Čaj s příchutí jehličí

Čaj s příchutí jehličí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19262/bmid_caj-s-prichuti-jehlici-ULS-19262.jpg 5 19 9

Trampský cancák, upravil Vyčítal Jan ilustrace černobílé i barevné dále fotografie černobílé celostránkové F. Dostála, texty trampských písní

Luigi1
25.02.2022 5 z 5

Tak jsem se vrátil o pár let nazpět.Super.

hanzmb
21.10.2021 5 z 5

Tahle kniha se musí líbit i lidem, kteří nikdy nebyli na pivu " U rozvědčíka" , ani nespali na Nebáku pod převisem. My, co jsme tohle zažili, si tohle čtení nádherně užíváme. A s nostalgií vzpomínáme. I na zde zmiňovanou osadu Ell Torro a jejího posledního šerifa z původní party Godynu.

Krbi
29.05.2021 5 z 5

V patnácti letech byla pro mne tato kniha prvním seznámením s trampskou literární tvorbou a příběhy společně se stylovými fotografiemi pro mne znamenaly jeden s impulzů k tomu začít jezdit na čundry. V knize jednoznačně vyčnívá povídka Jaroslava Velinského (Kapitána Kida) Ti Dva, která není "jen" trampskou povídkou" a jednou nejlepších sci-fi povídek u nás. Kuriozní pro mne bylo první setkání s písňovou tvorbou bratří Ryvolů, od kterých je tu kromě povídek i několik textů písní. Píseň Země tří sluncí jsem slyšel poprvé hrát až později, ale nejdříve jsem četl její text v této knize.

Nočnípták
17.11.2020

Letos se výroční oheň osady nekonal kvůli korona-viru. Lítost zaháním listováním v tomto trampském cancáku. Mám knihu již roky a tak podle toho vypadá. Už padají listy. Potřebuju nutně novou. Tak kdo ji konečně vydá?
Doporučuji ji všem trampům i netrempům. Fakt to stojí za přečtení. Dýchá z ní pohoda, kamarádství a teplo ohně.

Tereza K.
17.11.2020 5 z 5

To je knížka, která se nečte, ale která se žije... jak já bych si přála s těmito velkými pány trampy alespoň jeden večer sedět u ohně a poslouchat historky, vtipy a písničky hrané na kytaru... představivost a tato kniha mi to alespoň trochu umožnily. Díky za to :-)

Mantikocka
25.02.2016 5 z 5

Super kniha, super povídky, dá se to na rozdíl od spousty nových slátanin číst znovu a znovu.

Makaja
09.01.2016 5 z 5

Taková srdcovka pro všechny trampy, fajn, že občas se prosadí i tento žánr. Navíc čtivé, zábavné a ty černobílé momentky, balzám pro toulavou duši.

Bear Reader
28.12.2013 5 z 5

Krásné trampské povídky, veselé i smutné. Ze svazečku dýchá nostalgie.

kanadan
03.02.2012

Velice čtivá sbírka trampských povídek.

kreslený humor tramping texty písní

Autoři knihy

Jaroslav Šterc
česká, 1919 - 1996
Josef Kobra Kučera
česká, 1944 - 2015

Kniha Čaj s příchutí jehličí je v