Stínový muž

Psychologický román s detektivní zápletkou o pátrání po vrahovi židů, kteří před válkou žili v Berlíně a byli deportováni do koncetračních táborů, které se jim podařilo přežít. Miami Beach, devadesátá léta. Série podivných úmrtí několika lidí, kteří mají jedno společné: všichni jsou Židé a přežili koncentrační tábory, všichni kdysi zahlédli tvář Stínového muže, Berlínského udavače. Po vrahově stopě se na vlastní pěst pouští i detektiv ve výslužbě Winter....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100625/stinovy-muz-100625.jpg 4.633
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Grafoprint-Neubert (Grafoprint)

The shadow man, 1995

Kniha Stínový muž

intelektuálka
24.09.2017

Zase otázka zločinu a trestu a to, že minulost nás dostihne.Ráda se vracím ke knihám, které jsem dříve četla a tahle za to stojí. Detektiv v penzi je osamělý a zvažuje svůj odchod, když ho požádá o pomoc sousedka, která se obává o život. Detektiv se ujme vyšetřování, které směřuje do období holokaustu, ale pachatel vraždí dál. Setkáváme se s židy, kteří přežili koncetrační tábory a nyní bojují o přežití. Příběh graduje, pátrá se v archívech a do šetření se zapojují další policisté. Do poslední chvíle napínavé a konec? To si musíte přečíst!

ritta
08.10.2015

Kniha mě úplně dostala,napínavé od začátku do konce.Přečetla jsem jedním dechem.

minirock
13.06.2015

Vynikající román ve kterém policista ve výslužbě začne pátrat po vrahovi své sousedky, která se mu těsně před svou smrtí svěří že má obavy o svůj život, což se vzápětí ukáže jako opodstatněné. Simonu Winterovi se spolu s policií podaří dostat na stopu člověku, který za války udával židy nacistům a nyní zřejmě žije v Miami. Všichni, kteří ho poznají, jsou vzápětí po smrti. Napětí se stupňuje, jde o čas a nepřítel je téměř všeho schopný. Opravdu originální zápletka a především skvělé čtení.

Ječmínek
24.06.2013

Dobrá kniha, která ve své kategorii vysoko převyšuje podobné, často béčkové příběhy. Neobvyklý příběh, neobvyklý vrah, neobvyklý pátrač.

basset
22.12.2011

Napínavé od začiatku až do konca, číta sa to samo. Prelínanie minulosti s prítomnosťou, akčné scény, hororové prvky. 100%