BigReader BigReader komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Kniha se mi líbila, ale dost jsem ztratila na tom, že jsem první viděla film. Všechny ty napínavé momenty jsem čekala a nic mě nepřekvapilo, protože film nevynechává asi žádnou scénu. Takže určitě nejdřív přečtěte knížku, i když film je taky velmi dobře zpracovaný.

18.04.2015

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

No teda! Tenhle díl je prostě bomba. Po chvíli od téhle knížky nemůžete odtrhnout oči a akce a napětí vám nedají spát! Zvlášť ve druhé polovině. Děj byl celkově velmi poutavý, obvzlášť, když se tam objevil Dimitrij(z čehož jsem chytla záchvat). Spád i vývin událostí je neskutečný a konec vás donutí se zvednout a hned si dojít pro další díl :D S touto knížkou přijdete o nervy, zasmějete se u ní a taky prožijete romantiku. Takže neváhejte a pusťte se do čtení Vampýrské akademie! ;)

03.06.2015 5 z 5

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Julia Boehme

Jako malá jsem tuhle knižní edici úplně hltala :)

25.04.2015

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

První díl se mi hodně líbil, ale později jsem tak nějak na upíří deníky zapomněla. Popravdě nemám moc chuť shánět někde asi dvacet dalších dílů :D Takže bych si možná přečetla něco dalšího, ale tak trochu mě od toho odrazuje to, že tohle je snad fakt nekonečná edice. Radši jsem si od L. J. Smith přečetla Tajný kruh, který má jen 6 dílů ;)

21.04.2015 3 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Knížka byla super, líbila se mi, taková trochu oddychovější, i když ať jsem si lámala hlavu jakkoli, na viníka Juliiny smrti jsem až do konce nepřišla :D Došlo mi to, až když s ním Theresa dělala inteview. Takže opravdu zajímavá zápletka :) Vše také skvěle doplňoval Juliin deník. Je ale pravda, že mi to nepřišlo, jako úplný thriller, ale spíš jako něco mezi thrillerem a dívčím románkem, což není vůbec výtka, bylo to celkem zajímavé ;) Myslím, že je to další povedená kniha z edice :)

03.05.2015 3 z 5

Noční výprava Noční výprava Enid Blyton

Úplně si pamatuji, jak jsem v dětství měla "Enid Blytonovou horečku" :D

25.04.2015

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, taky proto, že jsem na ni našla spoustu negativních komentářů. Pán prstenů nebo letopisy Narnie mě minuly, ale poslední dobou si myslím, že bych si je měla přečíst. Protože jsem se k tomu ale zatím nedostala, nemohu posoudit co z kterých světů je zde v knize, možná s vyjímkou řeckých a římských bájí apod. Hlavní hrdinové mi byli zpočátku dost nesympatičtí, pak jsem je začala mít celkem ráda, těžko říct, jak moc jsou opravdu podobní spisovatelům, které mají představovat, ale jisté věci tu jsou, třeba že C. S. Lewisovi se opravdu přezdívalo Jack atd. Ale zajímavější než oni pro mě byli popravdě spíše mýtické postavy a tvorové, především moje neoblíbenější postava Tumler "Boruvky su jedna z najvětšich sil dobra na světu", toho jsem si zamilovala :) Každopádně Indigový drak není špatná knížka, Souostroví snů je úžasný svět a děj místy pobaví a je zajímavý. Proto si tuto knihu přečtěte a udělejte si na ni vlastní názor :)

21.08.2015 4 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Ze začátku jsem měla zmatek v postavách i místech dění. Taky jsem si po přečtení zadní strany myslela, že nejsympatičtější mi bude Limeros. Obojí se změnilo. Ten počáteční zmatek se naštěstí urovnal a já se potom začala orientovat a do knížky se opravdu začetla. Líbil se mi příběh, kniha se dobře četla a taky se zajímavě vyvíjela. Krvavý tu rozhodně nebyl jenom král. Skoro každých pár stran tam někoho podřezali nebo tak. Doteď moc nevím, jaké z toho mám pocity, ale jak už tady zmínilo hodně lidí, knihu bych asi nezařadila do dětské literatury, ale nejen kvůli krvi, ale taky kvůli těm množstvím milenek :) Je to tip fantasy, který jsem už dlouho nečetla a určitě je to příjemná změna. Nazvala bych to "Středověkým" fantasy s pořádnou dávkou magie, kouzel, legend, krve a boje. Ta knížka je super. Překvapilo mě taky, jak jsem během čtení měnila názory na postavy a nakonec jsem si asi nejvíce oblíbila Cleo a Auranos. Po smrti její lásky, která mě dost mrzela jsem si ale začala říkat, že by mohlo být zajímavé, kdyby se dala dohromady s Jonasem :D Zato Limeros jsem si oblíbila asi nejméně :/ Každopádně se těším na další díl, rozhodně to bude zajímavé.

12.08.2015 4 z 5

Dar Dar James Patterson

Knížka byla spíše taková pohodová. Ze začátku jsem v ní měla trochu zmatek a uvažovala jsem, jestli jsem náhle nesáhla rovnou po třetím díle, potom jsem se však nějak zorientovala. Nápad této série mi přijde skvělý, ale občas když ji čtu, přijde mi taková nedotažená. Se spoustou věcí by se dalo ještě více vyhrát nebo to dovést do větší hloubky. Ale nakonec je to pro mě vždy takové příjemné čtení, oddychové, ne nějak moc náročné, navíc se knížka čte rychle. Výrazné plus jsou určitě některé hlášky a vtipy v knížce, které mě dostávají. Třetí díl si nejspíš přečtu, uvidíme, jak to všechno dopadne.

30.07.2015 3 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tato knížka mě zpočátku moc nenadchla, svět Férijanů mi připadal trochu jako hloupost. To se však krátce po začátku změnilo. Příběh mě vtáhnul do sebe, Svět Férije jsem si neskutečně zamilovala a oblíbila, stejně jako postavy, kladné či záporné. Děj knížky doprovází zajímavé zápletky a vztah mezi Ashem a Meghan vás připravuje o nervy. Je to fakt úžasná knížka a už se těším na další díl!

27.07.2015 4 z 5

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Kniha se mi velmi líbila. Zaujal mě její nápad, ale musím přiznat, že do nějaké 50. kapitoly mě to moc nebavilo. V druhé půlce jsem ale knihu opravdu hltala. Bavily mě vtipné hlášky a taky narážky na některé knížky, jako např. Percival Johnson a lupič hromu. Občas mě ale mátlo vyprávění z pohledu dvou lidí, zvlášť když jméno obou začínalo na W. Další díl si ráda přečtu. Je to jedna z trochu oddychovějších knih, protože není nějak moc náročná.

21.04.2015 3 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Příběh mě zaujal a taky jsem si u něj dost pobrečela. Dostalo mě to! Určitě si přečtěte :)

17.04.2015 4 z 5