avaya avaya komentáře u knih

Později Později Stephen King

Myslím, že je důležité příběh nečíst jako “plnohodnotnou knihu”, ale spíše jako povídku nebo novelu. Kdyby vyšla v normálních pevných deskách, mohla se zařadit po bok Povznesení nebo Kouzelné skříňky pro Gwendy, protože víc jak 150 stran by z toho nebylo.
Děj má spád, kniha se čte rychle, nenudí. Klasický Kingův rukopis.

02.12.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nechápu všechna ta kladná a vysoká hodnocení. Hrdinka to v životě určitě jednoduché neměla, téma zajímavé, ale celý příběh je podaný a napsaný jako školní sloh. Škoda, že se psaní neujal schopnější autor, který umí lépe nakládat s jazykem a zvládne vytvořit delší než jednoduchou větu.

09.08.2019 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pravděpodobně nejnudnější detektivka, jakou jsem zatím v životě četla.
Skoro 500 stran se táhne jako žvýkačka, zbytečná omáčka kolem všeho a prostě jedna velká nenapínavá nuda. Posledních dobrých dvacet stran a překvapivý závěr to bohužel nezachrání.

03.08.2018 2 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Měla jsem velká očekávání a bohužel jsem dočetla zklamaná. Nejenže jsem knihu četla skoro dva měsíce, protože mi absolutně se nešlo do ní začíst, ale svět znuděných milionářů mi byl nesympatický, postavy jakbysmet, a to i přes zajímavé pozadí, na kterém se příběh odehrává.
Popisy mi přišly zbytečně zdlouhavé a nabubřelé, i když autorovi se nedá upřít, že řemeslo má zvládnuté. Mně bohužel styl nesedl, kniha mi nepřišla ani za mák čtivá, trochu zajímavějším se děj stal, když se do domu nastěhoval německý vědec.
Posledních sto stran jsem četla každý druhý odstavec, jen abych to už měla za sebou. Konec až moc předvídatelný a filmový.

11.07.2018 2 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Poměrně originální zápletka a neobvyklé prostředí cirkusu ztrácí na tom, že příběh jen tak klouže po povrchu a nejde nijak významně do hloubky. V kapitolách se vrší klišé na klišé a dlouhé popisy situací připomínají sloh základní školy. Divila jsem se, proč je kniha v sekci “ženské romány”, ale díky lacinému ždímání emocí, které je prakticky v každé kapitole, už je mi to jasné.
Kdyby byla kniha o sto stran kratší, určitě by byla snesitelnější.

26.06.2018 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

(SPOILER) Velice dobře napsaná kniha, velmi čtivá.
Bohužel, postavy mi k srdci moc nepřirostly, knihu jsem četla na své poměry poměrně dlouho a neměla jsem pocit, že bych se od ní tzv. nemohla odtrhnout.
Také jsem se nemohla zbavit dojmu, že autorka knihu píše už s vidinou filmového zpracování - popisy soudního procesu, řečí, atd. jakoby vypadly ze scénáře. No a v neposlední řadě pohádková náprava hlavního potížisty výlsedný dojem z knihy ještě trochu zkazila. Vím, že postava se opírá o skutečného člověka, ale stejně mi to přišlo až přeslazeně hollywoodské.

05.01.2018 4 z 5