bagel bagel komentáře u knih

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Lepší průměr, logika příběhu někdy trochu drhla.

03.01.2022 3 z 5

Objetí mravenečníka Objetí mravenečníka Martin Vitický

Dočetla jsem se sebezapřením, děj byl často nereálný, hvězdičku přidávám za popisy prostředí.

27.12.2021 2 z 5

Láska za časů korony Láska za časů korony Tereza Hronová

Je to dost jednostranný pohled na počáteční období pandemie. Čtenář musí mít na paměti, kdy probíhaly rozhovory, protože jinak působí zvláštně, když mají po třech týdnech karantény plné zuby.

23.12.2021 3 z 5

Tři měsíce v Barceloně Tři měsíce v Barceloně Adam Gebrian

Líbilo se mi, že autor ukazuje méně známá místa ve městě, ale praktický význam jako průvodce má pro toho, kdo má možnost strávit v Barceloně delší čas.

23.12.2021 4 z 5

Tajemství osudu Tajemství osudu Miriam Thun-Hohenstein

Ze stylu psaní bylo poznat, že autorka není spisovatelka. Opakování některých faktů mi nevadilo, alespoň jsem se v rodinných vazbách lépe vyznala. Děj vyznívá nejednoznačně, což je vzhledem k popisované době zcela pochopitelné. A bylo dobré poznat zase kousek historie z mého regionu.

19.11.2021 4 z 5

Máma odchází do kláštera! Máma odchází do kláštera! Stéphanie Combe

Doporučuji věřícím čtenářům. Pro mě byla trochu zklamáním, duchovní úvahy v knize převažovaly nad dějem. Ale ze shrnutí na každé kapitoly si lze určitě něco vzít.

19.11.2021 3 z 5

Netvor třese zemí Netvor třese zemí Ivona Březinová

Díky této knize vím, jak se chovat při zemětřesení a nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit.

08.11.2021 4 z 5

Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Jaroslav Morávek

Kniha je souborem příběhů autora z jeho veterinářské praxe za socialismu, nic moc dalšího od knihy nelze očekávat. Nejzajímavější pro mě bylo období vojenské služby na Libavé.

05.11.2021 3 z 5

Hodiny v Paříži Hodiny v Paříži Alex George

Moc pěkně propletené příběhy čtyř osob se zabíháním do jejich minulosti. Třešinkou navíc bylo setkání s několika slavnými osobnostmi té doby.

02.11.2021 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Podle předchozích komentářů jsem čekala úžasný příběh, ale můj dojem je spíše rozpačitý. Charaktery postav byla jasně dané, děj se vyvíjel očekávaným směrem a zvraty příliš nepřekvapily. Kladně hodnotím přiblížení odboje za druhé světové války v Dánsku a celkovou atmosféru knihy.

07.10.2021 3 z 5

Arktické safari a jiné povídky z Grónska Arktické safari a jiné povídky z Grónska Jørn Riel

Velmi příjemné překvapení. Povídky se odehrávají v komunitě severských lovců. Některé jsou až absurdní a nelze je brát zcela vážně, ale jsou vtipné a postavy v nich vystupující si nelze nezamilovat.

01.10.2021 5 z 5

Případ mrtvé novicky Případ mrtvé novicky Jaromír Jindra

Rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst dvě předchozí knihy. Tato na ně v mnohém navazuje a název dost klame - první zmínka o vraždě je na začátku druhé poloviny. Určitě se nejedná o pouhou detektivku.

30.09.2021 3 z 5

Jedna čtvrť: Letná Jedna čtvrť: Letná Hynek Alt

Přínosné hlavně pro obyvatele Letné. Moc zajímavý byl úvod a mapování sociálních vazeb. Po nějaké době bylo čtení komentářů jednotlivých respondentů k životě na Letné už únavné. Skoro všichni vyzdvihovali přednosti Letné, jen málokdo se vyjádřil i kriticky. Fotky (či portréty) byly určitě přínosem.

07.09.2021 3 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Čekala jsem větší spojení s povoláním hlavní hrdinky a jedovatými rostlinami a měla jsem dost dlouho problémy s přezdívkami jednotlivých osob. Ale celkově hodnotím dost dobře.

07.09.2021 4 z 5

Fakt hustá zvířata - Poznejte nejodpornější tvory na světě Fakt hustá zvířata - Poznejte nejodpornější tvory na světě Andy Seed

Další z řady naučných dětských knih, která patří určitě k těm lepším. Je psána srozumitelně, uvádí zajímavá a méně známá fakta, na konci je několik kvízových otázek, které důkladně prověří, jak pozorně jste knihu četli.

24.08.2021 4 z 5

Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Matt Taghioff

Trochu jsem se bála, že to bude další kniha vyprávěná z pohledu domácího mazlíčka, ale tato je naštěstí trochu jiná - obrázky, krásná grafika, deníček, sociální sítě atd. A pochvalu i překladatelce, nápadité a tvůrčí!

16.08.2021 4 z 5

Narozeni 1918 (1. + 2. díl) Narozeni 1918 (1. + 2. díl) Hana Benešová

Zatím jsem četla jen první díl, ale určitě si opatřím i druhý . Každý zúčastněný vypráví na dvou stranách svůj životní příběh, který je doprovázen větším či menším počtem jejich černobílých fotografií. Můžeme z toho vidět, jak těžký byl jejich život a jaké překážky museli překonávat. Velmi poučné pro mou generaci i generace pozdější.

11.08.2021 5 z 5

Moga Moga Jakub Nabi

Nenápadná kniha a velmi ji doporučuji. Je vždy užitečné podívat se na životní příběh uprchlíků z jejich pohledu.

05.08.2021 4 z 5

Fungarium Fungarium Lily Murray

Kniha se tváří jako vhodná pro děti, ale do podrobností ji porozumí málokterý dospělý. Obrázky jsou však krásné a čtenář určitě získá představu, jak rozsáhlou a různorodou skupinou houby jsou.

03.08.2021 4 z 5

To je historická Británie To je historická Británie Miroslav Šašek

Nádherné kresby, zajímavý doprovodný text. Doporučuji i pro dospělé. Zatím se mi z knih pana Šaška líbila nejvíce.

23.07.2021 5 z 5