Aymira Aymira komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak tohle byla jízda! Skoro žádná hluchá místa, hezky od začátku do konce akce, kvalitní zápletka, po většinu děje jde spíše o pachatele než o detektivy. Z dosavadních tří knih oddělení Q jednoznačně nejlepší.

23.02.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Rozhodně slabší než Žena v kleci. Trošku jsem se ztrácela v těch úplně vedlejších postavách (obětech) a horko těžko si pamatovala, který je který a komu bylo co provedeno. Pachatelé byli dostatečně odporní, až jsem chvíli uvažovala nad tím, že všechno to týrání zvířátek atd. musela vymyslet chorá hlava.

20.02.2016 3 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

Vůbec jsem nepochopila motiv, kdo koho s kým viděl/neviděl atd. Rozhodně slabší kniha od autorky, trošku jsem se v těch mužských postavách ztrácela, kdo s kým proč pro koho...

15.02.2016 3 z 5

Temný anděl Temný anděl Mari Jungstedt

Tato kniha mi od autorky přišla nejslabší. Z žádnou postavou jsem se nemohla ztotožnit a vlastně mi bylo i jedno kdo případně umře a kdo ne. A nemůžu si pomoct, ale postava Emmy už mi opravdu začíná vadit - tak nerozhodnou ženštinu aby pohledal. Vlastně její vztah s Johanem je neustálá houpačka, takže můžeme čekat, že v příští knize se opět na čas rozejdou.

15.02.2016 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Postavy detektivů mi nepřišly moc vypracované, ale postupně mi přirůstaly k srdci víc a víc. Od zhruba půlky knihy je jasno o pachateli, ale přesto mi motiv přijde malinko ulítlý. Jinak ale přečteno téměř jedním dechem.

15.02.2016 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Výborně zvolené místo činu, alespoň pro mě, protože už od první stránky se na mě přeneslo napětí a děs.

15.02.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ze všech dosavadních knih od Keplera mi tato přišla nejlepší. Místy na mě působila až hororově, napětí se dalo krájet, zvlášť když jsem byla doma sama a četla v noci :-) Joona si vzal sice trochu oddych, ale to na kvalitě neubralo.

15.02.2016 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Pro mě nejméně napínavé z celé série. Možná mě neoslovily postavy, nebo politický podtext. Přesto stále solidní nadprůměr.

15.02.2016 4 z 5