bacouch bacouch komentáře u knih

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Odpočinková, nenáročná kniha o úskalích inkluze nevinných klonů na snobské, elitní univerzitě. Vždycky jsem si myslela, že klonování je fujky a neetické, ale to v této knize rozhodně není. No...aspoň se to docela dobře četlo.

11.11.2020 3 z 5

Kniha o čaji matcha Kniha o čaji matcha Nick Kilby

Kniha popisuje specifika pěstování tohoto zeleného čaje, jeho dlouholetou tradici i filozofii, která jeho pití a přípravu doprovází. Odhaluje též historii a pravidla čajového obřadu, který je jednou ze zásadních tradic Japonska. V knize se též dozvíte jaké zdravotní benefity pití matchy přináší. Druhá půlka knihy je pak sbírkou receptů, jak s matchou vařit, což už mě tak nebavilo, nicméně začátek je zajímavý. Velmi oceňuji také grafické zpracování.

02.07.2020 3 z 5

Naše sousedka čarodějnice Naše sousedka čarodějnice Zuzana Pospíšilová

Kniha mě příliš nezaujala a není to tím, že nejsem cílová skupina. Ostatní knížky téže autorky jsme u nás četli a ty se nám líbily. Tady je to takový zvláštní...

09.06.2020 2 z 5

Stopy ve sněhu Stopy ve sněhu Farley Mowat

Dva kluci se ztratí v arktické pustině a snaží se přežít, pokusit se o návrat do rodné vísky a pokud možno nepotkat hrůzu budící Eskymáky. Kniha je spíš pohádkou než příručkou pro přežití, ale vlastně hrozně milou.

01.06.2020 4 z 5

A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí A-Ž půjdeš do školy: Pro kluky, co se neztratí Michaela Fišarová

Škola může představovat pro malé děti něco, čeho se můžou obávat, protože nevědí přesně, co je tam čeká. Tahle kniha pojmenovala základní věci, s kterými se děti ve škole setkají a ukázala jim, že není důvod se bát, ale naopak se můžou těšit na nové dobrodružství.

15.04.2020 5 z 5

Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd René Goscinny

Mikulášovy příhody jsem jako dítě milovala, ale tenhle díl série mě dost zklamal. Ne moc vtipné a často bez pointy.

15.04.2020 2 z 5

Staromama vypráví Staromama vypráví Radu Ţuculescu

Život v rumunské vesnici Petra připomíná trochu Márquezovo Macondo a trochu Mistra a Markétku. Okořeněné notnou dávkou erotiky. Staromama vypráví o různých spletených a neuvěřitelných osudech, občas si něco splete, ale to se lidem v jejím věku stává. Díky ní se však před námi rozprostře svět natolik živě popsaný, že vás to až zaskočí. Velmi milé a nečekané setkání s rumunskou literární tvorbou.

14.03.2020 5 z 5

Děti a svět pohádek Děti a svět pohádek Michal Černoušek

Autor psychologicky rozebírá nejznámější české pohádky a propojuje je se základními problémy vývojové psychologie. Čtenář se pak v této knize dozvídá více o rodičovské lásce, rivalitě mezi sourozenci, o etickém zakotvování mezi dobrem a zlem, o dětských úzkostech, primární sexualitě, o žárlivosti matek na dcery atd.Vše na pozadí pohádek. Musím říci, že kniha mne velice zaujala.

09.01.2020 4 z 5

Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Lewis Carroll (p)

Milovníci Carolla prominou, ale při četbě Alenky se vždy v určitou chvíli zarazím, obočí vyletí do oblak a já si říkám, na čem asi pan spisovatel ujížděl. No a tak jsem po tom trochu pátrala a hle! Opium a alkohol. A jeden z výkladů soudí, že celý děj Alenky je jen popisem drogového rauše. S tímto se pak ztotožňuji i já.

09.01.2020 4 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Kniha se mi ze začátku četla trochu těžce, kvůli du formě, ale pak jsem se naladila na pomalé, meditativní tempo hlavních hrdinů a fakt jsem si to užila. Téma smrti a umírání je v naší společnosti dost obávané a velice neradi se o něm bavíme. Proto jsem přivítala knihu, která se opírá o zkušenosti lidí, kteří jsou se smrtí v každodenním kontaktu. A teď budu mít nadlouho o čem přemýšlet.

08.01.2020 4 z 5

Jde sem lesem - Bylinková pohádka Jde sem lesem - Bylinková pohádka Daniela Krolupperová

Od této autorky jsme již četli Mizící hmyzíky a bylo to skvělý. Tohle bylo o trochu méně skvělý, ale pořád zábavný, lehce naučný a krásně ilustrovaný. Děti se zde naučí poznávat základní byliny, jejich použití a léčivé účinky.

16.12.2019 5 z 5

Kryptografie Kryptografie Fred Piper

Kniha mi přišla příliš teoretická, očekávala bych více praktických příkladů. No...žádná sláva.

16.12.2019 3 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Kniha je velice čtivá, text je rozdělen do krátkých kapitol, což my, rozjetý jedinci, oceníme. Nápad je taky velmi dobrý, ale bohužel to zpracování mi přišlo příliš povrchní. A závěr je opravdu jak z jinýho žánru.

09.12.2019 4 z 5

Zvíře jménem Podzim Zvíře jménem Podzim Jakub König

Žádný město není tak malý, abychom se nepotkali. Najdu tě, i když se schováš sám do sebe.......Je jenom málo démonů, který bys neutopila ve dvou nebo třech pivech.

25.11.2019 4 z 5

Český ženich a vietnamská nevěsta aneb jak se žije s Vietnamkou Český ženich a vietnamská nevěsta aneb jak se žije s Vietnamkou Jan Pokorný

Knižka je psána v podstatě deníkovou formou "českého ženicha", který vypráví o tom, kterak a kde se potkal se svou milou, jak nelehké je pro občana Vietnamu získat vízum do České republiky, jak si zvyká jeho milá na knedlíky a tak podobně. Ale jo, líbilo se mi to. (i když mi bylo Trang trošku líto a měla jsem (možná zbytečně) pocit trochu pygmalionského komplexu).

30.09.2019 2 z 5

Nikolka a dvě mámy Nikolka a dvě mámy Radek Malý

Šáhla jsem v knihovně po tomto leporelu, abych se poučila, jak se autoři v naší korektní době popasovali s lesbickou rodinou a ono prd. O tom to není. Takže jedna hvězda za to, že je knížka příjemná na omak.

02.09.2019 1 z 5

Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Riad Sattouf

Přesně jak píše @bagel je to čím dál lepší a zajímavější. Hodně mě baví ten kontrast Francie vs. Sýrie. V tomto díle se také více profilují charaktery hlavních postav, hlavně rodičů, matka už není taková puťka, ale už si taky dokáže dupnout. Ovšem ten závěr...!

28.08.2019 5 z 5

Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Riad Sattouf

I druhý díl byl výborný. Sledujeme hlavního hrdinu jak nastupuje v Sýrii do školy a jaká pedagogika se tam provozuje. Dost hustý čtení. Ale už jsem asi otrlá, a tak se mi to četlo lépe než díl první. Už jsem si zvykla i na šíleného otce a s chutí se pustím do třetího dílu.

27.08.2019 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

No...tak dočetla jsem to, ale že bych z toho byla nějak extra nadšená, to ani ne. Hodně se mi líbily asi 3 povídky z 6. Myslím, že se PýDý a já už nepotkáme.

27.08.2019 3 z 5

52 změn 52 změn Leo Babauta

Hodnotila bych asi tak 3 1/2 *. Kniha zajímavá, ale upřímně, kromě asi dvou kapitol nic objevného nepřinesla. Pro mě je mnohem zajímavější kniha na toto téma https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-vycvicit-divokeho-slona-a-dalsi-dobrodruzstvi-na-ceste-bdelosti-276265

11.04.2019 3 z 5