Fungarium

Fungarium https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449467/mid_fungarium-omT-449467.jpg 4 14 14

Vítejte ve Fungariu. V tomhle muzeu najdete mimořádnou sbírku hub, jedné z nejpodivuhodnějších forem života na Zemi. Obdivujte nádherné barvy a neskutečné tvary hub a lišejníků a podívejte se do mikroskopu na penicilin. Dozvíte se, jak se houby vyvíjely, jak se rozmnožují a jak jsou důležité pro život na naší planetě. Houby jsou zdrojem potravy a léčivých látek pro lidi, ale ve většině ekosystémů jsou zásadní i pro rostliny a živočichy. Račte vstoupit a probádejte pestré a překvapivé království hub.... celý text

Přidat komentář

bagel
03.08.2021 4 z 5

Kniha se tváří jako vhodná pro děti, ale do podrobností ji porozumí málokterý dospělý. Obrázky jsou však krásné a čtenář určitě získá představu, jak rozsáhlou a různorodou skupinou houby jsou.

Fani
27.12.2020 5 z 5

Tohle je to nejkrásnější co jsem viděla. Dala jsem ji příteli dárkem ale stihla sem si ji nejdřív přečíst. Je to velmi krásně zpracované a i zajímavé. Opravdu klobouk dolů za tohle dílo. I přes ne zrovna skladovatelnou velikost se bude pyšnit v naší knihovně


Adelína_čte
06.11.2020 3 z 5

Co se téhle nové velké publikace týče, jedním z jejích největších plusů, jsou ilustrace! Opravdu povedené a detailní. Autorky nešetřily cizokrajnými a pestře zbarvenými odrůdami, tudíž například Límcovka modrá, Voskovka papouščí nebo Lakovka ametystová na stránkách krásně září!

V čem vidím ale problém, je odbornost celého textu. Spoustu latinských názvů, ne vždy vysvětlených odborných termínů...Někdy to na mě působilo až jako kniha pro začínajícího mykologa, děti si z ní moc nevezmou.

Do sbírky vedle Animalia, Botanica, Dinosauria, Planetaria skvěle zapadne, ale řekla bych, že úplně nejlepším kouskem, z edice Račte vstoupit do muzea, není.

aydam
08.10.2020 3 z 5

Nejslabší kousek.
Děti nepoznají houby z českých lesů, natož houby (plísně, lišejníky) cizokrajné, u nichž je uveden pouze latinský název.
Barvy hub jsou dost divoké (fialová, růžová).

Autorovy další knížky

Lily Murray
americká
2018  99%Dinosaurium
2020  89%Fungarium
2019  85%Dinosaurium - pro mladší čtenáře