Expedície 1973 - 1982

Expedície Júliusa Satinského sú výberom z jeho cestovných denníkov. Kniha obsahuje šesť samostatných kapitol – expedícií, ktoré sú autentickými záznamami z letných turistických ciest.

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96866/expedicie-1973-1982-KvK-96866.jpg 4.337
Literatura slovenská, Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Slovart (SK)

Expedície 1973 - 1982, 2011

Kniha Expedície 1973 - 1982

Evaho73
21.10.2017

Túto knihu - neknihu má môj syn vo svojej knižnici bezmála šesť rokov, ale vôbec ma nenapadlo ju prečítať až teraz, na základe čitateľskej výzvy 2017. Musím priznať, že nebanujem...... Nie je to literárne veľdielo, ale najdete tam svojský "bohémsky" humor Júliusa Satinského. Musím vyzdvihnúť aj dizajn knihy, ktorý evokuje pocit, že máte v rukách originál denník opisovaných expedicií spolu s ručným stručným grafickým prevedením :-).

Seditka
03.07.2017

Kniha vystihující samotnou osobnost autora....nezaměnitelně svá, prolezlá jadrným humorem, neotřelým jazykem včetně "satineologismů", lehce přisprostlá, tak jak jí knižní záložka narostla. Spolu s neotřelou grafikou skutečných Julových deníkových záznamů (otisky hrnku kávy, staré jízdenky, účtenky, drobné malůvky a náčrty, vložené dobové mapičky se zakreslenými trasami expedic) tvoří osvěžující nenáročné čtení, se kterým se dobře lenoší, cestuje, usíná i marodí. Milá vzpomínka na méně známou tvář skvělého herce.

qydko
20.02.2017

Úžasně jsem se bavila. Už po prvních třech stranách jsem měla chuť sbalit batoh a někam vyrazit, ale to bude muset do jara počkat.

pavel6746
28.05.2014

Rozhodne nieco pre turistov a milovnikov prirody. Styl pisania dobre znamy, prevedenie knihy excelentne. V nasej klubovej kniznici ma rozhodne svoje miesto.

lazenskaveverka
04.05.2014

Pro tuláky a milovníky slovenských hor. Krásně vyvedené i s plánky a mapkami.

bosanoha
05.02.2013

"Expedície" asi budú skôr o pocitoch ako o literárnych kvalitách (tým ich samozrejme neznevažujem) :-)), ale ako sa vraví "u mně dobrý" a za Veporské vrchy, citujem "Prudko krásny kraj. Alpy môžu ísť do r...." (pardón za výraz, tak je to v knihe) dávam plný počet.

bend-ik
03.04.2012

Práve som "dočítala" Expedície a asi prvýkrát v živote niečo neohodnotím. Veď, príde mi nefér vychváliť alebo, naopak, nazvať nudným niečo, čo nikdy nebolo písané pre čitateľskú verejnosť. Predstavte si, že by niekto vydal nejaký Váš denník, kde si zapisujete, čo Vám napadne, s časovo následnosťou či bez..
Ak mám však Expedície (zámerne ich označujem názvom, nie ako "knihu") okomentovať, vydavateľstvo sa pochlapilo a naozaj, ako tu už bolo viackrát napísané, forma je naozaj pekná a vierohodná zápiskom (akoby aj nie, keď sa drží originálu :)) a obsah? Poznáte to, vymyslíte si nejakú zábavku, istý čas sa jej venujete a po čase Vás to nadšenie pomaly, ale isto, prechádza. A taký pocit som mala aj z jednotlivých expedícií. Či to bolo naozaj časom, alebo pestrosťou tých ktorých trás, zážitkov.. tak ako pri každej správnej túre, aj s Expedíciami to šlo "dejovo" ku koncu z kopca :)
Sama som z Liptova a vášnivou turistkou, a preto viem oceniť zápisky p. Satinského. Pravdou však je, že pobavia najmä tých, ktorí sa venujú podobnej "záľube" resp. tých, ktorí osobne poznajú/prešli niektoré zo spomínaných miest Expedícií.

basset
08.03.2012

Prečítané za 2 hodiny. Zmiešané pocity. Perfektný štýl a sranda. Na druhej strane plno neznámych postáv, rodinných vzťahov. Dobré ako kniha na listovanie a srandu. Na 2 hodiny.