Bablu Bablu komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavá knížka, od které se nedá odtrhnout. Líbilo se mi, že všechny postavy byly trochu divné a každá měla dost velké mouchy a líbilo se mi i přeskakování mezi nimi. Jen mezi daty jsem měla někdy chaos a musela znovu zjišťovat kdy se co vlastně stalo.

03.01.2016 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Zábavná nenáročná knížka, dobře se čte a určitě se k ní jednou vrátím.

03.01.2016 4 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Výborná knížka, která děti moc baví i přes/pro svojí jednoduchost.

16.11.2015 5 z 5

Kouká Mína do Komína Kouká Mína do Komína Jana Havlíčková

Tříletá dcera ji chtěla půjčit hlavně proto, že se sama Mína jmenuje, ale pak se jí zalíbily všechny říkanky. Já se u čtení někdy dost zapotila, případně zamotala jazyk. Teď se na ní ptá při každé cestě do knihovny a chce ji znovu půjčovat.

16.11.2015 5 z 5

Zajíček Ouško - nejpilnější školáček Zajíček Ouško - nejpilnější školáček Dagmar Steidlová

Knížku hodnotím za svojí téměř tříletou dceru: máme jí pátý den z knihovny a už jsme ji přečetly asi osmkrát tam a zpět. Já už jí nemůžu ani vidět, ale malé to pořád nestačil a čteme dál a dál...

16.11.2015 4 z 5

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Nějak se mi knížka trefila do nálady a fakt mě moc bavila. Film jsem viděla a nějak mi v hlavě neutkvěl, ale knížka se mi líbila. Tak zvláštně "něžně" napsané....

16.11.2015 4 z 5

Kamil neumí lítat Kamil neumí lítat Jennifer Berne

Skvela knizka! Jednoduchy pribeh, krasne ilustrace a stastny konec :-) Moje dvouleta dcera ji zboznuje.

30.06.2015 5 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Na jednu stranu je příjemné si odpočinout od severských detektivek, na druhou to bylo trochu průměrné. Moc mě nebavily ty dlouhé pasáže o místech a městech, které neznám. Příběh byl celkem napínavý, jen se celou knihu táhne a pak najednou hrozně rychlý konec a některé věci zůstaly nedořešené. Prostě neurazí nenadchne.

30.06.2015 3 z 5

Deník svobodné dívky Deník svobodné dívky Kate Morris

Tak takhle nesympatickou a hloupou hrdinku jsem už dlouho neviděla. A ostatnich postav je tam tolik a jsou tak zbyteční, že člověk ztrati rychle přehled. Knížka pro mě byla celkem ztráta času.

30.06.2015 1 z 5

Rýmy paní Meluzíny Rýmy paní Meluzíny Petr Novák

Moc hezke basnicky o pocasi, navic jsou v knize krasne ilustrace.

16.02.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Od knihy jsem nic nečekala, ale po par stránkách mě úplně pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to tak lidský příběch, chvílemi mě rozesmál a párkrát rozplakal, až mi bylo líto, že jsem ji dočetla. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

23.01.2015 5 z 5

S kým žirafy snídají S kým žirafy snídají Blanka Vaňková

Krásné říkanky, vtipné a mají krásné rýmy. Vůbec nejsou infantilní a baví i dospělého.

23.01.2015 5 z 5

Zoubková víla Zoubková víla Neville Astley

Roztomilá knížka o tom, jak Peppině vypadne mléčný zub, na konci je i výchovná část o tom, jak se starat o zuby. Dcera si to čte moc ráda, nejvíc se jí líbí zoubková víla.

30.12.2014 4 z 5

Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičky Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičky Romana Suchá

30.12.2014 5 z 5

Šikovné básničky pro kluky a holčičky Šikovné básničky pro kluky a holčičky Romana Suchá

Naše dvouletá dcera tuto knížku miluje, většinu říkanek už za mě dokončuje sama a ráda si jen tak sama prohlíží obrázky. Jediná nevýhoda je, že si maminka nedokáže ty říkanky zapamatovat a používat při těch činnostech o kterých jsou :-)

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Taková zvláštní detektivka, vlastně ani nevím jestli se to tak dá nazvat. Je to trošku pomalejší styl vyprávění a člověk čeká, kdy to začne. A nakonec začne a docela překvapivě skonči. Každopádně po záplavě severských knih to pro mě bylo skvělé osvěžení.

30.12.2014 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Velmi čtivá kniha, člověka pohltí osudy všech postav a nemůže se od ní odtrhnout. Je vtipná a zároveň nakonec i trochu smutná tím, jak rychle ty jejich životy proběhly. Moc ráda si přečtu i druhou knížku autora.

Jedna dvě, Honza jde Jedna dvě, Honza jde Ladislava Pechová

Knížku jsem koupila náhodou v antikvariátu při čekání na autobus a dcera jí od té doby nedala ruky. Spousta říkanek je moc hezkých, některé jsou malinko divné, ale celkově je to moc hezká knížka.

21.12.2014 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje oblíbená kniha z dětství, do kterého jsem se teď vrátila, když jsme jí dceři četli před spaním. Krásné ilustrace a roztomilé příběhy, prostě klasika.

21.12.2014

Encyklopedie Larousse pro nejmenší Encyklopedie Larousse pro nejmenší neznámý - neuveden

Oblíbená kniha naší dvouleté dcery, je tam spousta témat a krásné obrázky, sedíme u ní dlouho a vše prohlížíme. Nejvíc jí zajímá "výroba" dětí a dinosauři :-)

21.12.2014 5 z 5