barleyfox barleyfox komentáře u knih

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nejdřív jsem se vůbec nemohla začíst. Ale vůle mi vydržela a pak už jsem se konečně dostala do fáze, kdy mě kniha pohltila. Přenesu-li se přes ten zdlouhavý začátek, bylo to super. Často mě na těch knihách postapokaliptyckého stylu štve, že toho hodně nedává smysl. Tady to smysl dávalo, napínavé to je, postavy jsou zajímavé... A vůbec nejlepší, co v jentak nějaké knize nenajdu - postavy jednaly racionálně a smysluplně! Prostě se nechovaly tak, že nemůžete uvěřit, kde tu myšlenku vzali, ale chovaly se tak, že je chápete, protože udělají ve většině případů to, co by vám připadalo nejpraktičtější. Takže dávám 5 a jsem zvědavá, co se dočtu dál...

22.02.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla. Skvěle napsané.

24.01.2015 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Kniha byla zajímavá tím tématem občanské války a líbilo se mi, jak byly popsané Ethanovy pocity. Ale jinak mě kniha nezaujala natolik, abych se nedočkavě vrhla na další díly. Možná se k sérii v budoucnu vrátím, až nebudu mít, co číst.

16.01.2015 3 z 5

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Netradiční pojetí tématu řecké mytologie, kniha splnila všechna má očekávání. Jestli tedy někdy bude pokračování, už se na něj moc těším. :)

06.01.2015 5 z 5

Hra na bohy Hra na bohy Damien Broderick

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou, a líbila se mi kvůli názvu a atonaci. Takže jsem čekala, že to bude nějaká fantasy. Pak jsem ji dostala od kamarádky a začala to číst. A samozřejmě jsem si přečetla tu zadní informaci o autorovi a došlo mi, že je to sci-fi. No, to moc nečtu, ale kniha mě zajímala. Četla jsem tedy dál. V ději bylo těžší se zorientovat, vždycky když jsem si myslela, že to chápu, přišel další zvrat a já byla zase mimo. Takže jsem si začala pamatovat kdo je kdo, a co se děje až někdy uprostřed knihy, kde to bylo také vysvětleno hlavní postavě. Pak už mě knížka opravdu vtáhla a já chtěla vědět, jak to teda dopadne.
Postavy jsou zajímavé a kniha je psána humorně, opravdu jsem si užívala rozhovory mezi postavami.

27.12.2014 4 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Příběh je dobře promyšlený, hlavní postavy si ihned oblíbíte a je to zajímavě napsané. Nechybí tam akce a zápletka, člověk se do něj rychle začte. Kniha vcelku splnila mé očekávání, ale pořád si myslím, že je Percy lepší.

19.12.2014 4 z 5

PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail Hortense Ullrich

Moc jsem se při čtení bavila a ta e-mailová forma psaní je fakt dobrá. Vřele doporučuji.

19.12.2014 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Opravdu jsem od toho čekala víc. Děj tam moc nebyl, ani příliš napětí, celou knížku čekám na nějaké překvapení a ono nic. Každopádně stojí za to si přečíst, autorka píše moc pěkně a čtivě. Oproti ostatním dílům je to slabší, ale jestli bude ještě nějaké pokračování, určitě si ho ráda přečtu.

19.12.2014 3 z 5

Já to považuji za skvělou parodii, obecně mám parodie ráda a dost nechápu lidi, kteří to musí pořád kritizovat. Je to ujeté a zábavné. Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně, úvod jsme četly s kamarádkou a dusily se při tom smíchy. Vážně moc doporučuji, bavila jsem se od začátku do konce.

03.12.2014 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Kdybych neviděla filmy a nevěděla, kdo umře, asi bych u toho párkrát brečela. (nj, jsem hloupá, neměla jsem na to koukat) Konečná bitva byla vážně epická, moc se mi to líbilo.

08.11.2014 5 z 5

Znamení run Znamení run Joanne Harris

Kniha byla báječná, přečtla jsem ji za dva dny, po prvních padesáti stránkách se to pěkně rozjelo, zamilovala jsem si hlavní postavy, děj byl úžasný, napínavý, dobrodružný, rozhodně doporučuji. Určitě se pokusím přelouskat druhý díl v angličtině, jestli se mi ho podaří sehnat. Bylo by vážně super, kdyby vyšel v češtině.

08.11.2014 5 z 5