Bear Reader Bear Reader komentáře u knih

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

Forsyth opět skvěle. Je poněkud děsivé, jak je to jednoduché něco podobného naplánovat a relizovat.

10.01.2014 5 z 5

Archanděl Houbeles Archanděl Houbeles Jana Moravcová

Tady se musím přidat ke kolegovi. Knížka neurazí, neoslní a snadno se na ni zapomene. Jen hodnocení jsem malinko zvednul, některé příhody nejsou špatné.

29.12.2013 3 z 5

Kapitán Kapitán Karol Olgierd Borchardt

Knížku jsem miloval jako kluk a vracím se k ní dodnes. Prostě moře, dálky a dobrodružství.

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Skvělá kniha už tím nápadem. Nakonec pan Verne se svou fantazií proslavil.

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Jasně nejlepší Forsyth. Co dodat?

Midway Midway Micuo Fučida

Zajímavý pohled na boje v Pacifiku očima druhé strany. Zejména když jeden z autorů se podílel na plánování a vedl první útočnou vlnu k Pearl Harboru.

29.12.2013 4 z 5

Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Zdeněk Šmíd

Opět báječné vyprávění o cestě do Afriky. Skvělé popisy navštívených míst, charakterů nových postav a setkání se starými známými.
Jen mám obavy, že v dnešní multikulti pomatené době by autor s popisem domorodců narazil. I kdyby stokrát pravdu říkal.

28.12.2013 5 z 5

Nejlepší holka našeho života aneb Miss Porta Nejlepší holka našeho života aneb Miss Porta Zdeněk Šmíd

Podle mého "nejslabší" dílo páně Šmídovo. I když muziku, o kterou jde mám rád, celé mi to přišlo takové divné.

28.12.2013 4 z 5

Koule Koule Terry Pratchett

Naprostá souhlas s kolegou N10Tikky. Kniha je geniální a tímhle způsobem pojatá věda nemá chybu.

Čaj s příchutí jehličí Čaj s příchutí jehličí Jaroslav Velinský

Krásné trampské povídky, veselé i smutné. Ze svazečku dýchá nostalgie.

28.12.2013 5 z 5

Cesta kolem mé hlavy za čtyřicet dnů Cesta kolem mé hlavy za čtyřicet dnů Miroslav Skála

Nádherná, laskavá knížka. A na panu profesorovi je jasně dokázáno, že v těchto zařízeních rozdíl mezi lékařem a pacientem spočívá pouze v tom kdo má klíče.

Pražská strašidla Pražská strašidla Miloslav Švandrlík

Knížečku mám od dětství a stále si v ní rád zalistuji.

28.12.2013 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Jedna z mých oblíbených a to fotbal vůbec nemiluju.

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Výborně napsaná detektivka. Slovní přestřelky Elijáše a R. Daneela nemají chybu, jen ta vize života, který vedou Pozemšťané, tak ta mě děsí.

Veteráni Veteráni Eric Lambert

Autorova levá orientace z románu kouká jak sláma z bot. Není to špatně napsané, to vůbec ne. Jen ta levice to pro mě dost sráží.

28.12.2013 3 z 5

Roucho pana de Balzac Roucho pana de Balzac Vladimír Neff

Po Petru Kukaňovi to byl svěží závan. Téma je otřepané, ale nádherně zpracované stylisticky a jazykově.

Vladimír Vysockij Vladimír Vysockij Vladimir Semjonovič Vysockij

Jak poezii zrovna nemiluji, tohle mne dostalo. Stejně jako některé Vladimírovy písničky, příčí se mi napsat písně. Prostě Vysockij byl osobnost.

Umírali jsme v bambusu Umírali jsme v bambusu William Eastlake

Já jsem knihu přečetl jedním decheme je možná lepší a myslím si, že je možná lepší než "Hájili jsme hrad". I když srovnávat obě témata je hodně těžké.

Jaký otec, takový syn Jaký otec, takový syn Robert Fulghum

Na tatíka nemá.

28.12.2013 3 z 5

Neobvyklá setkání Neobvyklá setkání Jan Žďárek

I po třiceti letech od vydání je ta kniha pořád výborná.