v Bullíkovém Případě asi nejlíp a dělá z Loba to co je, jednoduchá, přesto plně funkční a ujetá zábava, která ovšem nemusí sednout každému. Možná za to může trocha nostalgie (prvně čteno v sešitovém vydání taktéž od Crwe), ale i tak 95% s náběhem na 100. PS: nevím, jak ostatním, ale kresba Vala Semeikse mi k Lobovi sedne asi nejvíc

10.10.2020 5 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

Don Rosa byl opravdu Steven Spielberg kačerovských příběhů. Krásné hravé epizody se spoustou nápadů a s žádným zbytečným zdržovaním. Je až neuvěřitelný s jakou lehkostí a s citem pro detail je to vyprávěný. Radost číst, užil jsem si to možná i víc, než kdybych to četl v sedmi letech. Už se těším na Život a Dobu Skrblíka McKváka a další výběry od Dona Rosy, snad se k nim egmont dopracuje. "Největším Skrblíkovým bohatstvím jsou jeho vzpomínky!" 100%

25.06.2017 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

„Arriba, ty haj*le“. Opravdu jedna z nejujetějších a nejnahláškovanějších knih od Kinga, zelené svítící psí oči, létající traktor, vypadávající zuby atd atd. prostě pecka, je tam všechno co na Kingovy nesnáším (jistá zdlouhavost) a zbožňuju (všechno ostatní), šílený a popravdě v mnoha ohledech dost originální sci-fi, na kterou budu velmi rád vzpomínat. „Právě jsem vytáhl zbraň a zabil automat na kolu, pane“. 90%

03.06.2017 5 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Plášť 1969 - * , Plášť - ****

05.08.2016 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Jen dodam, ze tento krasny dlouhy pribeh je opravdu mistrovske dilo, tecka

14.05.2016 5 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Tak to jsem nečekal, že mi komiksový Deadpool až tak nesedne, jde o skvělou postavu, jsou tam super parodické scény a jen tak mimochodem film se mi hodně líbil, ale toto byla jako celek tak přeplácaná a nefungující slátanina. Beru jednoduchý příběh, všemožný náhody a akci v každé kapitole za každou cenu, ale kdyby to bylo trochu konzistentní, takhle mě to začalo nudit už po pár stránkách a to je to opravdu hodně dlouhý, a věřím tomu, že si z toho za pár hodin nevzpomenu lautr na nic. Těžký zklamání, což neznamená, že mu nedám další šanci, pokud výjde další díl. Lobo mě baví často víc.

02.04.2016 1 z 5

Pochod dřevěných vojáčků Pochod dřevěných vojáčků Bill Willingham

Tak bohužel, ani čtvrtý díl mě nijak nepřesvědčil o genialitě této série, tím ji nechci shazovat, ale pro mě je jen dobrá a nějak nemám chuť jít do dalšího dílu. Prostě mi moc nesedí. Postavy jsou dobrý, ale podle mě ty příběhy nejsou moc využitý a ani moc originální, naopak mám pocit, že je tam opravdu dost klišé a ta deus ex machina na konci... no, nechci spoilerovat, ale konec je podle mě dost odfláklý. Sice možná předznamenává něco víc, co bude v dalších dílech rozvinutý, ale tak nějak nemám pocit, že by mě to zajímalo, působí to a mě opravdu moc tuctově. Za mě pořád 70 %, tentokrát ale shazuju hvězdu dolů.

01.06.2014 3 z 5

Temnota vábí Temnota vábí Mike Mignola

Hellboy je prostě tak krásně přeplácaný béčko, které i přesto funguje a téměř to nejde nemilovat, nakažlivý a vlastně geniální, už se nemůžu dočkat 9. dílu.

Drsná škola Drsná škola Frank Miller

Přečtený sice za necelou půl hoďku, ale koukat se na to dá hodiny, NÁŘEZ.

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

Tak toto byla bomba, podle mě jeden z nejlepších komiksů roku 2007, naprosto skvěle převedení Bosenského konfliktu kolem Goražde do komiksové reportáže. Není to jenom o něm, ale hlavně o lidech, kteří si ho museli vytrpět. Je syrový a citlivý zároveň, sice se pomalinku rozjíždí, o to víc v některých brutálních pasáží brutálně smete (na scény u řeky Driny jen tak nezapomenu), bylo neuvěřitelný, jak stokrát v komiksech viděná scéna zastřelení nakresleného člověka na mě působila mrazivě. Na ty lidi (zdůrazňuji lidi), co vedle Sacca vystupovali, jsem si ke konci tak zvykl, že se mi je těžce opouštělo, což se mi stalo asi poprvé. A když se spojí výborná kresba (Sacco je mnohem vykreslenější než v Palestině) a civilně poutavé vypravěčství, plus podle skutečné události, tak musím dát 100%.

Šinkl a jeho velká síla Šinkl a jeho velká síla Jean van Hamme

Výborné fantasy, kde sice není moc akce, ale i tak se děj řine dopředu neuvěřitelně rychle, příběh mě do sebe vtáhl hned po dvou stránkách a nepustil až v závěru, kde je nádherná pointa plus propracovaná kresba, která je hodně soustředěna na velkolepé celky a nebojí se násilí a mírného erotična, Šinkl prostě funguje ve všech rovinách, Van Hamme je skvělej vypravěč, zatím mě teda nezklamal. Jen mi trvalo si zvyknout na hlavní postavu, protože to byl prostě ubožák, ale nakonec jsem si ho oblíbil. Velmi příjemné překvápko.

06.04.2013 5 z 5

Hory mají oči – Počátek Hory mají oči – Počátek Jimmy Palmiotti (p)

První polovina je výborná, v té druhé už se hodně rychle skáče v ději (a jj, jsou tam narážky, jak na první díl, tak i na druhý), takže o nějakém napětí se nedá mluvit, ale pořád nadprůměrný, jen si myslím, že kdyby to bylo o něco delší s větším důrazem na hlavní postavy a některé momenty v příběhu, tak by to možná bylo i lepší, ale jen možná.

06.04.2013 3 z 5

Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Mark Millar

Jedním slovem: epické. Více slovy: konečně jsem to Millarovi sežral i s navijákem, sice se v první části trochu opakuje schéma první série Ultimates, tak i tak mi celkový příběh přišel ucelenější (SPOILER: především v 1. sérii problém s Hulkem a pak mimozemšťané, v této sérii zas s Thorem, ale tentokrát ten konflikt souvisí s hlavními záporáky KONEC SPOILERU) , ani to napasování Bushe a kritika Ameriky mi tady nepřišla tak násilně vtlačená do příběhu, jak v první sérii, a hlavně posledních asi 200 stran je naprostá orgastická a destruktivní řež, kde se mezi sebou mele tolik postav na tolika velkých bojištích a přesto jsem se v tom neztrácel a slupl jedním dechem. Byl jsem opravdu rád, že druhej book už neřeší moc vztahy, ale vrhne tým Ultimates do akce, která mě na týmovkách se superhrdiny příjde vždy nejzajímavější, a kde Millar tlačí na pilu co stránka, to víc a víc.