Badger Online Badger komentáře u knih

Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech Vladimír Mátl

Začátek mě velmi bavil, pak to však padlo do spekulací, různého co kdyby, fiktivních příběhů podle škrábance na skále, nebo odkazů na všelijaké odborníky či mistiky.
Ranec vaty, ale fakt ranec.
Dvě pecky za pár informací, třeba k místům v ČR.
Přesto jsem na autora nezanevřel a už si pořídil
Po stopách Keltů v Čechách,
což po prolistovaní vypadá mnohem
líp.

05.02.2023 2 z 5

Hovězí v žaludku - Pekelný nářez Hovězí v žaludku - Pekelný nářez Martin D. Antonín (p)

Ten kdo to napsal, si mohl ušetřit ty rádoby silácké kecy, míněné jako nezbytné vysvetlivky pro pochopení knihy(zpočátku) a nebezkou birokracii (zkonce) jenž je prý zábavná.

Naštěstí je to jen zlomek papíru co lze vydržet i v této uspěchané době.
Poté již příběh odsejpá, není to tolik složité dílo, avšak občas se něco děje.
Vkostce máte hlavní hrdinku, jenž je i na obale (za ten panu Fibigerovi fakt klobouček), která má v palici duši anděla a duši týpka co si chtěl vrznout a ti se střídají u řízení-v tomhle stavu putuje demonka nebem, zemí, peklem a líhní.
S peklem Bureše nebo Kopřivy se to nedá srovnat, ale seknu i dvojku.

27.01.2023 3 z 5

Země bez zákona Země bez zákona Jindřich Rohlík

Jak píšou na zadku knihy, hl. hrdina je opravdu takovej Clinťák hlavně svojí nemluvností. Já bych ho přirovnal i ke Koniášovi, co nedostává tak často do držky. Rohlík to seká dobře, až mi to překvapilo, na jeho styl humoru jsem si zvykat nemusel, prostě sedl a nepůsobil nuceně. Především jde hned na věc a ušetřil nás cpaní zbytečné vaty do příběhu.Ktomu nádech westernu skvěle sedl, čehož jsem se při čtení anotace bál, ale tenhle Rohlík to pojal dobře a ono to baví. Navíc musím pochválit nastolení pocitů u části v bažinách, která působila až hororově jak od Otomara Dvořáka, což byla paráda.

04.11.2022 4 z 5

Obrněný prapor SS Obrněný prapor SS Leo Kessler (p)

Po přečtení tohoto jakož 3.dílu,bych rovnou uvedl, že tento je spíše začátkem celého cyklu.
Dozvíme se tu hned z kraje kde se vzal vlastně Dodenburg, díky čemuž romány vznikly.
I přes mé národní cítění musím však napsat, že tyhle knihy se prostě skvělé čtou, Kessler nešetří žádnou stranu a dle mého ani nechce příliš hlavní "hrdiny" zlidštit, přesto děj nemá hluchá místa a baví.
I když jsem s tím nepočítal,mám jen první tři díly a docela mi zajímá co bylo dál...

25.04.2022 3 z 5

Bleskový pochod Bleskový pochod Leo Kessler (p)

Už dlouho jsem se na Kesslera chystal, tak konečně 1. za mnou když nepočítám jeho supr knihy pod pseudonymem Kerrigan, které jsem četl již dávno.
Bleskový pochod, hodnotím za tři však s velký plus.
Děj celou dobu drží a nepustí jen mi moc nebrali kecy dvou hlavních esesáků, které asi zrovna čtenáře spíš baví. Naopak bych chtěl pochválit provázání děje i s činností nepřítele což jsou zde především skotští Commandos, se stylovým velitelem v kyltu jehož nervům vítr na kulích nepřidá.
Čtenář má možnost si vybrat, které ze stran bude vlastně fandit, což je na tak bezvadně popsané akci fajn.
Boala, rovnou skáču na Ďáblův pancíř.

30.03.2022 3 z 5

Fanny Hill - paměti rozkošnice Fanny Hill - paměti rozkošnice John Cleland

Tento starý román musím říct mile překvapil.
Jelikož jsem četl komentáře zde i jinde, moc jsem se na něj nechystal. Až ho jednou vyřadili z knihovny v hrozném stavu, tak jsem ho hodil na dlouho do batohu kdybych stroskotal bez knihy.
Příběh se pomalu rozjíždí, pak však plyne skvěle, nevyhne se samozřejmě opakování, slovní obraty dokazují jak je náš jazyk krásný, přesto Lady Fuckyngham má více variací jak sexu tak variací popisu stejných praktik. Jen na můj vkus málo poloh zezadu a hlavně oralu, což mě docela překvapilo, jak by to v to 18.stol. mohli vynechat?

14.03.2022 4 z 5

Záhada Kuby Rozparovače Záhada Kuby Rozparovače Andrzej Pilipiuk

Kubovy trampoty, to je pecka. Ráno ke kafi a odpo k pivku ideální čtivo, člověk dostane chuť i na kořalku nebo vlčáka.
Jsem rád, že jich mám ještě pár před sebou i když teď bude fakt pauza.
Tenhle díl mi nějak nesedl, paradoxně povídka o Rozparovači mi nebavila a opravdu jsem se bavil až od Třech přání a pak trpaslíka co chčije do mléka.

01.02.2022 3 z 5

Vandrovali vandrovníci Vandrovali vandrovníci Adolf Branald

Četl jsem ve třiceti letech a pořád si říkal, to jsem měl asi dříve.
Ale rozhodně jsem rád, že jsem tak učinil a už se těším až ji budu čísti synovi a možná v něm i tímhle touhu vandrovnickou podnítím.
Mile psáno, doba kdy tvořeno je trochu znát, ale dětem to bude fuk, ilustrace nádherné.

03.05.2021 4 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Přesně na něco takového jsem měl teď chuť.
J.R.L. již na začátku dá na uvědoměnou, že to nebude kdoví co dílo, ale má to tah.Bavili mě jak styl mluvy tak příběh, hlášky typu "Ty karty ti dal bůh?Ten chlápek je spíš jižan" neměly chybu, dokonce nepůsobily trapně, což bývá kámen úrazu.
Odpočinková četba, kterou nezbývá než doporučit.

30.03.2021 4 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Parádně jsem se bavil.Povídka jak si hoši otevřeli hotel mě dostala nejvíce a já jsem odhodlán vyrazit s Jakubem na dlouhou pouť s dalšími díly.

15.12.2020 5 z 5

Smrt v celním pásmu Smrt v celním pásmu Jindřich Marek

Již dlouho jsem si chtěl přečíst něco o výkvětu našich předků a opravdových hrdinech té nejkrásnější země.Země České, v té době o kus větší a obehnané zlobou, skoro ze všech stran.Byla to skvělá volba a já mohl být s úmyslně, někdy i s neúmyslně zapomenutými hraničáři, hrdými ochránci své vlasti.Čest jejich památce a s Panem Markem nekončím.

03.12.2020 5 z 5

Velká válka Velká válka Anton Myrer

Musím říct, že jsem po přečtení některých názorů čekal od knihy daleko více.
Ze začátku mi nevadilo vyobrazení životů vojáků v zázemí, pak mi přišlo, že se to již moc vleče a na dočtení jsem se pomálu těšil,na štěstí došlo na vylodění a tam mi zase vytáčela poněkud častá poezie Newcamba, alespoň postava Dannyho to vždy zachraňovala.
Bylo zde dost zajímavých scén, ale na mě mnoho omáčky.

18.07.2020 3 z 5

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Hlavní představitelka často působí nebo působit chce jakou si výjimečností aby nespadla mezi klasický coury, prezentuje se jako vzdělaná, dokonale vypadající navíc s vědomostmi o vyšších kruzích v takovém rozsahu, že se člověk až zamyslí jak to, že to nedotáhla na ředitelku všeho.
To mě občas vytáčelo, jinak kniha se docela fajn četla, nebyl to odpad který jsem na tohle téma už zažil a asi jich bude více jak míň.
Možná taky čtenáře moc nepotěší autorčino když se něco začalo rozjíždět: "Dál už raději nebudu popisovat nebo nechám si to pro sebe", zrovna když o tom kniha je.

Hodnotím kladně-takový průměr spíš k lepšímu ...

31.08.2019 3 z 5

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Victoria Kanakaredes

Komentář počnu o věcech na knize pěkných, poté i pár negativ.
Na knize je pěkné zasazení příběhu do hradu Zvíkov a v Č.Krumlově + související obal-ten se opravdu povedl.
Negativa-Nuda o životě nudné a rozmazlené hraběnky, někdo se snažil vycucat napínavost a tajemnost, avšak cecek byl již prázdný.

06.07.2019 1 z 5

Zálesák Zálesák Zane Grey

Na knihu jsem se tak těšil, až mě docela zklamala.
Příběh je spíš takovou romantickou pohádkou vycucanou z prstu a defacto nevtahující děj o dokonalém samotáři v nitru přírody, ale ta divočina a život v jejím nitru jak jeho tak hlavně dalších dvou hrdinek?
Tomu jsem prostě nevěřil..

02.09.2018 2 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

První polovina knih mě tolik nebavila protože sem již dříve četl Vládu pekel a proto jsem popisované věci již znal, ale další část je samozřejmě výživná a četla se jedním dechem.
Je to kniha plná akce, která jde fofrem kupředu od jednoho k druhému takovým tempem, že nejspíš ani nebavit nemůže.

04.02.2018 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Měl jsem z knihy obavy ,že bude obtížná na četbu jak je zde často psáno ,avšak musím říci ,že pouze ze začátku jsem si musel zvyknouti ,ale pak už jsem letěl jak vítr.
Musím poznamenat že příběh se mi moc líbil svojí syrovostí ,zasazením do doby i vykreslením postav.
Člověk si připadá ,že tohle se muselo stát !
Nedám plný počet asi jen kvůli autorovým vstupům ,ale těším se na film ,který mě teprve čeká a od Vančury si určitě ještě něco přelouskám.

01.12.2017 4 z 5

Ďáblův elixír Ďáblův elixír E. T. A. Hoffmann (p)

Podle komentářů ,které mohou čtenáře ovlivnit již u výběru knihy jsem i já váhal zda se mi vůbec bude kniha z 18.stol. dobře číst ,ale musím říci ,že tomu tak bylo.
Na můj vkus je zde moc náboženství proto hodnotím takto (musel jsem se prostě kousat těmi kapucíny až po papeže) ,avšak na druhou stranu je napsaná tak zajímavým způsobem ,že když jsem za svitu čelovky a zvuku praskajícího dřeva z kamen ve tři ráno četl větu "Sova se vdává ,vylezem na střechu a budeme zápasit, a kdo koho shodí dolů ,je král a může pít krev.",docela mi lezl mráz po zádech.
Proto si myslím že kdo má rád tajemno a hrátky s peklem v trochu starším vyobrazení neměl by toto dílo zavrhnout.

05.11.2017 3 z 5

Ďábel Trenk Ďábel Trenk Karel Richter

Musím složit hold panu Richterovi, kniha je moc hezky napsaná. Tento styl psaní mám rád-je to pohled jak z osoby Trenka, tak jako do habsburského domu Marie Terezie nebo hlavního stanu Fridricha II.
Dílo pojednává o Trenkově životě už od dětství,přes války o dědictví rakouské až k jeho hořkému konci-tím jak byla kniha psána mi připomněla knihu "Císařský věčný voják" a jsem tomu rád.
Nakonec snad jen ukázku:
"Vivat,Maria Terezia!"
Ostré handžáry sviští jako kosy.Létají uťaté hlavy, ruce...
Hrůza! Samotnému Trenkovi se během okamžiku válí u nohou pět zkrvavených, zkroucených postav.

22.11.2016 5 z 5

Císařský kyrysník Císařský kyrysník Jiří Kovařík

Kniha mě spíše zklamala vyprávění samotného Gruebera je hrozně okleštěné což nutí Kovaříka pořád něco opravovat.
Taky což mi přišlo úsměvné jsme tu částokráte komerčně odkazování právě k dalším Kovaříkovým knihám.
Každopádně kniha je poskládaná z části příběhu onoho Gruebera a dalších dodatků které musel autor přidat jinak by kniha svou tloušťkou v knihkupectví asi tolik nezaujala.Každopádně dodatky mě bavily možná i víc hlavně příběh Čecha Josefa Mullera,avšak ke konci funkce jezdectva jeho řazení a otáčení atd. mě byla k ničemu a spíš s ní Kovařík pěkně zaplnil prázdný papír což uvítal spolu s mraky obrázků,avšak opravdu by mě zajímalo koho řešení jestli bude řada široká na 3 či 4 jezdce opravdu zajímá (možná při nějaké rekonstrukci)

28.07.2016 3 z 5