Bettybook Bettybook komentáře u knih

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

Za mě byl příběh celkem průměrný a hlavní FMC mě štvala neskutečným způsobem, až jsem se divila, co na ní Gavin vidí. Jinak jsem se docela pobavila, za to dávám tři hvězdičky. A půlku hvězdičky za originalitu.

12.02.2024 3 z 5

Za pět minut zvoní Za pět minut zvoní * antologie

Suma sumárum je to za 3,5 hvězdičky a dávám to z toho důvodu, že někteří hrdinové byli cca v mém věku, ale celkově to na mě působilo YA dojmem. Musím vyzdvihnout povídku od Radka Blažka, Evy a Kláry Pospíšilových, Lenky Poláčkové, Kateřiny Šardické a Kláry Novákové. Ty byly hodně zdařilé. Ostatní bohužel u mě skončily jako velmi průměrné povídky.

04.02.2024 4 z 5

Já a ty Já a ty Niccolò Ammaniti

Kdo miluje krátké a výstižné příběhy jako já, tak tento tenounký příběh ocení. Při svém ražení na knihovnu jsem tento úlovek objevila úplně náhodou, a vůbec nelituji. Určitě se po autorovi ještě poohlédnu.
Fakt dost se mi líbil hlavní hrdina. Zde je popsán jako egoistické hovado, ale to bychom museli být egoistická hovada všichni introverti, že jo XD

02.02.2024 3 z 5

Kleopatra a Frankenstein Kleopatra a Frankenstein Coco Mellors

(SPOILER) Nesnáším Cleo, protože podvedla Franka. Nesnáším Franka, protože se kvůli Cleo nechtěl změnit, ale kvůli Eleanor se změnil. Nesnáším Anderse, protože zradil nejlepšího přítele. Nesnáším Quentina, protože se nechtěl léčit ze závislosti na drogách. Nesnáším Zoe, protože Franka ždímala z peněz. Nesnáším Santiaga, protože se kamarádí s nejhoršími možnými lidmi. Nesnáším Audrey, protože naváděla Cleo k nepravostem. Nesnáším Eleanor, protože se zamilovala do ženatýho chlapa.
Nenávidím je všechny do jednoho.
Ale ten příběh, z nějakého zvráceného důvodu, naprosto miluju.

30.01.2024 4 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Za mě asi dobrá romantika, která sice byla místy na facku, ale člověk si u ní trochu odpočinul. Ne že by nebyla nabitá emocemi, jak to Mia Sheridan umí, ale tady jsem jí na špek neskočila. Být Tenleigh, tak Kylanda zaškrtím.

22.01.2024 4 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Toto je snad první thriller, u kterého si myslím, že je velmi zdařilý, přestože jsem mu nedala plný počet hvězdiček. Co se týče mezinárodního hlediska, kniha je velkým přínosem. Někdo tvrdil, že kniha je rasistická. S tímto výrokem si dovolím nesouhlasit. Autorka dokonale vystihla myšlenku zabývající se kurdskou otázkou, když Turci napadli Sýrii. Naopak jsem si z téhle knihy vzala ponaučení. To ovšem nemění nic na tom, že se v příběhu objevovala hluchá místa, kvůli kterým odebírám jednu hvězdičku. Jinak thriller nabitý akcí, takže celkově za mě spokojenost.

22.01.2024 4 z 5

Liška ryšavá Liška ryšavá Lisa Henry

Sákra... tak takhle jsem se dlouho opravdu nezasmála XD A nebylo to jen tak takové chichotání, ale regulérní výbuch smíchu. Jestli tohle někdo z conQueeru vidí: Prosím, přeložte zbylé díly. Protože nutně potřebuji další dávku Calariana a Benjiho!

16.01.2024 5 z 5

Plyšáček Plyšáček Jukka Behm

Jediné pozitivum, které jsem našla, je, že to bylo celkem dobře napsané a měla jsem to přečtené během jednoho dne. Jinak kniha byla nepřehledná, Emilie se nechovala na svůj věk a chybělo mi nějaké rozuzlení.

14.01.2024 2 z 5

Nebe Nebe Mieko Kawakami

Téma šikany. Určitě je to téma, o kterém by se mělo psát. Ale tady to prostě nezaujalo. Styl psaní byl nicneříkající a na konci knihy jsem měla pocit, že mi to nic nepředalo. Od autorky si určitě přečtu Prsa a vajíčka, ale tuhle knihu hodnotím jako průměr.

07.01.2024 3 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Autorka si plete pojmy a dojmy, zdá se. Protože je vidět, že neumí vypočítat jednoduchou rovnici. Feminismus nerovná se misandrie.

Plus se mi líbilo poděkování autorky jejímu muži. Ten se zdá, že tuhle její sbírku nejspíš nečetl XD

19.10.2023 1 z 5

Lemillion Lemillion Kóhei Horikoši

Přečteno jedním dechem od začátku až do konce. Tuhle mangu musím jen a jedině doporučit.

31.07.2023 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Autorka píše velmi hezky, to jako bez debat, ale u mě se naskytl problém, že jsem se kolikrát do čtení musela nutit. Vlastně mi tahle kniha zabrala víc času, než jsem u příběhu, který má plus minus 250 stran, zvyklá. Ale to by nebyl ten největší problém. Problém pro mě byl způsob vyjadřování a chování některých postav. Největším trnem v oku byl za mě Denis. Měl s Vincentem problém, aniž by se ho snažil jakkoliv poznat. Ta scéna s hranolkama mi přišla celkem přehnaná. Další věc: to vyjadřování. Občas jsem se sama sebe musela ptát, jestli bych se někdy vyjádřila tak, jako oni. Pravdou je, že ne. A to jsem ve stejném věku jako kluci! XD Pokud chcete nějakou cute fluffy romantiku na léto, účel to rozhodně splní. Ale za mě je toto čistý průměr a mezi LGBTQ+ knížkami jsou rozhodně lepší příběhy. Ovšem abych jen nehanila, myslím si, že autorka má dobře našlápnuto, a může z ní být v budoucnu dokonalá autorka. O tom mě už přesvědčila její povídka v knize Z pera knihomolů, které jsem dala pět z pěti.

07.07.2023 3 z 5

Spy x Family 4 Spy x Family 4 Tacuja Endó

Oficiálně se prohlašuji za milovníka rodiny Forgerových.

Spy x Family 3 Spy x Family 3 Tacuja Endó

Opět jako předchozí dva díly, naprostá krasojízda.

Spy x Family 2 Spy x Family 2 Tacuja Endó

Tahle série? I eat it up.

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Říkejte si všichni co chcete, ale Soumrak je jakože ultimátní crush.
Kromě toho, naprosto jsem se zamilovala do příběhu a vlastně do všech postav. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

Jed Šípkové Růženky Jed Šípkové Růženky Krystyna Kuhn

Tahle kniha se mi doma válela snad už celá staletí. Proto jsem si ji přečetla (konečně), abych věděla, jestli ji mám z domu vypakovat, či nikoliv. Ve skutečnosti byla v celku v pohodě, ale to nestačí, takže ji stejně vypakuju XD

06.07.2023 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

(SPOILER) Tohle bylo tak zatraceně rozkošné, že to snad ani není možné. Na romantiku mezi čtyřicátníky nejsem zvyklá, proto mě velmi překvapilo, když jsem zjistila, že Linusovi je čtyřicet a Arthurovi je něco kolem pětačtyřiceti. Ale ve skutečnosti to bylo hrozně cute, což jsem vůbec nečekala. Každopádně, tady o tu milostnou linku tolik nešlo.
V tomto příběhu sledujeme Linuse Bakera, který pracuje jako sociální pracovník pro OPOMM (Oddělení péče o magickou mládež) a Nejvrcholovější managment ho pošle zkontrolovat jeden velice zvláštní sirotčinec, kterému šéfuje Arthur Parnasuss. Máme zde šest velice výjimečných dětí:
Theodor - vyvern, který rád sbírá různé lesklé věcičky. Bohužel neuměl mluvit, takže na něj nemám nijaký zvláštní názor. Ale byl cute :)
Chauncey - slizová (asi?) entita či tvor, který se chce stát hotelovým poslíčkem. Důvod, proč se chce stát hotelovým poslíčkem je velice ušlechtilý a moc se mi líbil jeho charakter.
Talia - zahradní trpaslice. Co víc k tomu dodat. Líbilo se mi, jak ji autor popsal. Chtěla bych si pohladit její vousy.
Sal - velice plachý kluk, který se ve stresových situacích dokáže přeměnit na psa. Byl ze všech dětí nejstarší. Líbily se mi jeho myšlenky. Vsadím se, že autor na jeho charakteru pracoval nejdéle.
Phee - lesní víla. Moc se neprojevovala, což je škoda :(
Lucy - zkratka pro Lucifera, tudíž si můžeme domyslet, že je synem nějaké temné bytosti. Miluju ho. Smála jsem se pro něj, brečela jsem pro něj. Už kvůli němu bych chtěla pokračování.
Nakonec bych zhodnotila svět a děj. Svět, ve kterém se příběh odehrává, není vůbec komplikovaný, což jsem zrovna asi potřebovala. A jak se říká, v jednoduchosti je krása.
Děj, stejně jako svět, nebyl komplikovaný. Tady nejspíš šlo o nějakou změnu charakteru, sblížení se a pochopení sama sebe.
Jo, tohle můžu s čistým srdcem doporučit. Autor rozhodně upoutal moji pozornost. 5/5.

06.07.2023 5 z 5

Poslední noc Poslední noc Riley Sager (p)

Riley Sager je v zahraničí velice populární autor, proto jsem od něj chtěla něco zakusit. Ale asi jsem si vybrala špatnou knihu, protože co bylo tohle...? XD

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

(SPOILER) Budu se opakovat, jako v poslední době mockrát. Námět byl moc fajn, ale konečný výsledek není úplně ideální.
Tak nejdříve ke kladům.
Líbila se mi různorodost charakterů našich tří sester. Vivi byla svá, taková drsňačka. Moc bych si přála, aby ji byla autorka vybrala jako vypravěčku. Grey, jedna z nejzajímavějších postav,o které jsem měla tu možnost kdy číst. A Iris? Ta bohužel byla ze všech sester nejméně zajímavá, a jak už jsem řekla, autorka mohla za vypravěčku vybrat třeba Vivi.
Dále hlavní mužská postava byla fajn. Proto mě pěkně nakrklo, když ho autorka zabila :( Ale aspoň už může být se svou sestrou... Jinak to bylo docela creepy, což mě docela překvapilo. Ale jinak kromě toho, kniha nenaplnila má očekávání, ani svůj potenciál. Mám představu, že kdyby to bylo o něco delší s nějakou pěknou juicy zápletkou, hodnotila bych teď jinak. Bohužel, nestalo se tak. 3,5/5