basset basset komentáře u knih

Raba Suli Raba Suli Boris Filan

Filan je vždy dobrý. Spomienky na staré zlaté časy socíku. Pitralon, hajzelbaby, škvarky, Vyšný, hombálky. Geniálne. Pán spisovateľ.

08.03.2012 5 z 5

Prísne tajné Prísne tajné Daniel Silva

Poctivých 528 strán špionáže počas 2.svetovej. Churchill, Hitler, Canaris, všetci sú tam. Všetko dopodrobna vysvetlené. Dobrá kniha. Neviem prečo až teraz v slovenskom vydaní.

08.03.2012 5 z 5

Expedície 1973 - 1982 Expedície 1973 - 1982 Július Satinský

Prečítané za 2 hodiny. Zmiešané pocity. Perfektný štýl a sranda. Na druhej strane plno neznámych postáv, rodinných vzťahov. Dobré ako kniha na listovanie a srandu. Na 2 hodiny.

08.03.2012 3 z 5

Tichý zabijak Tichý zabijak Thomas Perry

Pokračovanie Syna zabijaka. Páčila sa mi. Dobre popísaná naháňačka policajtky a vraha. Zopár hluchých miest, strašne zamotané vzťahy medzi mafiánskymi rodinami. Dobrá kniha.

19.02.2012

Fulmaya Fulmaya Dorota Nvotová

Súhlasím s Danuskou, čítal som Filanove cestopisy, ktoré sa zdali neprekonateľné. Dorotka ho prekonala. Má to dievča neskutočný talent. Teším sa na ďalšie knihy.

15.02.2012

Syn zabijaka Syn zabijaka Thomas Perry

Vcelku dobrá kniha. Zrejme inšpirovaná Šakalom. Najlepšie na nej je ten úvod od Michaela Connellyho. Strhujúci príbeh. Na konci som mal pocit, že mi niečo ušlo, niektoré detaily zostali nevysvetlené. To by sa Forsythovi stať nemohlo. Keď sa ale dostanete ku knihe Tichý zabijak, tam to všetko nájdete. Neviem, či je to dobré, mám rád keď sa celý príbeh začne aj dokončí v jednej knižke.

12.02.2012

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Dva samostatné prípady prepletené s rodinným životom vraždárov. Prípady jednoduchšie, aj tak 100% za humor a perfektný rozprávačský štýl.

29.01.2012 5 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Akčný politický thriller. Dobre. 100 % akčný, politický thriller. Všetko platí. Ale nie je to Forsyth. Geniálny kombinátor Karika zmiešal Hlinkovu gardu s SIS a pedofilným kňazom. Výsledkom je napriek tomu dobrá kniha. Pozor na agresívny vulgárny slovník a hororové prvky.

14.01.2012 5 z 5

Rozhovor Majstra s hlúpym žiakom Rozhovor Majstra s hlúpym žiakom Boris Filan

Hahahahaha! Toto je Filan v čistej podobe. Krátke niekoľkoriadkové textíky. Táto kniha sa nečíta, iba popíja. Veľmo dobrá kniha.

12.01.2012 5 z 5

Hitlerove posvätné relikvie Hitlerove posvätné relikvie Sidney Kirkpatrick

nie je to román, nie je to odborná literatúra, je to niečo medzi tým. Dobrá kniha. Veľa podrobných informácií z histórie od Ježiša po Hitlera.
Neviem,či všetko sú fakty, alebo fantázia autora. Niektoré detaily sú dosť neuveriteľné. Treba asi čítať s odstupom. Dobrá kniha.

12.01.2012

Hádův faktor Hádův faktor Robert Ludlum

Dobre sa to číta, postavy veľmi čiernobiele, snáď okrem jednej. Strhujúci dej, akčné, vlastenecké, čiernobiele s takmer happyendom ( alebo nie ?). Takmer niet čo vyčítať.

28.12.2011 4 z 5

Stínový muž Stínový muž John Katzenbach

Napínavé od začiatku až do konca, číta sa to samo. Prelínanie minulosti s prítomnosťou, akčné scény, hororové prvky. 100%

22.12.2011 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Kniha písaná zvláštnym spôsobom : akoby ste sedeli naživo s autorom a on striedavo rozpráva príbeh atentátu a strieda to poznámkami o sebe a o tvorbe knihy. Veľmi neobvyklé, ale dávkované tak s mierou, že je to v poriadku. Veľmi čítavé. Veľa nových informácií o dobe, mixované so strhujúcim dejom. Vtipné predely. Kapitoly dlhé jeden riadok. A zrazu ste na konci knihy a chcete druhý diel. Možno vyjde.

15.12.2011 4 z 5