.berenika. .berenika. komentáře u knih

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Dostalo se mi úžasné příležitosti. Měla jsem možnost si přečíst skvělý psychologický thriller, který je zároveň prvotinou Evy Brykner. Anotace slibuje napínavé čtení s tajemným černým lesem a příběh zlomené ženy.
Už v první polovině se ukázalo, že je knížka extrémně čtivá a je skvěle dělena do přehledných kapitol. Velice mě vyhovovalo množství dialogů, díky kterým knížka o to více odsýpala. Bavily mě střídající se pohledy a nejvíc mě ohromil pohled syna hl. hrdinky (klobouk dolů za tak dobře vykresleného náctiletého).
Potěšilo mě, že jsem měla velké množství podezřelých (snad všechny) a autorka si semnou tak akorát pohrávala, ale zároveň postav nebylo moc a všech vztazích jsem se vyznala.
V druhé polovině jsem se více podívala do černého lesa, kde se skrývá nejedno tajemství.
No a závěr knihy byl skvělý! nebudu nic prozrazovat, ale myslím, že toto rozuzlení jen tak někdo v průběhu neuhádne. Po přečtení jsem fakt spokojený čtenář a rodí se nám tu nová paní spisovatelka!

13.07.2023 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

(SPOILER) - tohle se opět krásně četlo, skvělé dělení kapitol!
- o to větší zážitek, když příběh vypráví i děti
- díky smrti exmanžela/sériového vraha mě moc zajímá pokračování této série, zda to bude stále ono

25.10.2022 5 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

- tuhle knihu jsem doslova zhltla, díky kratším kapitolám se krásně četla
- Dani zaujme myslím každého (charakter postavy je dobře zvolený), ničeho se nebojí, ale její lidskost Vás dojme
- no a ruku na srdce, příběh postiženého kluka nenechá chladným nikoho
- knížka byla svižná a slzička ukápla

25.10.2022 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

- mám ráda drsný detektivky, mám ráda napětí, ale takhle jsem se už moc dlouho nebála
- neřekla bych, že je to reálná kniha, ale když se na to povznesete, užijete si to!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

- tak já nevím... asi jsem čekala víc napětí a dramatičnosti
- skvělé nahlédnutí do různých sociálních skupin
- pro člověka co čte propracované detektivky klidné počtení
- myslím, že jsou lepší autoři, co by zasloužili takový věhlas jako má Lapena

25.10.2022 2 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

- tohle mě bavilo od začátku do konce! do posledního odstavce nevíte nic
- taková detektivka z právnického pohledu, stojí to za to

25.10.2022 5 z 5

Luční harfa Luční harfa Truman Capote

- jedná se o poetický příběh jižanské rodiny a jejího receptu
- vyprávění osiřelého chlapce je tak něžné asi i díky autorovým autobiografickým prvkům
- Dolly je postarší dáma, která touží po svobodě a věřte, že každý by ji chtěl znát - je to taková kouzelná babička
- bylo to náročnější čtení, ale tak moc jsem si ten příběh zamilovala! - myslím, že si v tom každý něco najde, takový druhý Malý princ

26.10.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

- už od 1/3 víte, co hrozného se stane oběti, která se stává jednou z hlavních postav
- prožíváte ten děs a strach ze žluté pláštěnky
- zaručeně si nejdřív půjdete zatáhnout závěsy a pak se teprve ponoříte do knihy
- jen mě trochu v půlce trápil stav Joony, jeho původní charakter se mi v tomto dílu ztrácel
- měla jsem pocit jako by první 2/3 nepsal Kepler - chyběla mi Saga, z Joony uplně zbytečně troska, hůře popsány postavy
- líbil se mi návrat hypnotizéra do série
- konec byl skvělý! hezky napínavý, trochu brutální, ale zase to byl kepler

25.10.2022 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

(SPOILER) - mám dost smíšené pocity... nejprve jsem četla třetí knihu autora (Zamkni poslední dveře) a měla jsem na tuto jeho prvotinu asi moc velké očekávání
- prvních snad 230 stran se hrozně vleklo, nikdo z hlavních postav si nezískal za celou knihu mé sympatie - o to hůř se začátek četl
- kleptomanie Quincy tam byla za mě uplně zbytečná, nijak s příběhem nesouvisela - kdo by si chtěl číst o zdrcené přeživší, která krade?
- viníka jsem tedy neodhadla, ale vodítek k němu mnoho nebylo
- konec se hezky rozuzlil a poslední 1/3 se četla hezky

24.10.2022 2 z 5