Bettinka Bettinka komentáře u knih

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Na mě byla knížka bohužel příliš uspěchaná. Mnoho žen a příběhů, které nedostaly prostor se více rozvinout a tím pádem alespoň lehce zarezonovat. Takové sklouznutí po povrchu, které neurazí, ale nic ve vás nezanechá. I přesto to bylo celkem fajn další setkání se Satrapi, nicméně, pokud bych měla srovnávat, Persepolis je za mě daleko, daleko vepředu.

24.03.2021 4 z 5

Ana Ana Roberto Santiago

Když jde o detektivky, táhne mě to na sever, ale něco na knize mě zaujalo, tak jsem si řekla, proč ne. Bylo to velmi čtivé, úplně jiný svět a jiné prostředí, sympatické a uvěřitelné postavy. Přesto, že je to poměrně objemné dílko, nenarazila jsem na žádnou hluchou část, kterou by bylo potřeba 'přetrpět'. Fajn oddechovka, která se mnou i přes svůj objem ještě před Covidem navštívila spoustu míst, protože nechat ji doma, když přeci můžu číst třeba v čekárně, ve vlaku ap. nějak nešlo.

20.02.2021 4 z 5

Zastřihávání křídel Zastřihávání křídel Vendula Pačesová

Na tohle jsem se těšila, někde mě nalákala krátká ukázka a ta se mi svou trefností moc líbila. Bohužel, podobný pocit jsem v této útlé knížečce zažila znovu už jen dvakrát... bylo to takové smutné čtení - ne v tom smyslu, že bych se ztotožňovala s tím, co autorka popisuje, soucítila s ní atp. Smutné proto, že to bylo celé tak nějak ublížené. Umíněné. Unavené, poraženecké... Jako by v autorčině životě bylo všechno špatně a ani sebemotivační výkřiky a nápady to nemohly změnit.

29.12.2020 1 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Došla jsem ke str. 114. Dál už to nešlo. Bohužel pro mě není toto dílo ani inteligentní, ani okouzlující, jak praví podtitulek na přední straně. Zabrousila jsem pak zběžně ještě na další strany, ale neslo se to stále ve stejném duchu. Nezajímavé úvahy, nezajímavé popisy, vykreslení postav tragické. Škoda, očekávání bylo, vzhledem k tomu, jak knihu vychvalovali, veliké.

24.11.2020

První čarodějovo pravidlo První čarodějovo pravidlo Terry Goodkind

První tři knihy mě kdysi dávno úplně dostaly, bohužel, měla jsem skončit třetím dílem. Dostala jsem se až k sedmému či osmému a co si dodnes pamatuji jsou mix zoufalství a frustrace z toho, jak autor v každé následující knize opakuje a opakuje a znovu opakuje to, co už bylo v předchozích dílech řečeno. To mi celkový dojem bohužel bezpečně zkazilo. S Kahlan to mám podobně, jako Ilirea25, vykreslení její postavy mi nesedělo - na mě působila jako nespokojená fňukna, která neví, co chce, ale nebude spokojená, dokud to nedostane. To se pak těžko dalo naladit na silnou ženu, za kterou asi Terry chtěl, aby ji čtenář měl.
První tři díly skvělé, jak se říká, v nejlepším přestat.. .

20.11.2020 4 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Knihu jsem četla už před delší dobou, ale stále ve mně zůstává. Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu přečetla, proto mě trochu překvapují komentáře a chci přidat i svůj. Mně osobně se humor v první půlce hrozně líbil, byl takový čistý, přímý. Jela jsem na vlně takové správně potrhlé, ale ne laciné pohody. To se v druhé půlce změnilo a postupně celá první půlka knihy byla vyobrazena v úplně jiném světle. Za mě to bylo skvěle napsané a propojené. Po dočtení jsem se v myšlenkách k celému příběhu dost vracela a jistým způsobem mi tahle knížka pomohla získat na některé věci větší, nebo vůbec aspoň nějaký nadhled, a popošoupnout mě trochu dál. Tak snad se najde více čtenářů, které tato knížka pohladí stejně, jako mě. :)

03.01.2020 5 z 5

Pršeli ptáci Pršeli ptáci Jocelyne Saucier

Možná jsem od této knížky čekala příliš. Styl autorky mi přišel strašně nevyvážený. Chvílemi jako by knihu napsala vyzrálá spisovatelka, většinou však jako by to byl pokus studentky střední školy. Bylo to takové nevyvážené, málo uvěřitelné, prvoplánové? Čekala jsem nějakou hloubku, ale tu jsem zde bohužel nenašla. 2 hvězdičky za 2 opravdu dobré vtípky, které mě rozesmály nahlas.

17.11.2019 1 z 5

Nahoře je ticho Nahoře je ticho Gerbrand Bakker

Navážu na komentář sharika, který je mimořádně výstižný. Trochu mi trvalo, než jsem se začetla, knížku jsem dávala po malých dávkách. Ale někde v půlce se to začínalo plíživě spojovat, všechny emoce, způsobené poměrně strohým popisným jazykem se skvělým úderným a nečekaným humorem, začínaly nabírat na síle. Na straně 275 už se hráze provalily a zbytek knížky jsem dočetla v slzách. Zní to možná pateticky, ale tahle knížka má v sobě jistou geniálnost a zaryje se pod kůži.

21.08.2018 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Pohlazení po duši. Nemohu souhlasit s těmi, kteří tuto knihu zařazují do žánru knih pro děti. V knize je tolik momentů, které jdou takovým způsobem do hloubky, že je dítě, případně mladý člověk, který ještě neprošel určitými životními fázemi a zkouškami, nemůže zcela ocenit a pochopit. Někdy jde o pouhou větu, která se jen tak mihne v záplavě textu a uhodí jako blesk z čistého nebe. Tato knížka se nedá číst rychle, musí se vychutnávat. Dodává naději a víru v dobro.

07.03.2016 5 z 5