Obrněný prapor SS

Cyklus Válečné lítice Román z 2. světové války, v němž se německý prapor SS Wotan podílí na dobytí belgické pevnosti. Třetí příběh cyklu Válečné lítice. Je počátek 40. let a německá vojska se chystají zaútočit na dosud nedobytnou pevnost Eben Emael v Belgii. Nelítostným výcvikem prochází i známá jednotka SS Wotan, která rozhodujícím způsobem zasáhne do akce, tentokrát pro Německo ještě vítězné. Napsáno na motivy autentického rukopisu důstojníka SS Kuno von Dodenburga. Autor opět beletristicky zpracovává krvavé téma 2. světové války z hlediska německého elitního vojáka, plně oddaného vůdci a jeho vizi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13282/obrneny-prapor-ss-Xkj-13282.jpg 4.154

Válečné lítice 3.

Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Baronet

SS Panzer Battalion, 1974

Kniha Obrněný prapor SS

čef
30.03.2019

(+ SPOILER) Jeden z prvních dílů Válečných lític předznamenává celou sérii, což je patrné už v úvodním životopisu velitele von Dodenburga. Dějem je úspěšná invaze do Belgie až po dobytí Paříže. Úderný oddíl Wotan musí zajistit dobytí pevnosti Eben Emael a jako i v jiných dílech vojáci SS: „Všichni kleli…Všichni křičeli… a mnozí umírali.“ Tehdy ještě každý z Wotanu věřil, že jsou mládím Evropy a světa, a proto jsou všechna zvěrstva, která páchají, jenom správná. Naštěstí nakonec nedosáhli toho, co tak oddaně chtěli a my se jen můžeme divit, proč se z toho další naivní nadšenci jiných ideologií dodnes nepoučili. Doporučil bych všem, ovšem nejen z toho důvodu, si celou sérii důkladně přečíst.

mi-380
10.06.2018

Vojenská klasika: drsný výcvik, představení hlavních postav, obhroublé žerty, příprava na boj, krutá bitva. Těmto antihrdinům se ale nedá fandit, jakkoliv se je autor snaží zlidštit a vyzdvihnout jejich schopnosti. Všichni jsou to totiž fanatičtí dobrovolníci v řadách SS. Zajímavý, i když v porovnání s historickými fakty přehnaně zdramatizovaný, je popis dobývání "nedobytné" belgické pevnosti Eben-Emael na začátku útoku na Francii.
60 % (42 čtenářů je aktuálně na průměru 81 %).

Jimmy_cz
11.02.2017

Z historického hlediska je to naprostý nesmysl. Odpovídá jen část s útokem na pevnost pomocí kluzáků. Samotný boj trval 20 minut a padlo při něm 24 výsadkářů. SS se k pevnosti vůbec nedostali, tedy alespoň ne v boji. Co se týče příběhu, je zpracovaný dobře - poutavý, plný akce a jak již bylo zmíněno, kniha se čte naprosto sama.

cantona
08.05.2016

Pohodová relaxační válečná beletrie. Čerpá z faktů z bitvy v pevnosti Eben Emael. Četlo se to dobře, ale žádný bestseler v tom nehledejte.

dearkiki
21.07.2015

Nevím, co to na těch Kesslerovkách je, že se čtou jedním dechem. Ani tato nezklamala. Navíc o útoku na pevnost Eben Emael jsem viděla dokument, takže jsem mohla porovnávat a představit si, jak to tam asi vypadalo. Těším se na další knihu.

Daecius
30.09.2013

Četl jsem již před dobou, kniha upoutala mou zvědavost netradičně zpracovaným tématem, ale nic zvláštního a zajímavého v podstatě nepřináší.

technik1965
06.08.2013

Precízne opísané boje 2 sv. vojny.

Donatello
02.01.2013

Dějově první díl a zaujal a nepustil! Po přečtění jsem si jist, že bych nechtěl bojovat uvnitř pevnosti Eben Emael...